Millwall – Blackburn Rovers 0:0 (vége) | Manchester United – Chelsea F.C. 2:2 (vége)
Millwall
0:0 (0:0)
Blackburn Rovers
vasárnap 10.03.2013, 15:00 • The Den, London • FA Kupa

Ez bizony nem angol kisasszonyok találkozója volt. Végig jó iram, kemény játék, szikrázó belemenések jellemezték a mérkőzést. Az nem dőlt el egyelőre, hogy melyik másodosztályú csapat csatlakozik az eldöntő mezőnyéhez, így mégegyszer találkozik a két csapat a Blackburn otthonában. Remélem jól szórakoztak.
    Köszönöm a figyelmet. (16:57:01)

90+3
    A végén még maradt egy Blackburn helyzet, de ez is kimaradt.

90+1
    Andrew Keogh szintén besárgul.

90+1
    Grant Hanley kap sárga lapot a keménykedésért.

90+1
    Még egy kis keménykedés a mérkőzés végére is jutott. Csak hogy ne unatkozzunk.

90
    3 perc lesz a hosszabbítás.

89
    A mérkőzés végén se kímélik egymást a játékosok.

88
    Dobhat a hazai csapat a vendégek térfelén.

87
    Joshua King helyett Nuno Gomes a pályán.

87
    Smith lövését blokkolták.

86
    Nyom a Willwall rendesen itt a mérkőzés végén.

85
    Forde rúgja ki a labdát.

84
    Shittu rúgta rá jó messziről, bizony helyén kellett lenni Kean kapusnak.

83
    Hazai szögletet könnyedén fejelik ki a vendégek, majd mégis visszakerül a labda a kapuhoz. Nagy nehézségek után sikerül kivágni a labdát.

82
    Leon Best kapott sárga lapot.

82
    A vendégek kapujánál egy lefordulásból csordogált a kapuig a labda.

81
    Bedobással jöhet a Millwall.

80
    Tíz perc maradt hátra a mérkőzésből, az iram nagy, bár érezhetően kezdenek fáradni a felek.

79
    Szabadrúgással jöhet a Blackburn.

78
    Taylor-t vágták fel, de mehet tovább a játék.

77
    Újabb szöglet után kapufa a vendégek javára. A felső lécet érintette a fejes. Most a hazaiaknak volt szerencséje.

76
    Az iram továbbra is nagy a pályán, most az ellenfél dominál.

75
    Pedersen rúgja be a szögletet, majd bedobás a vendégek javára.

74
    Szögletet végezhet el a Blackburn.

73
    Főleg a középpályán harcolnak a csapatok, nehezen tudnak az ellenfél védelme mögé kerülni.

72
    Best volt lesen, kifelé jöhet a Millwall.

71
    Dobhat a Blackburn.

70
    Szabadrúgás a vendégek javára, könnyen kifejelik a hazai védők.

69
    Nagyon aktív a hazai jobb oldal. Egyre nagyobb offenzívát indít a Millwall, nagyon nem szeretnének elutazni Balckburn-be.

68
    Megint jobb oldalról jött a hazai beadás, de bent a csapattárs lökött, így szabadrúgás következik kifelé.

67
    N'Guessan-t próbálták indítani, de hosszú volt a labda.

66
    Les miatt kifelé jöhetnek a vendégek.

65
    Hulse egy jobb oldali beadás után ismét fejelt, de Kean ezt is fogta.

64
    Henley gyötrik meg, szabaddal jöhet a Blacburn.

63
    Hulse fejelt kapura, de ez gyengére sikerült.

62
    A Blackburn sokkal jobban játszik, mint az első félidőben.

61
    Nagyon jó meccs, ez bizony nem kisasszony-futball.

60
    Nagyobbnál nagyobb helyzet marad ki. Ezúttal a Millwall hagyott ki egy kihagyhatatlant. Jobb oldalról jött a beadás, Hulse egyedül volt bent, és az ötösről fölé lőtte.

