Ferencvárosi Torna Club – CFR Cluj 0:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
0:0 (0:0)
CFR Cluj
vasárnap 24.03.2013, 18:00 • Albert Flórián Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

Nem hosszabbított a bíró, maradt a gólnélküli eldöntetlen. A Ferencváros nem tudta győzelemmel, de még csak rúgott góllal sem búcsúztatni az Albert stadiont, a nagy hidegben kitartó szurkolók pedig megérdemeltek volna legalább egy találatot!
    A jövő héten már megkezdődik a bontás, 2014-re pedig a tervek szerint már egy új Albert Arénában fogadhatja ellenfeleit a Fradi.
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, búcsúzunk a végeredménnyel; Ferencváros-Kolozsvár 0-0! (19:59:43)

90
    A fiatal Nehéz eldönthette volna, de óriási helyzetben, estében 10 méterről a jobb kapufa mellé lőtt!

89
    Újabb sárga Celestino vágta fel Somaliát.

88
    2 perc van hátra vajon lesz -e gól?

86
    Hora újabb helyzete és egy ütközése után most ápolni kell Jovanovicot.

85
    Megint Kunsági mentett most egy szép kivetődéssel Hora elől.

84
    Kunsági kapus volt megint nagyon magabiztos.

83
    Nehéz cselezgetett, de végül nagy nehezen szerelték a kolozsvári védők.

82
    Muresan lőtt méterekkel fölé.

80
    10 perc van hátra a meccsből, vajon sikerül -e a Ferencvárosnak legalább egy góllal búcsúztatnia öreg stadionját?

79
    Kunsági ölelt magához egy kósza, előrevágott labdát.

77
    Egy kicsit most megint eseménytelen a meccs – talán a játékosok is a forró zuhanyra várnak, ebben a nagy hidegben!

76
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Deac, bejön Weldon.

75
    Az utolsó búcsúzó Fradista is nagy ünneplés közepette vonult le a pályáról!

74
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Balog Z., bejön Somalia.

73
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Saré, bejön Celestino.

72
    Balog Zoltán szorította ki a Kolozsvár Pantelisét – nem is lett helyzet.

71
    Birtalan nagyon igyekszik – most a saját tizenhatosán belül tisztázott!

70
    Deac rúgta fel Birtalant – ez sem lap!

69
    Megint ellaposodott egy kicsit a játék, de továbbra is a hazaiak birtokolják többet a labdát.

68
    Birtalan szállt bele Diogoba, de ez nem ért sárgát.

67
    Csilus törte el a labdát jó helyzetben 16 méterre a kaputól.

66
    Pedro kapott sárgát Szabó II. játékvezetőtől.

65
    Szorongat a Fradi; most Hakola lőtt fölé!

64
    Nehéz óriási helyzetben gurított a kapu mellé a jobbösszekötő helyéről!

62
    Ez a pontrúgás sem jelentett veszélyt a kolozsvári kapura.

62
    Hakola szöglete jön.

61
    Kifejelte a labdát a kolozsvári védő, Godemeche.

60
    Ígéretes helyzetből szabadrúgás a Fradinak.

59
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Muniru, bejön Cadu.

58
    Hakola büntetőjét kivédte Stancioiu! Marad a 0-0!

57
    Kezesésért 11-es a Ferencváros javára!

56
    Hakola szögletét követően Pantelisz lőtt mellé!

55
    Kunsági kapus a 16-oson kívülre kifutva fejjel mentett a vendégtámadók elől!

53
    Nagyon kellene már egy gól ebben a dermesztő hidegben!

52
    Megint Balog Zoltán mentett a Fradi kapuja előtt.

50
    Csilus 15 méteres lövését a gólvonalról mentették az erdélyi csapat védői! Ez volt az eddigi legnagyobb helyzet!

49
    A fiatal, tehetséges Fradista, Pantelisz cselezgetett ügyesen.

48
    Egyre hidegebb időben folytatódik a találkozó, de a lelkes szurkolók kitartanak, tartsanak velünk Önök is!

47
    Mindkét csapat új kapussal folytatja.

46
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Felgueiras, bejön Stancioiu.

