Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:4 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 4:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
AK Barsz Kazany
4:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Szalavat Julajev
szombat 16.03.2013, 14:15 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

A következő meccset majd a Szalavat pályáján játsszák a felek, 18.-án. (17:09:26)

Nagyon szoros meccsen hosszabbításban 4:3-ra nyerni tud a Barsz Kazany a Szalavat Julajev ellen. Óriási mérkőzés volt, nagyot játszott mindkét fél, de ezt a meccset csak egy csapat nyerhette meg, és Morozov hosszabbításbeli góljának köszönhetően ez a csapat ma a Barsz Kazany lett. A két csapat párharca ezzel 3:2 a Kazany javára, nem semmi, hogy 3 meccsel ezelőtt még a Szalavat vezetett 0:2-re.

69:45
    A Kazany gólt szerzett!

Megnyeri a mérkőzést a Barsz Kazany!!! Zaripov vitte a bal szélen a korongot, majd áttette keresztbe ALEXEI MOROZOVNAK, aki teljesen egyedül vihette azt Tarrkira. A kapus előtt végül az utolsó pillanatban elhúzta jobbra a korongot, majd bevarrta a mindent eldöntő gólt!

Assziszt: Zaripov

69:30
    Buli a vendég kapu előtt

68:49
    Egy veszélytelennek tűnő előrelőtt korong után majdnem bajba kerültek a vendégek! Tarkki megfogta, de belement egy védő, és kiejtette a korongot! Végül nagy nehezen tisztáztak

66:57
    Trubachyovot ugratták ki zseniálisan a vendégek, de lövés helyett inkább passzolt a kapu előtt, ezután pedig szereltek a hazaiak!

66:04
    Most vesztik el a korongot a vendégek, de ezúttal sem jut helyzetig a Barsz, ők elvesztik a kapu előtt

65:50
    Pihlsstrom lövése pontatlan, de még mindig a Szalavat támad

65:20
    A hazaiak nyerik a bulit, de gyorsan elvesztik a korongot

65:08
    Blatak várta a kapu előtt a korongot, Trubachyovtól meg is kapta, lövését Barulin megfogta

65:00
    Ismét a Szalavat támad

64:32
    Nem tudnak bejutni a hazai harmadba, szépen állították meg az akciót a vendéglátók

64:11
    Pontatlan az előrejátszott korong, már a Szalavat támad

64:00
    Telnek a percek, egyelőre gól nincs, de a veszély mindkét fél akcióiban ott van. A hazaiak vezethetik a következő akciót

62:22
    Zinovyev alakított ki teljesen egyedül veszélyes helyzetet magának, de Barulov kitudta védeni a jobb alsóba tartó lövést

61:24
    Hiába kavargattak több mint 1 percen keresztül a vendég kapu előtt a hazaiak, nem jött össze a gól!

60:19
    A hosszabbításban az első lövés a vendégeké, Zinovyev lövését védte Barulin

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Háromszor is vezetett a mérkőzés folyamán a Barsz Kazany, de mindig vissza tudott jönni a Szalavat, így hosszabbítás következhet!

Ilyen visszakapaszkodásra többször már nem lesz lehetősége a Szalavatnak, ugyanis aki az első gólt szerzi a hosszabbításban az nyeri a meccset!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:40
    Kapanen forgolódott nagyon veszélyesen a vendég kapu mögött, de óriási volt a tömörülés, és végül lejött a lövése egy vendég játékosról

58:39
    Musatov tüzelt, nem sokkal de fölé ment!

58:30
    Elvitték a hazaiak, majd elvesztették

58:24

57:29
    Pihlstrom vezette a gyors vendég kontrát, közeli lövését azonban védeni tudta Barulin!

55:48
    A Szalavat gólt szerzett!

Kiegyenlít a Szalavat alig több mint 4 perccel a vége előtt!! STEFAN RUZICKA lőtt a bal szélről, és valahogy befért a korong Barulin lába mellett a kapuba! 3:3!

Assziszt: Blatak, Zinovyev

55:40
    Zinovyev vitte szemből kapura a korongot, de jól blokkolták a lövését a hazaiak!

55:00
    Öt perce van már csak a Szalavatnak az egyenlítésre

53:48
    Kiegészülnek a hazaiak

52:51
    Teljesen kitámadtak a vendégek, így kontrázhattak a hazaiak. A gyors akció végén Kulyash lőhetett, de még pont visszaért egy vendég játékos, és belefeküdt a lövésébe!

51:48
    Pesonen(KZN) kap két perc kiállítást, szabálytalanul akadályozott az iménti akcióban

51:48
    Pihlstrom vitte fel a korongot a vendég harmadig, ott pedig leadta a háta mögött Mirnovnak, akinek a lövését védte Barulin! Szép helyzet volt!

