Lokomotiv Jaroslavl – Szeversztal Cserepovec 3:2 (vége) | SZKA Szentpétervár – Atlant Mityiscsi 7:0 (vége)

Kiállítások: 4 illetve 10 perc
    Buli elhozatal: 29 (59%) - 20 (41%) (18:43:22)

Ennél egyoldalúbb mérkőzést nehezen tudtunk volna elképzelni. A játék minden elemében felülmúlta ellenfelét az SZKA Szentpétervár, a harmadik harmadra pedig már hitehagyottan jöttek ki Galimovék, akik nem tudtak tisztes vereséggel búcsúzni az idei KHL-től.
    A szentpéterváriak így összesítésben 4:1-el jutnak a Nyugati Konferencia legjobb 4 csapata közé, ahova egyébként már az SZKA-n kívül a Dinamo Moszkva és a CSZKA Moszkva is kvalifikálta magát.
    Azért végezetül a statisztikára még vessünk egy röpke pillantást!

57:53
    Szépíthetne a vendég alakulat: előbb Gluhov próbálkozik, majd Kablukov hagyja ki az ordító lehetőséget!

57:31
    Teljesen szétesett az Atlant Mityiscsi

56:38
    Az SZKA gólt szerzett!

GÓÓÓL! egy visszatett korongra Panarin érkezik, ő elvéti a pakkot, de jön MIHAIL VARNAKOV, és kegyetlen erővel kilövi a rövid felsőt!
    Gólpassz: Teemu Ramstedt és Artemy Panarin

56:05

GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét az SZKA! THORESEN először eredményes ma, nagyjából 4 méterről lőtte ki a hosszú felsőt!

52:20
    Nagyon érik az újabb hazai találat, végül azonban Galimovnál köt ki a pakk!

51:21
    Burdasov ugrik ki ziccerben, de Vishnevsky(Atlant) testre ütésért lemegy 2 percre, ezzel valószínűleg góltól mentette meg csapatát. Emberelőnyben az SZKA

50:30

50:25
    A végletekig kijátszott haza támadás végén Galimov egy bekkel és egy támadóval a nyakán a korongon fekszik a gólvonal előterében!

47:31
    Thoresen ugrik ki ziccerben bekkel a nyakán, talán ezért nem tudja megszerezni a 6. pétervári gólt!

46:58
    Egy kapu mögül visszatett korongra Thoresen csapna le, de kibillentik az egyensúlyából!

45:40
    Sorcsere zajlik mindkét együttesnél, a csapatok már nem küzdenek akkora elánnal, mint az első 20 percben tették azt

45:01
    Tilos felszabadítás (Atlant)

44:19
    Osipov blokkol egy gyenge Atlant próbálkozást

43:10
    Jobbára mezőnyjáték zajlik eddig a záró harmadban, a kapuk nem nagyon forognak veszélyben

42:32

41:30
    Megpróbál felállni az SZKA létszámazonosságnál, ám végül sikerül tisztázniuk a vendég játékosoknak

Buli elhozatal: 17 (60,7%) - 11 (39,3%)

A második harmadban az SZKA végleg elintézte a vendégeket és a továbbjutás kérdését, 20 perc alatt 4-et vágtak Tikhonovék az Atlant kapujába, ezzel már 5:0 az állás.
    A sárga mezesek annak is örülhetnek, hogy egyáltalán ki tudták harcolni az 5. mérkőzést ebben a párharcban, a mai összecsapáshoz körül belül annyi közük van, mint Zlatan Ibrahimovicnak a klubhűséghez

38:00
    Egy eladott korong után Klimenko lő a blokkba, a vendégeknek eddig ma semmi sem jön össze

36:41

36:36
    Már gólt kiáltott a hazai publikum, de Artyukhin célt tévesztett!

33:27

GÓÓÓL! Egy palánkról visszavágódott korongot ALEXANDER KUCHERYAVENKO kotor be az üresen tátongó kapuba!
    Gólpassz: Alexander Osipov és Maxim Chudinov

33:05

GÓÓÓL! Összezuhant az Atlant! Egy gyors megindulást követően Thoresen ad remek keresztpasszt TONY MARTENSSONnak, aki mielőtt Galimov átérne, belövi a 4. hazai gólt!
    Gólpassz: Viktor Tikhonov és Patrick Thoresen

32:38
    A semleges harmadból jöhet a bedobás

31:30
    Koltsovnak sikerül majdnem kozmetikáznia az eredményen!

31:10
    A bedobás a semleges harmadból következik

31:00
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 3:0

30:15
    Kasutinnak kell óriásit védenie Mayorov közeli kapáslövésénél!

28:07

GÓÓÓL! 3:0 a hazaiak javára! TONY MARTENSSON gyakorlatilag eldönti a mérkőzést, és a továbbjutás kérdését!
    Gólpassz: Viktor Tikhonov

27:32
    Kicsit mintha megfogta volna a bekapott gól a vendégeket, lehet, hogy kiütéses lesz a vége

26:45
    Varnakov az első harmadban jegyzett gólpassza után most gólt üt, így már 2 pontnál jár a mai összecsapáson, ugyanúgy Panarinnak is 2 egysége van

26:32
    Nagyon nehéz helyzetben a vendégek

25:48

GÓÓÓL! 2:0 az SZKA-nak! Egy támadó harmadban szerzett koronggal MIKHAIL VARNAKOV egészen a kapuig megy, majd nemes egyszerűséggel Galimov mellett a hálóba lő!
    Asziszt nélküli találat volt

25:08
    Galimovnak kell védenie egy középről érkező lövést!