59
    Az első 10 percben a Blackburn jobb volt, most kezd erősíteni a hazai csapat.

58
    Mekkora lövés, és mekkora védés!!! Shittu jó 40-ről vágta rá, a kapusnak nagyon kellett nyújtózkodni.

57
    Kean hozza játékba a labdát, majd dobhatnak a vendégek.

56
    Pedersen lőtte fel a lelátóra a labdát.

56
    King lövése után szöglet következik.

55
    Les miatt Forde kapus rúghatja ki a labdát.

54
    Shane Lowry kap sárga lapot egy kemény belépés után.

53
    Forde rúgta mezőnybe a labdát.

51
    Sok a szabálytalanság a pályán, a játékosok se magukat, se az ellenfelet nem kímélik.

50
    Best szabálytalankodott, szabadrúgás a Millwall javára.

49
    David Dunn váltja a lecserélt Bradley Orr -t.

49
    Bradley Orr úgy látszik megsérült. Áll a játék.

48
    Nagy helyzet maradt ki a vendégeknél. Jobb oldalról jött a beadás, majd egy csúsztatás után Rhodes került helyzetbe, aki közelről fölé rúgta. Ez bizony könnyen gól lehetett volna.

47
    Lowry dobja be a labdát, majd szabadrúgást végezhet el a Blackburn

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Jobb a Millwall, de ez gólban egyelőre nem mutatkozik meg. A félidő egyetlen nagy helyzetét is a hazaiak hagyták ki. A meccs egyébként olyan, amilyen egy igazi FA kupa meccsnek lenni kell.
    Sok futás, kemény játék, szikrázó belemenések.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45+1
    Bedobással jöhet a Blackburn.

45
    Két perc ráadás következik.

45
    Nagyon nyom a Millwall, hátha sikerül vezetést szerezni még az első félidő végén.

44
    Támad a hazai csapat, de nehéz ezt a Blackburn védelmet áttörni.

43
    Trotter szabálytalankodott, így szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

42
    N'Guessan próbálkozik egy lövéssel a tizenhatos vonaláról, de jócskán fölé ment a lövés.

41
    Forde rúgja előre a labdát.

40
    Az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki. Smith ívelte be a labdát, majd Andrew Keogh fejelte kapufára a labdát.

38
    Les miatt a vendégek jöhetnek.

37
    Adam Henley jött le. Úgy néz ki sérülése súlyosnak bizonyul, helyette Orr a pályán.

36
    Adam Henley maradt lenn a gyepen, áll a játék.

34
    Taylor játszott nagyon szépen, bal oldalon húzta meg a labdát, majd szépen be is adott, középen Kean szedte le a levegőből.

33
    Les miatt a vendégek jöhetnek kifelé.

32
    Hatalmas az iram a pályán, de ezen különösebben nem csodálkozhatunk, hiszen egyrészt már a legjobb négy közé jutás a tét, ennek anyagi és erkölcsi hozadékával. Ráadásul mind a két csapat prioritásként kezeli a FA kupát a bajnoksághoz képest.

31
    Smith próbálkozik egy lövéssel, de jócskán mellé megy.

30
    Jobb oldalról lőtték be keményen a labdát, Kean határozottan fogta.

29
    Szöglet után a labda ugyan a hálóban, de Kean nem fért a labdához akadályozás miatt, ezért a játékvezető kifelé ítél szabadot.

28
    Jason Lowe kap sárga lapot.

28
    A mérkőzés első szögletét a hazaiak végezhetik el.

27
    Blackburn csapatából Marcus Olsson kap sárgát, miután nem engedte hamar elvégezni a szabadrúgást.

26
    David Forde kapus kap sárga lapot, a keménykedéshez kifutott a kapujából.

26
    A szabadrúgás bele a sorfalba, majd egy kis keménykedés a pályán.

25
    Best rántják le vagy 28 méterrel a kaputól.

24
    Az eddigi legszebb jelenet. Trotter lőtt csavarással kapura, lövése alig kerülte el a kaput.

23
    Jobb oldalról jött egy beadás Kean kapujához, de igencsak gyengére sikerült középre rúgni.

22
    Taylort lökték a levegőben, szabaddal jöhet a Millwall.

21
    Smith lőtt kapura, Kean öklözte ki a labdát.

20
    A játékvezető egyelőre engedi a kemény játékot.

19
    Szabadrúgást végezhet el a hazai csapat, beívelés után a vendégek jöhetnek.

18
    Dann visszajött egy jókora kötéssel a fején.

17
    Továbbra is 10 emberrel a pályán a Bluckburn.

16
    A hazaiak dobhatnak.

15
    Dann arca vérzik, kint ápolják. Egy könyököst kapott a levegőben.

14
    Rhodes volt lesen jöhetnek a hazaiak.

13
    Dobhatnak a vendégek.

12
    Átgondolt akciók egyelőre nincsenek a pályán, a két csapat kioltja egymást.

