Avangard Omszk – HK Szibir Novoszibirszk 1:0 (hosszabbítás vége) | Traktor Cseljabinszk – Barisz Asztana 6:3 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 2:1 (vége)
hosszabbítás vége
Avangard Omszk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
HK Szibir Novoszibirszk
péntek 01.03.2013, 13:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

Kínkeserves küzdelem végén, drámai csatában nyeri meg az ötödik mérkőzést az Avangard Omszk, és ezzel a négy győzelemig tartó párharcban már 3-2 arányban vezet a Szibir Novoszibirszk ellen.
    Drámai a jogos jelző, hiszen a hosszabbítás bő 8 perce egyértelműen a vendég csapaté volt, mégis a fekete mezesek szereztek gólt!
    Folytatás vasárnap! (15:49:18)

68:17
    Az Avangard gólt szerzett!

GÓÓÓL! Nyert az Avangard Omszk! Zaborsky passzol Frolovhoz, aki kapásból lő a jobb szélről, ezt még védi Glass, a kapusról azonban oldalra vágódik a korong, és érkezik a mai mérkőzés nyerőembere, DIMITRY SYOMIN, aki egészen közelről az üresen tátongó kapuba lő!

Gólpassz: Alexander Frolov és Tomas Zaborsky

67:15
    Valentenko kínálja meg a kék vonalról Glasst, aki mamuttal hárít!

66:20
    Romanov játszik az üresben érkező Lehtera elé, akinek a lapos lövését Ramo védi bravúrral!

65:19
    Mi marad ki Ramo kapuja előtt! egy eladott korong után hatalmasat kell védenie a hazai kapusnak! Sannikov próbálkozott!

60:21
    Ramo tenyerel rá a pakkra egy lövést követően, most már a legkisebb hiba is végzetes lehet

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Vajon a 9880 néző hányadik percben láthat gólt? A rájátszás eddigi leghosszabb mérkőzésén a 119. percben nyert a Szeversztal Cserepovec a Lokomotiv Jaroszlav ellen még 25-én.
    Egyelőre nálunk még csak 60 perc játék ment le, de lehet, hogy a két csapat a rekord megdöntésére törekszik

Nézzük meg az első 60 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 34:21
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 4/0 illetve 4/0
    Kiállítások: 8 illetve 8 perc
    Buli elhozatal: 36 (59%) - 25 (41%)

Nehéz egy 0:0-ás jégkorong mérkőzésről azt írni, hogy jó meccs volt. Ezt nem is teszem, ám a kiállítások és a nagy tét miatt volt izgulni valónk!
    A harmadik harmadban már nem volt olyan egyértelmű fölénye az Avangard Omszk együttesének, mint a másodikban, és valahogy érezni lehetett, hogy meglesz a párharc első hosszabbításos mérkőzése.
    20 perces harmadok következnek, ahogy valaki gólt üt, megnyerte az összecsapást!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:53
    Felszabadítanak a vendégek

59:41
    Nagy kavarodás a vendégek kapuja lőtt, egy csatárt eltüntetnek a kapus orra elől, mehet tovább!

59:17
    Belül vagyunk az utolsó percen, közben a semleges harmadból következhet bedobás

58:46
    Syomin buli utáni lövését védi Glass

58:43
    Tilos felszabadítás (Szibir). Nagyon közel vagyunk, hogy a párharcban először hosszabbítás legyen

58:25
    Kiegészülnek a vendégek

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik

57:47
    Mi marad ki! Frolov három méterről eleresztett lövésébe Zaitsev önfeláldozóan vetődik bele!

56:50
    Glass kétszer is véd eddig

56:25
    Gubin (Szibir) megy ki 2 percre, nagy esély a hazaiak előtt!

55:41
    Alexeyev lövi be a korongot a hazai kapu elé, a tömörülésből azonban az Omszk jön ki jobban

54:38
    Glasskap fel egyfelé guruló korongot, buli jön a ketrece elől. Már régen láthattunk nagy helyzetet

51:30
    Taratukhin középső harmadból elengedett löketét fogja magabiztosan Glass, buli következik a Szibir harmadában

50:06
    Vendég kontrát túljátszották Kutuzovék, oda az ígéretes lehetőség

49:45

49:30
    Glass tenyerel rá egy előre vágott korongra, buli jöhet a vendégek kapuja elől

48:30
    A Ramorol kivágódó korong majdnem jó lesz ismétlésre Enlundnak, de centikkel lemarad a fekete mezes játékos róla

47:49
    Pervushin próbálja meg kapásból bevenni Glass kapuját, de célt téveszt a hazai játékos

43:38
    Ramo véd fekve óriásit! Ezek most a hazai kapus percei!

43:32
    Emberelőnyben a vendégek: Salmela (Omszk) megy ki 2 percre

43:30
    Ramonak kell háromszor is védenie! Éledeznek a vendégek!

42:55
    Mindkét csapat kicsit visszafogottabban kezdte a záró harmadot

41:22
    Nagy lehetőség marad ki a hazai kapu előtt, eddig be vannak oltva gól ellen a csapatok!

