Avangard Omszk – HK Szibir Novoszibirszk 1:0 (hosszabbítás vége) | Traktor Cseljabinszk – Barisz Asztana 6:3 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 2:1 (vége)
hosszabbítás vége
Avangard Omszk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
HK Szibir Novoszibirszk
péntek 01.03.2013, 13:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

Kínkeserves küzdelem végén, drámai csatában nyeri meg az ötödik mérkőzést az Avangard Omszk, és ezzel a négy győzelemig tartó párharcban már 3-2 arányban vezet a Szibir Novoszibirszk ellen.
    Drámai a jogos jelző, hiszen a hosszabbítás bő 8 perce egyértelműen a vendég csapaté volt, mégis a fekete mezesek szereztek gólt!
    Folytatás vasárnap! (15:49:18)

68:17
    Az Avangard gólt szerzett!

GÓÓÓL! Nyert az Avangard Omszk! Zaborsky passzol Frolovhoz, aki kapásból lő a jobb szélről, ezt még védi Glass, a kapusról azonban oldalra vágódik a korong, és érkezik a mai mérkőzés nyerőembere, DIMITRY SYOMIN, aki egészen közelről az üresen tátongó kapuba lő!

Gólpassz: Alexander Frolov és Tomas Zaborsky

67:15
    Valentenko kínálja meg a kék vonalról Glasst, aki mamuttal hárít!

66:20
    Romanov játszik az üresben érkező Lehtera elé, akinek a lapos lövését Ramo védi bravúrral!

65:19
    Mi marad ki Ramo kapuja előtt! egy eladott korong után hatalmasat kell védenie a hazai kapusnak! Sannikov próbálkozott!

60:21
    Ramo tenyerel rá a pakkra egy lövést követően, most már a legkisebb hiba is végzetes lehet

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Vajon a 9880 néző hányadik percben láthat gólt? A rájátszás eddigi leghosszabb mérkőzésén a 119. percben nyert a Szeversztal Cserepovec a Lokomotiv Jaroszlav ellen még 25-én.
    Egyelőre nálunk még csak 60 perc játék ment le, de lehet, hogy a két csapat a rekord megdöntésére törekszik

Nézzük meg az első 60 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 34:21
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 4/0 illetve 4/0
    Kiállítások: 8 illetve 8 perc
    Buli elhozatal: 36 (59%) - 25 (41%)

Nehéz egy 0:0-ás jégkorong mérkőzésről azt írni, hogy jó meccs volt. Ezt nem is teszem, ám a kiállítások és a nagy tét miatt volt izgulni valónk!
    A harmadik harmadban már nem volt olyan egyértelmű fölénye az Avangard Omszk együttesének, mint a másodikban, és valahogy érezni lehetett, hogy meglesz a párharc első hosszabbításos mérkőzése.
    20 perces harmadok következnek, ahogy valaki gólt üt, megnyerte az összecsapást!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:53
    Felszabadítanak a vendégek

59:41
    Nagy kavarodás a vendégek kapuja lőtt, egy csatárt eltüntetnek a kapus orra elől, mehet tovább!

59:17
    Belül vagyunk az utolsó percen, közben a semleges harmadból következhet bedobás

58:46
    Syomin buli utáni lövését védi Glass
    Gólok és gólpasszok: 69. Syomin (Frolov, Zaborsky)

Avangard Omszk: Ramo - Valentenko, Belov, Kuryanov, Popov, Perezhogin - Salmela, Pivtsakin, Syomin, Zaborsky, Frolov - Lyamin, Pujacs, Taratukhin, Volkov, Ivanov - Kalashnikov, Zherebtsov, Pervushin, Kuparinen, Nesterov
    HK Szibir Novoszibirszk: Glass - Alexeyev, Kutuzov, Lehtera, Enlund, Romanov - Kulda, Kudroc, Kopeikin, Nikulin, Krivonozhkin - Zaitsev, Lekomtsev, Shumakov, Drugov, Fyodorov - Ignatovich, Sannikov, Gubin, Belokon, Voroshilo

Játékvezetők: Gusev, Sergeyev - Birin, Medvedev