Valladolid – CA Osasuna 1:3 (vége) | RCD Mallorca – La Coruňa 2:3 (vége) | RCD Espanyol – Real Sociedad 2:2 (vége)
Atlético Madrid – Valencia 1:1 (vége)
Real Valladolid
1:3 (1:0)
CA Osasuna
vasárnap 31.03.2013, 12:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

Amennyire megérdemelt volt a hazai vezetés a félidőben, legalább olyannyira az Osasuna győzelme a találkozó végén. Habár a 46. percben esélyük volt a lila-fehéreknek a vezetésük növelésére, jött Kike Sola, és az 50. illetve a 60. percben megfordított az eredményt, majd a kegyelemdöfést Cuevas gólja jelentette a 69. percben, ekkor úgy érzem, végképp összetörtek a hazaiak.
    Ezzel a fontos győzelemmel az Osasuna átmenetileg feljön a 15. helyre, a Valladolid pedig marad a 12. pozícióban (13:51:45)

93
    Javi Guerra remekül fordul le a védőjéről, majd blokkal együtt nem sokkal lő mellé! Valladolid szöglet a mérkőzés végén!

92
    Próbálkoznak a hazaiak, de már csak becsületből

91
    3 perc lesz a ráadás

90
    Óscar játszana el egy szabálytalanságot a tizenhatoson kívül, de a vendégek kapusa hozzá sem ért a Valladolid játékosához. Helyes bírói ítélet született

85
    Fernández kirúgásával lépünk át az utolsó 5 percbe, egyik csapat sem cserélhet már

81
    Kihasználja utolsó cseréjét az Osasuna is: a harmadik találatot jegyző Cuevas helyén Cejudo folytatja

78
    Továbbra is támadásban a vendégek, a Valladolidnak már régen nem volt helyzete!

78
    Hernández enged be a tizenhatoson belülre egy hazafejelt labdát, így meg tudja fogni azt

Nagy Zalán

Gólok: 11. Rúben (öngól) – 50. Sola, 60. Sola, 69. Cuevas

Lapok:   46. Rueda (RVA) – 58. Cuevas (OSS)

Real Valladolid: Hernández – Rukavina, Rueda, Valiente, Balenziaga – Rubio, Sastre – Ebert(Rama, 72.), Óscar, Bueno(Omar, 60.) – Manucho(Javi Guerra, 74.)
    CA Osasuna: Fernández – Bertrán, Arribas(Punal, szünetben), Rubén, Damiá(Oier, szünetben) – Lolo, Silva – Armenteros, Nino, Cuevas(Cejudo, 81.) – Sola

Játékvezetők: Pérez Lasa – Cote, Montanes

Nézőszám: 17000