Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:5 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 2:3 (vége) | SZKA Szentpétervár – Szeversztal Cserepovec 4:1 (vége)
CSZKA Moszkva – Dinamo Moszkva 2:1 (vége)
SZKA Szentpétervár
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Szeversztal Cserepovec
péntek 08.03.2013, 14:00 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

Ma egy csapat volt a pályán, gyakorlatilag nem volt a mérkőzésnek olyan szakasza, ahol reálisan felvetődött volna a Szeversztal győzelme. Egyértelmű, sima győzelemmel, összesítésben már 2:0-ra vezet a SZKA. (16:19:35)

60:00

59:16
    Teljes létszámban a hazaiak a jégen.

58:50
    Jezov szedi össze a korongot egy kapura lövést követően.

58:16
    Egy perc maradt a kiállításból, de ez már nem oszt nem szoroz.

58:00
    Hátrányban is könnyedén védekeznek a hazaiak.

57:16
    Ramstedt (SZKA) kap két perces büntetést akadályozásért.

56:14
    Ketob ismét akcióban, ezúttal egy lövést eresztett el, de Jezovon nem tudott kifogni.

55:31
    Shipachov - Ketov összjáték a hazai harmadban, de lövés végül nem lett belőle.

54:11

53:11
    Egy perc maradt a kiállításból, még helyzetet se tudott kialakítani a Szeversztal.

52:11
    Thoresen (SZKA) kap két percet veszélyes játékért. magasra emelte ütőjét.

50:15
    Arťjuchin szed össze egy kóbor korongot, majd be is viszi a harmadba, de végül elhal a támadás.

49:13
    A vendégek játékában ma nem sok jót lehet felfedezni, a vége előtt bő 10 perccel három gólos hátrányban csoda kellene a fordításhoz.

48:05
    Az SZKA gólt szerzett!

Tetszetős támadás végén növelte előnyét a SZKA. Artjuckin korcsolyázott el bal oldalon a palánknál, majd a középre belőtt korongra érkezett ALEXANDER KUCHERJAVENKO, aki a kapuba továbbította a korongot.

Assziszt: Jevgenij Artjuchin

47:00
    Még időben jött a gól a vendégeknek, ha vissza szeretnének jönni a mérkőzésbe.

46:19
    A Szeversztal gólt szerzett!

Egy vendég támadás végén jó messziről, magasan lőtte a kapuba a korongot ALEXANDER RJAZANCEV. Nagyon szép lövés volt.

Assziszt: Jevgenij Ketov és Vadim Shipachov.

43:50
    A hazaiak mintha kényelmesre vették volna, pedig még messze a vége.

42:45
    Berdnikov korcsolyázott be a SZKA harmadába, ott hagyja lövésre a korongot Anisin-nek, akinek a lövése centikkel ment mellé.

41:45
    Shipachov korcsolyázott el a palánk mellett, majd lövése alig kerülte el Jezov kapuját.

40:30
    Jól kezdték a harmadot a hazaiak, na Tichonov elhibázza a passzt, így a korong kikerül a harmadból.

40:01
    Rjazancev (Szeversztal) kap 10 perces büntetést bottal ütésért.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban egyértelmű volt a hazai fölény. Ha a vendégeknek van még valami a tarsolyukban, akkor még húsz percük van arra, hogy elő is vegyék. De az eddigi játékuk alapján kisebb csoda lenne a fordítás.
    Maradjanak velünk.

40:00

39:48
    Burdasov (SZKA) kap 10 perces büntetést.

38:23
    Shipachov próbálkozott meg egy lövéssel, de a sarokra tartó bombát Jezov hárította.

37:48
    Burdasov (SZKA) kap két perces büntetést, fejre ütésért.

35:15
    Burdasov (SZKA) kap két perces büntetést, kézzel akadályozta meg ellenfelét.

33:50
    Burdasov tovább növelhette volna a hazaiak előnyét, egyedül vezette Koshechkin kapujára a korongot, de az eredmény nem változott.

32:30
    Afinogenov ment be a harmadba, be is lőtte a kapuhoz a korongot, de a csapattársak közül senki nem volt ott.

31:00
    Anisin sokat cipilte a korongot, de végül mégis sikerült kapra lőnie, a szépítés nem jött össze.

30:10
    Időt kér a Szeversztal.

30:04

VIKTOR TICHONOV kapott egy használható korongot bal oldalon, majd nem sokat gondolkozva kilőtte a hosszú sarkot. Koshechkin nem tehet a gólról.

Assziszt: Anton Burdasov

28:34
    Afinogenov korcsolyázott be a harmadba, majd el is lőtte, azonban az eredmény nem változott.

27:51

TEEMU RAMSTEDT ugrott ki jobb oldalon, majd kapta is a passzt, vezette néhány métert, majd nagyon eltalálta. A finnek ez volt az első találata a SZKA csapatában.

Assziszt: Jurij Alexandrov

26:30
    Panarin lőtt nem sokkal mellé.

26:13
    Kiegészültek a hazaiak, nem sikerült a gólszerzés a vendégeknek.

25:13
    1 perc maradt a kiállításból.

24:45
    Rjazancev passzol előre, de a hazaiak megakadályozzák a támadást, majd kivágják a harmadból a korongot.

24:13
    Dallman (SZKA) kap két perces büntetést, mitán a palánkra kente ellenfelét.

23:30
    Afinogenov tört be a védők között a harmadba, el is lőtte, de az eredmény nem változott. Szép jelenet volt.

22:53
    Koshechkin kapujánál alakult ki némi zavar, nem sok hiányzott a gólhoz.