46
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Ranilovic, bejön Kunsági.

46
    Az erdélyi csapat játékosai indították útjára a labdát.

46

Eddig kevés helyzetet, de sok egykori Fradista kiválóság megünneplését hozta az FTC-CFR stadionbúcsúztató meccs! A II. félidő nagy kérdése, hogy a Ferencvárosnak vajon sikerül -e győzelemmel elköszönnie a zöld fehér Szentélytől!
    Hamarosan folytatódik a mérkőzés, maradjanak továbbra is velünk!

44
    Gárdos bal oldali beadását húzta le Felgueiras.

43
    Jön az első félidő hajrája, eddig nincs sok helyzet a meccsen.

42
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Picolo, bejön Diogo.

41
    Jovanovic beadása után tisztáztak a vendégvédők.

Kijöttek a csapatok a "farkasordító hidegben", mindjárt kezdődik a második 45 perc. Tartsanak továbbra is velünk!

30
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nál: lemegy Dragóner, bejön Nehéz.

40
    Két kolozsvári játékos ütközött össze a saját 16-osán belül!

39
    Csere a CFR Cluj-nél/nál: lemegy Rada, bejön Saré.

38
    Kicsit sok a szabálytalanság és kevés a folyamatos játék.

36
    Egy hazai és egy vendégjátékos a földön, Muniru kapott sárgát a szabálytalanságért!

34
    Csilus Tamás kapott sárgát egy Godemeche ellen elkövetett szabálytalanságért!

31
    Újabb játékosaitól búcsúzott el nagy taps közepette a Fradi közönség.

29
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Keller, bejön Birtalan.

29
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Rósa, bejön Simita.

29
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Lisztes, bejön Pantelisz.

26
    Panin beadása után pattant szögletre a labda.

25
    Most nagy mezőnyfölényben van a vendégcsapat!

24
    Deac lőhetett jó helyzetben 14 méterről – csúnyán mellé!

22
    Balog Zoltán mentett nagyon szépen a balhátvéd helyén a gólra éhes kolozsvári támadók elől!

20
    Jovanovic beadását követően Rósa Dénest, jó helyzetben elsodorták az erdélyiek, de nincs tizenegyes!

19
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nál: lemegy Lipcsei, bejön Vass Máté.

19
    Lipcsei Pétert ünnepélyesen visszavonultatja a Ferencváros! Zúg a szurkolók vastapsa és éljenzése a stadionban!

18
    Csilus Tamás lövésszerű beadása ment el a kapu előtt.

17
    Lisztes Krisztián még mindig nagyon ügyesen cselez, továbbítása viszont ezúttal pontatlan volt.

15
    Barátságos meccsre való tekintettel, rengeteg csere várható, Paulo Sergio a CFR mestere már meg is kezdte ezek sorát!

14
    Pantelis veszélyeztetett, de lövése fölé szállt!

13
    Csere a CFR Cluj-nál: lemegy Ivo Pinto, bejön Panin.

12
    Dragóner csukafejessel mentett a Fradi ötösén belül.

10
    A beadásból nem lett helyzet a kolozsvári kapu előtt.

9
    Hakola harcolt ki ügyesen szögletet.

8
    Eddig tényleg nagyon barátságos jellege van a találkozónak.

7
    Pinto adott be jobbról, de egy másik búcsúzó, jelesül Dragóner Attila szépen szabadított fel.

6
    Jovanovic beadását fejelték ki a vendégvédők.

5
    Keller ugyan mára már – talán érthetően – kissé lelassult, de a labdát most is szépen pörgeti tovább!

4
    A veszélyesen cselező Pantelist szerelte Balog Zoltán!

3
    Muresané az első lövés – sokkal fölé!

2
    Eddig a Kolozsvárnál van többet a labda.

1
    A Fradisták indították útjára a labdát.

1

Az 1965-ös (!) születésű Keller József is kezdő a Fradiban!

Kubatov Gábor és Orosz Pál köszönti a búcsúzó, egykori klasszisokat!