50:35
    Filatov próbálta középre játszani Zubarevnek a korongot, de elhalászták Zubarev elől!

50:00
    Tíz perce van már csak a Szalavatnak az egyenlítésre

48:46
    Obukov kontrázott gyorsan a pontatlan vendég akció után, teljesen egyedül vitte Tarkkira a korongot, aki viszont óriási bravúrral, a mamuszával védte a közeli lövést!

48:35
    Atyushov tette középre pontatlanul a pakkot, kontrázhat a Kazany

47:06
    Ű

Megszerzi harmadszor is a vezetést a Barsz Kazany!!!
    Ismét ILYA NIKULIN volt eredményes távolról, ha jól láttam egy védőn is megpattant a korong, és úgy szállt be a megkövült Tarkki kapujába! 3:2!

Assziszt nélküli találat

46:00
    Kétszer is kivágják a kapujuk elől a vendégek a korongot, eddig nem tudtak veszélyeset alkotni a hazaiak

45:08
    Stepanov(UFA) támadott kicsit túl vehemensen, és lekönyökölte Nikulint. Két perc kiállítás a jutalma

43:22
    Újabb lövés vendég részről, ez most nem volt túl veszélyes, Barulin kezében halt el

42:59
    Óriási helyzetek sora maradt most ki vendég részről, ha jól láttam egyszer a felső kapuvasról pattant ki a korong, de végül Barulin megfogta!

42:00
    Kapanen(KZN) kap két perc kiállítást, nagy lehetőség előtt a Szalavat!

40:12

A harmadik harmad elején rögtön kiegyenlít a Szalavat! IGOR MUSATOV nagyszerűen húzta be a kapu mögül a kapuba a korongot! 2:2

Assziszt nélküli találat.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban sem tudta nagyon ráerőltetni akaratát a másikra egyik fél sem, de a vendéglátók kitudtak használni a harmad végén egy emberelőnyt, így nagyon kedvező pozícióból várhatják az utolsó harmadot.

40:00

39:57
    Tereschenko és Petrov próbálta most bevenni közelről Tarkki kapuját, de a vendégek kapusa mindkétszer védeni tudott, óriási bravúrral!

38:46

A vendég harmad szélénél gyorsan járatták a korongot a hazaiak, amit végül ILYA NIKULIN lőtt el, Tarkki pedig már nem ért oda a lövésre, így a korong a jobb fölsőben kötött ki!

Assziszt: Korneyev, Morozov

38:00
    Elsőre veszélyes volt a hazai akció, de a gól nem jött össze. Lássuk másodszorra több szerencséjük lesz-e

37:29
    Glukhov(UFA) kap két percet

35:37
    Ismét Barulin a főszerepben! Sikeres vendég centerezés végén először kijött róla a korong, másodszorra pedig megfogta!

34:42
    Filatov vitte egy lemaradt védővel a nyakán Barulinra a korongot, de nem sikerült gólra váltania a lehetőséget

33:00
    Aktívabbak ezekben a percekben a vendéglátók

32:08
    Veszélyes hazai akció végén Lukojanov esett nagyot a kapu előtt, de nincs kiállítás

28:21
    Jól védekeznek a hazaiak, bár ügyesen játszanak a vendégek a kapu előtt nem kerülnek tiszta helyzetbe

27:21
    Petrov(KZN) ütközte le szabálytalanul Pihlstromot, két percig emberelőnyben a Szalavat

25:30
    A gyors játék ellenére egyik fél sem tudott helyzetbe kerülni az utóbbi két percben

23:30
    Nagyon felpezsdült most a játék, egyik pillanatban a Kazany áll közel a gólhoz, a másikban már a Szalavat

22:35
    Nem jött össze a gól a vendégeknek, gyorsan kontráztak a hazaiak, de egy kicsit elsiették az akciót, veszélytelen volt

22:17
    Nagy tömörülés a hazai kapu előtt, teljesen beszorítja most ellenfelét a Szalavat

21:24
    Kiegészülnek a vendégek, és már náluk a korong

20:24
    Megkezdődött tehát a második harmad, 1 percig még emberhátrányban a Szalavat

20:01

Az első harmad elején talán kicsit jobbak voltak a hazaiak, 0:0-ánál valamivel több akciót vezettek, és végül Immonen révén meg is szerezték a vezetést. Ezután azonban életre kelt a Szalavat, talán segített nekik az is hogy kiállítottak egy hazai játékost két percre, és a kiállítás letelte után is tovább küzdtek az egyenlítésért, ami végül össze is jött nekik, Trubachyov és Svitov összjátékának köszönhtően.

