Valladolid – CA Osasuna 1:3 (vége) | RCD Mallorca – La Coruňa 2:3 (vége) | RCD Espanyol – Real Sociedad 2:2 (vége)
Atlético Madrid – Valencia 1:1 (vége)
Real Valladolid
1:3 (1:0)
CA Osasuna
vasárnap 31.03.2013, 12:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

Amennyire megérdemelt volt a hazai vezetés a félidőben, legalább olyannyira az Osasuna győzelme a találkozó végén. Habár a 46. percben esélyük volt a lila-fehéreknek a vezetésük növelésére, jött Kike Sola, és az 50. illetve a 60. percben megfordított az eredményt, majd a kegyelemdöfést Cuevas gólja jelentette a 69. percben, ekkor úgy érzem, végképp összetörtek a hazaiak.
    Ezzel a fontos győzelemmel az Osasuna átmenetileg feljön a 15. helyre, a Valladolid pedig marad a 12. pozícióban (13:51:45)

93
    Javi Guerra remekül fordul le a védőjéről, majd blokkal együtt nem sokkal lő mellé! Valladolid szöglet a mérkőzés végén!

92
    Próbálkoznak a hazaiak, de már csak becsületből

91
    3 perc lesz a ráadás

90
    Óscar játszana el egy szabálytalanságot a tizenhatoson kívül, de a vendégek kapusa hozzá sem ért a Valladolid játékosához. Helyes bírói ítélet született

85
    Fernández kirúgásával lépünk át az utolsó 5 percbe, egyik csapat sem cserélhet már

81
    Kihasználja utolsó cseréjét az Osasuna is: a harmadik találatot jegyző Cuevas helyén Cejudo folytatja

78
    Továbbra is támadásban a vendégek, a Valladolidnak már régen nem volt helyzete!

78
    Hernández enged be a tizenhatoson belülre egy hazafejelt labdát, így meg tudja fogni azt

77
    A hazai közönség egy jelentős része egyre türelmetlenebb, vannak akik már most elindulnak haza felé

76
    Tetszetős vendég kontra végén Kike Sola lő 18 méterről fölé!

Az Osasuna gólt szerzett!

GÓÓÓL! Egy középpályán eladott labdával MIGUEL DE LAS CUEVAS iramodik meg, aki a tizenhatos vonaláig megy el, majd könnyedén behelyezi Hernández mellett a játékszert a kapuba!

67
    Most már egyértelműen a vendégek akarata érvényesül, meglátjuk, lesz-e még fordulat az összecsapáson

63
    Hátul passzolgatnak a piros-kékek, még mindig nem tértek magukhoz a hazaiak, a nézők már egyre elégedetlenebbek a José Zorrilla-ban

61
    Kike Sola 10 perc alatt lő 2 gólt, most már a Valladolid számára sietősebb a helyzet

60
    Első hazai változtatás: Bueno helyén Omar folytatja

60

GÓÓÓL! KIKE SOLA dupláz, ezzel fordít az Osasuna! Hernández öklözi ki a sarokrúgást, a kipattanót Oier visszafejeli az ötös vonalára, ahol is Sola háttal a kapuba csúsztat, a védők már csak beljebb tudták segíteni a labdát!

59
    Szöglet az Osasuna javára!

59
    Támadásban a vendégek, a Valladolid még mindig a bekapott gól hatása alatt lehet

50

GÓÓÓL! egyenlít az Osasuna! Armenteros cselezget a a tizenhatoson belül, majd kapura lő, ezt még védi Hernández, a kipattanó az ötösön beül érkező KIKE SOLA számára tökéletes, akinek nem okoz gondot fejjel bevenni az üresen tátongó kaput!

49
    Hernándeznek kell elrúgnia a labdát a tizenhatoson kívül a nagy lendülettel érkező Armenteros elől

47
    Cuevas (Osasuna) van lesen

46
    Óriási hazai helyzettel indul a második játékrész: Sastre ad remek labdát, Bueno érkezik a hosszún, nincsen les, szinte a kapufa tövééig vetődik, ahol is ütközik a kapussal, de a labdát közben alig éri el, így az mellé megy!

