Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:4 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 4:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
AK Barsz Kazany
4:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Szalavat Julajev
szombat 16.03.2013, 14:15 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

A következő meccset majd a Szalavat pályáján játsszák a felek, 18.-án. (17:09:26)

Nagyon szoros meccsen hosszabbításban 4:3-ra nyerni tud a Barsz Kazany a Szalavat Julajev ellen. Óriási mérkőzés volt, nagyot játszott mindkét fél, de ezt a meccset csak egy csapat nyerhette meg, és Morozov hosszabbításbeli góljának köszönhetően ez a csapat ma a Barsz Kazany lett. A két csapat párharca ezzel 3:2 a Kazany javára, nem semmi, hogy 3 meccsel ezelőtt még a Szalavat vezetett 0:2-re.

69:45
    A Kazany gólt szerzett!

Megnyeri a mérkőzést a Barsz Kazany!!! Zaripov vitte a bal szélen a korongot, majd áttette keresztbe ALEXEI MOROZOVNAK, aki teljesen egyedül vihette azt Tarrkira. A kapus előtt végül az utolsó pillanatban elhúzta jobbra a korongot, majd bevarrta a mindent eldöntő gólt!

Assziszt: Zaripov

69:30
    Buli a vendég kapu előtt

68:49
    Egy veszélytelennek tűnő előrelőtt korong után majdnem bajba kerültek a vendégek! Tarkki megfogta, de belement egy védő, és kiejtette a korongot! Végül nagy nehezen tisztáztak

66:57
    Trubachyovot ugratták ki zseniálisan a vendégek, de lövés helyett inkább passzolt a kapu előtt, ezután pedig szereltek a hazaiak!

66:04
    Most vesztik el a korongot a vendégek, de ezúttal sem jut helyzetig a Barsz, ők elvesztik a kapu előtt

65:50
    Pihlsstrom lövése pontatlan, de még mindig a Szalavat támad

65:20
    A hazaiak nyerik a bulit, de gyorsan elvesztik a korongot

65:08
    Blatak várta a kapu előtt a korongot, Trubachyovtól meg is kapta, lövését Barulin megfogta

65:00
    Ismét a Szalavat támad

64:32
    Nem tudnak bejutni a hazai harmadba, szépen állították meg az akciót a vendéglátók

64:11
    Pontatlan az előrejátszott korong, már a Szalavat támad

64:00
    Telnek a percek, egyelőre gól nincs, de a veszély mindkét fél akcióiban ott van. A hazaiak vezethetik a következő akciót

62:22
    Zinovyev alakított ki teljesen egyedül veszélyes helyzetet magának, de Barulov kitudta védeni a jobb alsóba tartó lövést

62:18
    Elcsúszott egy hazai játékos a kapu előtt, elvesztik a korongot a vendéglátók

Dávid Kiss

Gólok és gólpasszok: 13. Immonen (Pesonen, Obukhov), 39. Nikulin (Korneyev, Morozov), 48. Nikulin, 70. Morozov (Zaripov) – 18. Svitov (Trubachyov), 41. Musatov, 56. Ruzicka (Blatak, Zinovyev)

AK Barsz Kazany: Barulin(Garipov) - Nikulin, Korneyev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Kulyash, Medvedev, Pesonen, Immonen, Obukhov - Zakharchuk, Khomitsky, Tereshcenko, Lukojanov, Petrov - Yarullin, Bodrov, Golubev, Zherdev.
    Szalavat Julajev: Tarkki(Vasilevski) - Atyushov, Sopel, Stepanov, Glukhov, Musatov - Blatak, Proshkin, Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov - Zuarev, Koltsov, Ruzicka, Filatov, Zinovyev - Isangulov, Trubachyov, Svitov, Pankov.

Játékvezetők: Bulanov Vyacheslav, Ravodin Alexei - Sivov Dmitry, Shelyanin Sergei.