Kivonultak a csapatok, tiszta fehérben a Fradi, bordó szerelésben a kolozsváriak! Szól a magyar himnusz!

Egy Fradi szurkoló, mikrofonnal a kezében énekelte el az egyik, közismert drukkerdalt. Természetesen mögötte ott állt – elérzékenyülve Kubatov Gábor az FTC elnöke!

Jelenleg az FTC korábbi, ismert sportolói, más szakosztályok képviselő és szurkolók vonulnak körbe a pályán, a fúvószenekar játékának ütemére és az egyre nagyobb számban gyülekező nézők tapsvihara közepette!
    ÜNNEPNAP EZ AZ ÜLLŐI ÚTON!
    Most már hamarosan kezdődik maga a mérkőzés is, tartsanak továbbra is velünk!

A meghirdetetettel ellentétben a barátságos mérkőzés előzetes gálaműsora 17.30-kor, maga a meccs – várhatóan 18.00-kor kezdődik!

Felforgatott összetételben, öt hivatalosan most búcsúzó játékossal a kezdőben lép majd pályára a Fradi a mai meccsen. Az idegenlégiósokkal teletűzdelt CFR még barátságos találkozón is nagyon kemény diónak ígérkezik!
    Most már hamarosan kezdődik a Fradi-Kolzsvár stadionbúcsúztató összecsapás, maradjanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik.

Az 1974-ben átadott és azóta már néhányszor átalakított, most Albert Flórián nevét viselő sportlétesítmény lebontás és újjáépítés előtti hivatalos búcsúztató mérkőzése következik.
    A Ricardo Moniz irányításával egyre markánsabb futballt játszó Ferencváros vendége ezen a nemzetközi gálamérkőzésen az erdélyi Kolozsvári Vasutas (CFR Cluj) lesz.
    Az idei, 2012-13-as évadban, román bajnokcsapatként a BL csoportjukban 3. helyen végző kolozsváriak, az Európa ligában az olasz Internazionale ellenében fejezték be erre az évre a nemzetközi kupaszereplést. A keretüknek tagja a ferencvárosi nevelésű Vass Ádám is, de Ő az előzetes hírek szerint, sérülés miatt nem lesz ott a gyepen.
    A Fradi, stadionja mellett több közelmúltbeli, remek játékosát – Lipcsei Pétert, Dragóner Attilát, Lisztes Krisztiánt, Rósa Dénest, Balog Zoltánt és Keller Józsefet – is ez alkalommal köszönti.
    Érdekesség, hogy a két együttes január 19-én, a marbellai edzőtáborozás során már megmérkőzött egymással, akkor a kolozsváriak, Cadu 11-es góljával 1-0-ra legyőzték a zöld fehéreket.
    A barátságos mérkőzés előzetes gálaműsora 17.30-kor, maga a meccs 18.00-kor kezdődik és Önök minden mozzanatáról értesülhetnek, ha nyomon követik élő, helyszíni, szöveges közvetítésünket!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok:

Lapok:   34. Csilus (FTC) – 36. Muniru (CLJ), 66. Pedro (CLJ), 89. Celestine (CLJ)

Ferencvárosi Torna Club: Ranilovic (Kunsági, a szünetben) – Balog Z.(Somália, 74.), Dragóner(Nehéz, 30.), Csilus, Keller(Birtalan, 29.) – Jovanovic, Lipcsei(Vass M., 14.), Lisztes(Pantelisz, 29.), , Rósa D. – Gárdos, Hakola Vezetőedző: Ricardo Moniz
    CFR Cluj: Felgueiras(Stancioiu, a szünetben – Rada(Sané, 39.; Pedro Celestino, 73.), Maftei(Cadú, a szünetben, Godemeche, Piccolo(Nuno Diogo, 42.) – Muresan, Muniru, Ivo Pinto (Panin, 14., Deac(Weldon, 76.), Rui Pedro(Hora, 76.) – Pantelis Vezetőedző: Paulo Sergio

Játékvezetők: Szabó II. Zsolt