41:12
    Kiegészülnek a hazaiak

40:40
    A hazaiak nagyon ügyesen tartják a korongot, így a vendégeknek esélyük sincs felállni emberelőnyben

40:22
    Az első négy meccs egyikén sem volt hosszabbítás

40:08
    5 a 4 ellen tehát a jégen a Szibir még bő egy percig

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Perezhogin (Omszk) kiállításából még 1:12 perc hátra van, így az pillanatnyilag nem szerepel a statisztikában, illetve ennyit játszhatnak még a vendégek emberelőnyben a harmadik harmad elején

Nézzük meg az első 40 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 24:11
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 3/0 illetve 2/0
    Kiállítások: 4 illetve 6 perc
    Buli elhozatal: 27 (64,3%) - 15 (35,7%)

Érdekes harmadon vagyunk túl. Továbbra sem láthattunk gólt, de helyzeteket és kiállításokat már annál inkább! Főleg az Omszk veszélyeztet, de a fekete mezesek nem lehetnek biztosak a dolgukban, hiszen a vendégeknek is volt 2 nagy lehetőségük a második 20 perc alatt.
    Az összecsapás egyre feszültebb, és a teher inkább az omszki játékosokon van, ugyanis ha ma nem nyernek, akkor vasárnap a Szibir saját pályáján lerendezheti a továbbjutás kérdését! De nézzük meg, miről árulkodnak a számok!

38:53
    Egy kapu mögül visszatett labdát Volkov lő el kapásból, Glass remekül véd, és nincs róla kicsorgó pakk!

38:30
    Picit mintha erőt gyűjtenének a csapatok

37:45
    Hatalmas lehetőség a Szibir előtt, de a hazai játékosok bevetődnek a kapu elé, és akkora tumultust szinte lehetetlen átlőni!

35:24
    Kudroc és Florov akadnak össze, de még a verekedés előtt sikerül őket szétválasztani

34:49
    A bedobás a vendég kapu elől jöhet, enyhe fölényben az Omszk

34:15
    Egy hazai kontra végén megint csak Glass a végállomás! Sokat köszönhetnek eddig a vendégek a hálóőrnek!

34:07
    Egymást gáncsolják el a támadó harmad előtt a Szibir játékosai, mindenesetre megmosolyogtató jelenet volt

33:45
    Most Ramonak kell résen lennie, magabiztosan véd egy középtávoli lövést, bedobás jön majd a kapuja elől

32:18
    Valentenko lő kapura, nem volt igazán kijátszott helyzet, és a kaput sem találja el a hazai játékos

31:35
    Ismét Glass véd nagyot!

31:00
    Emberelőnyben a hazaiak! A vendégeknél a megengedettnél többen tartózkodtak a jégen!

30:50
    Popov próbálja meg egészen közelről, háttal a kapunak behúzni a pakkot!

27:16
    Zaborsky kap nagyszerű keresztpasszt, de a kapáslövését bravúrral védi Glass!

25:05
    Egy kapu elé élesen betett korongról csak centikkel maradnak le a fehér mezesek!

24:35
    Emberelőnyben először a Szibir! Ivanov (Omszk) korcsolyázik le 2 percre

23:57
    Zaborsky egészen közelről lőne gólt, a vendégek hálóőre eddig nagyszerűen véd!

23:50
    Kiegészülnek a vendégek, marad a 0:0

23:40
    Pivtsakin lopja a távolságot, és négy méterről már lő is, Glass nagyszerűen hárít!

22:50
    Kijön a szorításból a Szibir, ezzel is fontos másodperceket nyerve

22:15
    Egy visszatett korongra remekül érkezik Pivtsakin, de Glass ezúttal is nagyot véd!

20:30
    Folytatódik a küzdelem az Omszk és a Szibir között a rájátszás első körének 5. mérkőzésén

20:01

Nézzük meg az első 20 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 12:4
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 1/0 illetve 0/0
    Kiállítások: 0 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 11 (58%) - 8 (42%)

Nagyon jókor jön a szünet a Szibirnek, ugyanis hiába voltak az első 15 percben partiban, a záró 5 minutumban eléggé beszorultak a védekező harmadukba a fehér mezesek, és bizony a 0:0 eddig rájuk nézve hízelgő.
    Látszik a mérkőzésen, hogy nagy a tét, ugyanis aki 2-2-es párharc állásnál meg tudja nyerni az 5. mérkőzést, az jelentős előnybe kerül a továbbjutást illetően.
    Most, hogy feléledtek a hazaiak, izgalmas második 20 perc elé nézünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Nem jutnak lövéshez a hazaiak

19:47
    Egy semleges harmadból elküldött lövést fog a lepkéssel Glass, buli jöhet a ketrece elől

19:34
    Nesterov bombáz fölé egy lecsorgó korongot a kék vonal elől

19:01
    Megkezdődik a harmad utolsó perce, nagy nyomás alatt a vendégek kapuja!