21:39
    Martensson kezdi aktívan a második harmadot, most egy jó lövéssel vétette észre magát.

21:15
    A vendégek egyenlíthettek volna, egy Jezov kapujához belőtt koronggal.

20:10
    A bedobást követően támadhat a hazai csapat.

20:01

Az első harmadot jobban kezdték ugyan a vendégek, több lehetőségük is volt a gólszerzésre, de aztán fokozatosan átvette a játék irányítását a SZKA, majd egy emberelőnyös helyzetet gólra is tudtak váltani. Megérdemelt a vezetésük. Maradjanak továbbra is velünk.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:25
    Kiegészültek a vendégek.

18:32

Dallman lőtte kapura a korongot, Koshechkin ezt még védte, de a hátáról a kapu mögé került a korong, amit VIKTOR TIKHONOV szedett össze, és továbította a kapuba.

18:25
    Egy perc maradt hátra a kiállításból nyom a hazai együttes, járatják a korongot a Szeversztal kapuja előtt.

17:25
    Alexeyev (Szeversztal) kak két perces büntetést bottal ütésért.

15:25
    A hazaiak semmit nem mutattak emberelőnyben.

15:19
    A vendégek teljes létszámmal a pályán.

14:19
    Egy perc maradt hátra a kiállításból.

14:11
    Bergfors korcsolyázott be a harmadba, lőtt is, de Ezhov a helyén volt.

13:19
    Kazakovcev (Szeversztal) kapott két perces büntetést veszélyes játékért.

13:05
    Artyukhin tesztelte a vendégek kapusát egy kapura lövéssel, de Koshechkin nem hibázott. Jól véd a vendégkapus.

12:11
    Teljes létszámban a hazaiak.

11:30
    Védekeznek a hazaiak, próbáljuk kihúzni kapott gól nélkül az emberhátrányt.

11:11

11:03
    Anisin sokat gondolkozott a középső harmadban, hogy hova is passzoljon, míg végül oda lett a támadás.

10:11
    Afinogenov (SZKA) kap két perces büntetést akasztásért.

09:20
    Zemchenko korcsolyázott be a harmadba, majd egy emberes lövést meg is eresztett, amely centikkel kerülte el a kaput.

08:42
    Három a kettő ellen vezetett támadást a hazai csapat, de Tikhonov -
    Martensson páros nem tudta góllal befejezni a támadást.

07:30
    A vendégek komoly rohamokat vezetnek, a SZKA lényegében csak a védekezéssel van elfoglalva.

05:32
    Anisin lőtte keresztbe a korongot Ezhov kapujánál, de belül senki nem érkezett.

04:30
    Osipov kerülte meg a vendégek kapuját, majd a rövid sarkot megcélozva lőtt is, de Koshechkin védett.

03:40
    Ketov szerezhette volna meg a vezetést a vendégeknek, a semleges harmadból kapott egy ragyogó korongot, amivel kiugrott, majd egyedül vitte Ezhov kapujára, de nem tudta ellőni mellette.

02:25
    Panarin bent be a harmadba és el is lőtte, Koshechkin a helyén volt.

01:12
    Aktívan kezdték a vendégek a találkozót.

00:10
    A mérkőzés első buliját követően jöhetnek a hazaiak.

00:01

Kezdősor:

SZKA Szentpétervár: Kasutin (Ezhov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semenov, Kalinin, Berdyukov - Martensson, Tikhonov, Thöresen - Varnakov, Kucheryavenko, Ramstedt - Afinogenov, Nepryayev, Artyukhin - Rybin, Monakhov, Sigaryov

Szeversztal Cserepovec: Koshechkin (Peretyagin) - Laakso, Kiselevich, Ryazancev, Caslava, Andersen, Yegorshev, Popov - Kazionov, Shipachyov, Ketov - Berdnikov, Stolyarov, Anisin - Zemchenko, Videll, Bergfors - Fedorseyev, Alexeyev, Buchnevich - Dedunov

Játékvezetők: .

A KHL rájátszásában már az elődöntőbe jutás a tét. A nyugati csoportban a SZKA Szentpétervár - Szeversztál Cserepovec párharc második összecsapása következik. Az első mérkőzésen a SZKA 7:4-re diadalmaskodott, egy végig élvezetes és izgalmas mérkőzésen. A második harmad végén még 4:4 volt az állás.
    A négy győzelemig tartó küzdelemben a szakértők többsége hazai továbbjutást prognosztizál, de a vendégek nem nyilatkozatokban, hanem a jégen szeretnének nyerni. Hogy ez fog-e sikerülni nekik, vagy érvényesül a "papírforma", az nem sokára kiderül. Tartsanak velünk, és közösen nyomon követhetjük.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 19. Tikhonov, 28. Ramstedt, 31. Tichonov (Burdasov), 49. Kucherjavenko – 47. Rjazancev (Ketov, Shipachov)

SZKA Szentpétervár: Jezov (Ivannikov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Vorobjov - Martensson, Tichonov, Thoresen - Varnakov, Panarin, Ramstedt - Afinogenov, Kucherjavenko, Arťjuchin - Rybin, Neprjajev, Sigarjov - Burdasov
    Szeversztal Cserepovec: Koshechkin (Peretjagin) - Laakso, Kiselevich, Rjazancev, Chaslava, Andersen, Jegorshev, Popov - Stolyarov , Shipachov, Ketov - Berdnikov, Bergfors, Anisin - Fedorseyev, Alexejev, Dedunov - Zemchenko, Buchnevich, Kovryshin - Kazakovcev

Játékvezetők: Gusev, Kadjorov - Morozov, Putilin