24:49
    Galimov tenyerel rá a pakkra, a buli a ketrece elől következhet

23:27
    Kisebb kavarodás a szentpétervári kapu előtt, de nem alakul ki lövő lehetőség a sárga mezeseknél

23:15
    Buli jön a hazai harmadból

22:35
    Egy Atlant kapuja elé betett korongról centikkel marad csak le Tikhonov!

22:30
    Jobbára a vendégek harmadában zajlik a játék

21:25
    Az eddigi egyetlen gólt ütő Panarin próbálja meg egy csellel ziccerbe játszani magát, de Petrov útját állja a szentpétervári játékosnak

Buli elhozatal: 10 (77%) - 3 (23%)

Teljesen megérdemelten vezet 1:0-ra az SZKA Szentpétervár az Atlant ellen, és ezzel teljes gőzzel robog a a főcsoport elődöntő felé.
    A hazaik felszabadultan játszanak, többet lőnek kapura és sokkal többet birtokolják a korongot az ellenfelüknél.
    Az Atlantnak két harmada maradt, hogy életben tartsa magát ebben a párharcban, bár az első 20 perc szentpétervári dominanciája után nehéz elképzelni, hogy 6. meccsre kényszerítsék az SZKA-t

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:19
    Varnakov keverget a vendégek kapuja mögött, azonban a sárga mezesek végül szerelni tudják, mielőtt középre adhatná a pakkot

16:17
    Nagyon magabiztosan játszanak a kék mezesek, úgy néz ki, ma lezárhatják a párharcot

15:48
    Martensson harcossága koronglopást eredményez, végül a hazaiak lövéssel fejezik be az akciót. Buli jöhet a vendégek kapuja elől

14:55
    A vendégek nem tudják kihozni a korongot a saját harmadukból, az SZKA teljesen letámadja ellenfelét

14:17
    Egy gyenge lövési kísérlet után a korong oldalra csorog le Kasutinról

12:57
    A buli a vendégek hamradából jön. Egyébként alig van játékmegszakítás, kiállítás például még nem is volt

12:08
    Egy távoli palánk mellől eleresztett hazai lövés megy el Galimov kapuja mellett

11:16
    Oleg Yashin próbál meg kétszer is gólt ütni, de egyszer sem sikerül egyenlítenie! Az eddigi legnagyobb Atlant helyzeteket láthattuk!

10:26
    Egy haza kapu elé betett korong. Egyáltalán nem veszélyes

09:47
    Buli jöhet a vendégek kapuja elől

09:18
    Afigenov szerez korongot, majd egészen közelről próbálja behúzni a pakkot Galimov ketrecébe, de a vendégek kapusa a helyén van!

03:12
    Ignatushkin tör túl nagy lendülettel a hazai kapura, ne sikerül lövéssel befejeznie az akciót

02:08
    Nagy a nyomás a vendégek kapuján

00:53

GÓÓÓL! Már is vezet az SZKA! Egy kék vonal elől elengedett lövésbe ARTEMY PANARIN nagyszerűen teszi bele az ütőjét, a korong védhetetlenül vágódik Galimov kapujába!
    Gólpassz: Alexander Osipov és Mikhail Varnakov

00:45
    Rögtön támadólag lépnek fel a hazaiak, nem kérdés, ki az úr a háznál felkiáltással

00:08
    Az SZKA Szentpétervár tiszta kékben, a mezükön vörös csillaggal, míg a vendég Atlant Mityiscsi citromsárga mezben illetve kék alsóban lép jégre

00:01

Kezdősor:

SZKA Szentpétervár: Kasutin - Alexandrov, Dallman, Martensson, Tikhonov, Thoresen - Osipov, Chudinov, Panarin, Varnakov, Ramstedt - Semenov, Kalinin, Artyukhin, Kucheryavenko, Afinogenov - Berdyukov, Nepryayev, Fedorov, Burdasov

Atlant Mityiscsi: Galimov - Batyrshin, Rukavishnikov, Mikhnov, Kablukov, Koltsov - Vishnevsky, Ozolins, Klimenko, Mayorov, Glukhov - Kosmachyov, Petrov, Ignatushkin, Yashin, Shmelyov - Frogren, Dyblenko, Shevchenko, Tochitsky, Kadeikin

Játékvezetők: Anisimov, Olenin - Putilin, Morozov.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1 az SZKA Szentpétervár javára, vagyis ma a hazaiak egy győzelemmel kiüthetik az Atlantot, és bejuthatnak a Nyugati Konferencia elődöntőjébe

A Nyugati Konferencia 1. helyén végző SZKA Szentpétervár kezdheti pályaelőnnyel a 8. helyen playoff-ba jutó Atlant Mityiscsi ellen a küzdelmet. A tét a legjobb 4 közé kerülés nyugaton.
    A menetrend:
    Február 20. SZKA Szentpétervár - Atlant Mityiscsi 1:0 (OT)
    Március 04. SZKA Szentpétervár - Atlant Mityiscsi

Elérkeztünk a Kontinental Hockey League, azaz a KHL rájátszásának első köréhez. Az NHL mintájára megszervezett, javarészt orosz csapatokkal teletűzdelt bajnokság Nyugati és Keleti konferenciára van szétosztva. Mindkét főcsoportból a legjobb 8 került a rájátszásba, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 1. Panarin (Osipov, Varnakov), 26. Varnakov, 29. Martensson (Tikhonov), 34. Martensson (Tikhonov, Thoresen), 34. Kucheryavenko (Osipov, Chudinov), 57. Thoresen (Martensson), 57. Varnakov (Ramstedt, Panarin)

Játékvezetők: Anisimov, Olenin - Putilin, Morozov

Nézőszám: 11000