Everton FC – Manchester City 2:0 (vége) | Swansea City – Arsenal FC 0:2 (vége) | Stoke City – West Bromwich Albion 0:0 (vége)
Southampton FC – Liverpool F.C. 3:1 (vége) | Aston Villa FC – Queens Park Rangers 3:2 (vége) | Manchester United – Reading FC 1:0 (vége)
Aston Villa FC
3:2 (1:1)
Queens Park Rangers
szombat 16.03.2013, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Változatos, fordulatos mérkőzés volt, igazi kiesési rangadó.

Az Aston Villa szerencsésen egyenlített kevéssel a szünet előtt, mert addig a QPR jobban játszott.

A második játékrészben a hazaiak mozgósítottak nagyobb erőket győzelem érdekében, így összességében megérdemelten nyertek.

Az Aston Villa ezzel fontos lépést tett a kiesés elkerülése felé, míg az utolsó helyezett QPR egyre nagyobb bajba kerül. (17:58:54)

95
    Még előreívelnek a QPR védői, majd Jenas indítaná Bosingwát, de hosszú a labda

94
    A szöglet veszélytelen

94
    Townsend lő kapura 28 méterről, szögletre pattan a labdája

Pár perce maradt a QPR-nak, hogy egyenlítsen, de ezen a meccsen minden lehetséges

92
    Agbonlahor cselezget a baloldali szögletzászlónál, szerelik, majd szabálytalankodik

90
    5 perc a hosszabbítás

89
    Taarabt nagy cselekkel hozza magát lövőhelyzetbe, de blokkolják a védők a labdáját

88
    Hoilett rúgja fel Vlaart a Villa 16-osától nem messze, villan a sárga neki is

87
    Csere a Queens Park Rangers-nél/nál: lemegy Park, bejön Mackie.

87
    Westwood szögletét Benteke fejeli mellé, de megpattan egy védőn, az újabb szöglet veszélytelen

85
    Agbonlahor ad be jobbról, Hill vágja ki az ötösről

84
    Csere a Aston Villa FC-nél/nál: lemegy Bowery, bejön Weimann.

82
    Hoilett nagyszerű beadását Remy 6 méterről a földre fejeli, onnan kevéssel pattan a kapu fölé a labda

81
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    Weimann szép csel után az alapvonalról tálal a középen érkező CHRISTIAN BENTEKE elé, aki 12 méterről lő a kapu közepébe! 3:2