46

Kettős csere az Osasuna cspatánál a szünetben: Arribas helyén Punal folytatja

Cserél a szünetben az Osasuna: Damiá le, Oier be

Nagyon izgalmas, jó iramú első félidőt láthattunk, ami után teljesen megérdemelt a hazaiak 1:0-ás vezetése. A gól ugyan szerencsésnek mondható, ám az Osasuna egy-egy lehetőséget leszámítva mindössze meddő mezőnyfölényt tud csak kiharcolni. Ezzel szemben a hazaiak sok veszélyes kontrát vezettek, ami magában hordozza az előnyük növelésének lehetőségét. A félidő záró akkordja viszont az Osasuna óriási kimaradt ziccere volt. Hasonlóan jó második félidőben reménykedünk!

46
    A szabadrúgás után Nino elé pattan a labda, aki ritkán látható hatalmas helyzetet puskáz el!

46
    Érdekes bírói felfogás, csak Rueda sárgul be

46
    Rueda és Kike Sola ütközött, mindkettejüket ápolni kell

46
    1 perc lesz a ráadás

45
    Egy nagyon rossz hazaadás után Fernándeznek kell kirohannia a kapujából, és a oldalra vágnia a labdát

44
    Veszélyesen megcsúsztatott szöglet után Bueno fejel közelről a földre, a labda azonban átpattan a kapu fölött! Kicsit mintha meglepte volna a lehetőség a hazaiak középpályását!

40
    Beszorul a hazai csapat, de valószínűbb, hogy tudatosan adják át a területet. Ha a partjelző elenged egy lest, vagy jó ütemű kiugratást kap Manucho vagy Óscar, könnyen nőhet a Valladolid előnye

39
    Kirúgással felérő szabadrúgással jöhetnek a piros-kékek

38
    Óscar (Valladolid) van lesen

38
    Már csak az utolsó passz hiányzott a vendégeknél, most nagyon közel voltak a gólszerzéshez: Kike Sola estében nem elég pontos!

33
    Manucho (Valladolid) van lesen, pedig éppen szöktette volna a mélységből érkező Óscart

32
    Ebert szögletét kicsúsztatják a vendégek, a lecsorgó labdát messziről lövi rá Sastre, ami jócskán mellé megy

32
    Ismételten szöglet a lila-fehéreknek, egyre jobb a mérkőzés

31
    Manucho gyönyörűen veszi le a labdát, majd 18 méterről tisztán lőhet, Fernández bravúrral véd, a kipattanóra odaérnek a védők!

31
    Ezúttal kis szöglet lesz belőle, de blokkolnak védők

31
    Újabb hazai sarokrúgás következhet

31
    Kike Sola szerez szépen labdát, az alapvonalról centerezne, ám belelépnek a passzába

30
    Rukavina lapos beadása kicsit mély, így Fernández megkaparintja azt

29
    Bueno csúsztat a röviden, nem lesz belőle komolyabb helyzet, kirúgással jöhetnek a vendégek

23
    Óriási hazai ziccer marad ki! Óscar lép ki teljesen egyedül, a partjelző nem emeli a zászlaját, a hazaiak középpályása pedig nem tud élni a kínálkozó lehetőséggel, Fernández védeni tud!

21
    Ez a mérkőzés eddig nem a remek szögletekről szól

21
    Szöglettel jöhetnek a vendégek!

20
    Kike Sola fejeli vissza lövésre Ninonak a labdát, aki 17-ről kissé eltöri a lövést, így Hernández védeni tud!

18
    Mezőnyjáték zajlik, a kapuk nincsenek veszélyben, a gól előtti szituáció sem nevezhető igazi nagy helyzetnek, vagyis az első komolyabb lehetőség még várat magára