NAC Breda – Willem II Tilburg 4:0 (vége) | AZ Alkmaar – Ajax Amsterdam 2:3 (vége) | Feyenoord Rotterdam – FC Utrecht 2:1 (vége)
FC Groningen – FC Twente 0:3 (vége)
FC Groningen
0:3 (0:1)
FC Twente
vasárnap 17.03.2013, 16:30 • Euroborg, Groningen • Eredivisie

A Groningen jól kezdte a mérkőzést, de szép lassan feljött a Twente is játékban, de a vezető góljuk a semmiből jött.

A második félidőt nagy erőkkel kezdték a hazaiak, több helyzetük is volt, de egyenlíteniük nem sikerült, törvényszerűen jött az újabb gól a Twentétől.

A győzelmüket végül egy gyönyörű találattal biztosították be, és ezzel a három ponttal üldözőbe vehetik a dobogósokat. (18:27:13)

89
    Castaignos ad be balról az alapvonalról, kifejelik a védők

Sok kérdés nem maradt ezen a mérkőzésen

88
    Csere a Twenténél: lemegy Tadic, bejön Bjelland.

87
    A Twente gólt szerzett!
    Tadic ugratja ki tökéletes passzal középen LUC CASTAIGNOS-T, aki higgadtan gurítja el a labdát a kimozduló Luciano mellett! 0:3

85
    Douglas szereli a középen kilépni szándékozó De Leeuw-öt, vállal, de a hazaiak kezezést láttak

80
    DUSAN TADIC a jobbra vetődő cserekapus mellett a kapu közepébe lövi félmagasan a labdát! 0:2

80
    Kényszercsere, a cserekapus Luciano Burnet helyett lép a pályára

79
    A szabálytalankodó kapust kiállítja a játékvezető - jogosan

79
    11-est ítélnek a Twentének, a kapus buktatja utolsó emberként a kilépő Castaignost!

76
    Kieftenbeld csúnyán lép oda Douglasnak, sárga villan neki

75
    Negyed óra maradt a mérkőzésből. nagy erőkkel támad a Groningen, de igazi helyzet nélkül

73
    Csere a Groningennél: lemegy Sperv, bejön Kostic.

72
    Castaignos indulna meg a bal szélen egy labdával, de lesről

71
    Csere a Twenténél: lemegy Pelupessy, bejön Chadli.

71
    A szögletből szöglet lesz, Hölscher ívelése után a kipattanót Fer lövi rá 22 méterről, agy erővel, de fölé

Gólok: 45. Fer, 80. Tadic (bünt.), 87. Castaignos

Lapok:   69. Leuuw (GRO), 76. Kieftenbeld (GRO) – 81. Breukers (TWE)   79. Bizot (GRO)

FC Groningen: Bizot - Magnasco, Van Dijk, Kwakman, Burnet (79. Luciano) - Bacuna, Kieftenbeld, Sparv (73. Kostic) - Kirm - De Leeuw, Zeefuik (64. Texeira)
    FC Twente: Mihajlov - Breukers, Douglas, Braafheid, Schilder - Fer, Pelupessy (71. Chadli), Janssen - Hölscher, Bulikin (63. Castaignos), Tadic (88. Bjelland)

Játékvezetők: Kevin Blom - Patrick Langkamp, Dave Goossens