Egyelőre nagyon kiegyenlített a küzdelem, nehéz lenne megmondani melyik csapat fogja nyerni a mai ütközetet.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:57
    Zubarev(UFA) és Obukhov(KZN) esett egymásnak a vendég kapu előtt, páros kiállítás a vége

19:24
    Proshkin(UFA) kap két percet

17:54

Ami nem megy emberelőnyben, az megy egyenlő állásnál! Trubachyov vitte végig a pályán a korongot, majd a kapu előtt ALEXANDER SVITOVHOZ passzolt, aki szemből ellőtte Barulin mellett!

Assziszt: Trubachyov

17:29
    Kiegészül a Barsz Kazany

16:29
    Letelt az első perc az előnyből, de nem veszélytelenek a vendégek! Épphogy fölé pattant a korong egy lövés után

15:29
    Obukhov(KZN) kap két percet bottal akasztásért

15:00
    A hazai gól óta nagyobb helyzet nélkül mennek a percek, érezhetően lassítják a játékot a Barsz Kazany játékosai

12:25

Megszerzi a vezetést a Barsz Kazany! JARKKO IMMONEN küldte kapura messziről a korongot, Tarkki pedig már csak a gólvonal mögül tudta azt kiütni! 1:0

Assziszt: Pesonen, Obukhov

11:32
    Két passzal áttörték a hazaiak a Szalavat védelmét, de Tarkki óriási védésenek köszönhetően nem született gól

10:25
    Nem jön össze az újabb akció a Szalavatnak, ez pontatlan volt

09:42
    Ügyes vendég centerezés után bravúrral védi a közeli lövést Barulin

08:30
    Nem adogattak túl veszélyesen a vendégek a hazai kapu előtt, de Barulin inkább megfogta az első adandó alkalommal

07:23
    Elvesztették a korongot a vendégek, így gyors kontrát vihettek végig a hazaiak, de nem alakult ki helyzet belőle

07:08
    Nagy nehézségek árán elhozza a Szalavat

06:52

05:45
    Svitov szerelt végül, a gyors kontra viszont sikertelen volt. Újra támadhat a Barsz

05:20
    Már a Barsz játékosai akcióban

05:00
    Elvitték a vendégek, de egyelőre nem tudták kihozni a harmadukból

04:36

03:15
    A mezőnyharcról szólt az utóbbi perc, nem tudtak eljutni a Szalavat kapujáig a vendéglátók

02:16
    Lukojanov kontrázott gyorsan a bal szélen, lövését fejjel védte Tarkki

02:00
    Kétszer is a vendégek nyerték a bulit a Barsz kapuja előtt, de nem tudtak veszélyeztetni belőle

01:32
    Filatov próbált a kapu mögül veszélyeztetni, de pontatlanul tette végül középre

00:29
    Sopelé a mérkőzés első lövése, távolról takarásból küldte kapura korongot, de Barulin fogta

00:01

Kezdősor:

AK Barsz Kazany: Barulin(Garipov) - Nikulin, Korneyev, Zaripov, Kapanen, Morozov - Kulyash, Medvedev, Pesonen, Immonen, Obukhov - Zakharchuk, Khomitsky, Tereshcenko, Lukojanov, Petrov - Yarullin, Bodrov, Golubev, Zherdev.

Szalavat Julajev: Tarkki(Vasilevski) - Atyushov, Sopel, Stepanov, Glukhov, Musatov - Blatak, Proshkin, Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov - Zuarev, Koltsov, Ruzicka, Filatov, Zinovyev - Isangulov, Trubachyov, Svitov, Pankov.

Játékvezetők: Bulanov Vyacheslav, Ravodin Alexei - Sivov Dmitry, Shelyanin Sergei..

A KHL rájátszásában a legjobb négy közé jutásért ötödször találkozik egymással a Barsz Kazany és a Szalavat Julajev.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó küzdelem jelenleg 2:2-re áll, miután a Szalavat 2 idegenbeli győzelmét követően hazai pályán kétszer kikapott.

Az eddigi eredmények:
    08.03 Barsz Kazany - Szalavat Julajev 2:3
    09.03 Barsz Kazany - Szalavat Julajev 0:2
    12.03 Szalavat Julajev - Barsz Kazany 0:3
    13.03 Szalavat Julajev - Barsz Kazany 3:5

A küzdelem tehát elég szoros, kicsit meglepő, de eddig mind a négy alkalommal az idegenben játszó csapat hagyhatta el a jeget győztesen. Eddig az összes találkozó nagyon szoros volt, minden bizonnyal most sem lesz ez másképp, és egy nagyon kiélezett csatában lesz ma részünk. Győzzön a jobbik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:15 - kor kezdődik.

Dávid Kiss

Gólok és gólpasszok: 13. Immonen (Pesonen, Obukhov), 39. Nikulin (Korneyev, Morozov), 48. Nikulin, 70. Morozov (Zaripov) – 18. Svitov (Trubachyov), 41. Musatov, 56. Ruzicka (Blatak, Zinovyev)