11
    A középpályáról végezhet el szabadrúgást a Blacburn.

10
    Kicsit megnyugodtak a csapatok az első percekhez képest.

9
    Shittu a földön, szabaddal jöhet a Millwall.

8
    A Millwall feltolta védekezését, így még a labdakihozatal is problémás a vendégeknek.

Főleg a középpályán megy a harc, majd hosszú indítással próbálkoznak a csapatok, de eddig jól zár mind a két védelem.

7
    Kemény, nagy iram a pályán. Nem biztos, hogy ez a meccs a finom megoldások találkozója lesz, de aki szereti a szokásos angol focit, annak mindenképp ajánlott.

6
    Taylor keménykedett a középpályán. Szabadrúgás kifelé.

5
    Kean rúgja mezőnybe a labdát.

4
    A beadást kifejelik a vendégek.

3
    Szabadrúgással jöhet a hazai csapat a tizenhatos sarkától.

3
    Blackburn került helyzetbe, mentenek az utolsó pillanatban a hazaiak.

2
    Rögtön egy kőkemény belépő a mérkőzés elején.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Kezdősor:

Millwall: Forde - Dunne, Shittu, Beevers, Lowry - Smith, Trotter, Taylor - N'Guessan, Hulse, Keogh

Blackburn Rovers: Kean - Henley, Dann, Hanley, Olsson - Bentley, Lowe, King, Pedersen - Rhodes, Best

Játékvezetők: Martin Atkinson - Burt, Long.

A mérkőzésnek nincs egyértelmű esélyese, a hazai pálya a Millwall, az Arsenal legyőzése a Blackburn felé billentené a mérleg nyelét. Mindenesetre az kijelenthető, hogy mindenképpen lesz másodosztályú csapat az FA-kupa legjobb 4 csapata között!

A Blackburn Rovers gárdája szintén a 3. körben csatlakozott az idei FA-kupa küzdelmeihez, és eddig még csak gólt sem kapott! Első nekifutásra otthon verték az ugyan csak második ligás Bristol City együttesét 2:0-ra, majd a 4. körben még magabiztosabb, idegenbeli 3:0-al léptek át a megint csak másodosztályú Derby County csapatán. Az 5. fordulóban hatalmas meglepetésre az Emirates-ben ütötték ki az Arsenal csapatát 1:0-ra, és ha ott nyerni tudtak, akkor a The Den sem lehet bevehetetlen vár a számukra!

A második ligás Millwall a 3. körben kapcsolódott be a kupaküzdelmekbe, ekkor hazai pályán múlták felül a harmadosztályú Preston North End együttesét 1:0 arányban. A 4. körben egy 89. percben szerzett találattal gyűrték le az elsőosztályú Aston Villa csapatát 2:1-re. Az 5. fordulóban pedig idegenben léptek át a Luton Town gárdáján 3:0-val! Hazai pályán nagy esélyük van bejutni a legjobb 4 közé, a szintén másodosztályú Blackburn ellen!

Elérkeztünk a 2012/13-as FA-kupa 6. fordulójához, ahol már csak nyolc csapat van versenyben a nagy múltú trófea elnyeréséért. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén újrajátszás történik fordított pályaválasztással. A tét az elődöntőbe jutás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Gólok:

Lapok:   26. Forde (MIL), 54. Lowry (MIL), 90+1. Keogh (MIL) – 27. Olsson (BBR), 28. Lowe (BBR), 82. Best (BBR), 90+1. Hanley (BBR)

Blackburn Rovers: Kean - Henley (37.Orr (49.Dunn)), Dann, Hanley, Olsson - Bentley, Lowe, King (87. Gomes), Pedersen - Rhodes, Best

Játékvezetők: Martin Atkinson - Burt, Long