Roda JC Kerkrade – PSV Eindhoven 2:2 (vége) | RKC Waalwijk – HFC ADO Den Haag 4:0 (vége) | SBV Vitesse Arnhem – PEC Zwolle 2:1 (vége)
Heracles Almelo – AZ Alkmaar 1:2 (vége) | Ajax Amsterdam – Nijmegen EC 4:1 (vége)
RKC Waalwijk
4:0 (3:0)
HFC ADO Den Haag
vasárnap 31.03.2013, 14:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Eredivisie

A Waalwijk egy sima győzelemmel otthon tartotta a három pontot. Nem indult a mérkőzés ilyen simán, de aztán még az első félidőben eldöntötte a találkozót a hazai csapat.
    A második félidőben a Den Haag már teljesen lelketlenül focizott, maguk se hittek abban, hogy még vissza lehetne esetleg jönni a meccsbe. Összességében megérdemelt a hazai győzelem.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (16:25:45)

90+2
    Mind a két csapat már legszívesebben az öltözőben lenne.

90
    Három perc hosszabbítás lesz.

89
    Ez már így elég csúnya a végén.

88
    A Waalwijk gólt szerzett!

A kegyelemdöfést is bevitte a Waalwijk. Bal oldalről jött laposan a beadás, a védők ügyetlenkedtek, majd DROST a büntetőpontról a kapuba vágta a labdát.

86
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

85
    Lieder kísérletezett lövéssel.

83
    Főleg a középpályán járatja a labdát a hazai együttes, kevés a mozgás a pályán.

82
    Szögletet végezhet el a hazai együttes.

81
    Tíz perc maradt a találkozóból, de már egyik csapat se bánná, ha véget érne a meccs.

80
    Jeff Stans áll be Peter Jungschlager helyére.

79
    A vendégek egy épkézláb támadást se nagyon tudtak vezeti a második félidőben.

78
    Zoet hozza kényelmesen játékba a labdát.

77
    A középpályáról végezhet el szabadrúgást a Waalwijk.

76
    Semmit nem játszik a második félidőben a Den Haag.

75
    Martina indította Liedert, de sikerült megakadályozni a vendégeknek a támadást.

74
    Mind a három cseréjét kihasználta a vendégek kapitánya. Szerkezeti változást nem igazán hozott a csere. Posztra történt a csere.

73
    Mike van Duinen helyére Kevin Visser állt be.

72
    A kezdőkörből végezhet el szabadrúgást a Waalwijk.

71
    Nem sok izgalom van a pályán, igazából már egyik csapat se pörög.

70
    Húsz perc maradt hátra a találkozóból.

69
    Braber addig cselezgetett, míg el nem vették tőle a labdát.

68
    Duits – Lieder összjáték, végül labdát veszítenek.

67
    Az első félidőben a hazaiak megtették a magukét, most már nem igazán törik magukat. A vendégek meg lélekben talán már fel is adták a mérkőzést.

66
    Malone szabálytalankodik, szabaddal jöhet a hazai csapat.

65
    Chery-t keresték egy előrerúgott labdával, de végül nem érte el.

64
    Duits húzta meg a jobb oldalon, beadása már nem az igazi.

63
    Bedobással hozhatják játékba a labdát a hazaiak.

62
    Főleg mezőnyjáték folyik, de a hazaik jóval többet birtokolják a labdát.

61
    Elég csendesen csordogál a mérkőzés, a hazaiak annyira nem törik magukat, a vendégek meg nem képesek.

60
    A tizenhatos sarkától végezhetett el szabadrúgást a Waalwijk. A beadást kifejelték a védők.

59
    Danny Holla kap sárga lapot.

58
    A szabadrúgás jócskán mellé ment

57
    Harminc méterrel a kaputól végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

56
    Bedobással jöhet a hazai csapat.

55
    A Waalwijk járatja a labdát az ellenfél tizenhatosa előtt.

53
    Most kiegyenlített a játék, egyik csapat se nő a másik fölé.

52
    Cserékkel próbálja javítani a támadójátékát a Den Haag.

51
    Charlton Vicento áll be Dico Koppers helyett.

50
    Szépítési lehetőség a vendégek előtt. Bal oldalról laposan belőtt labdára érkezett Chery, de nem tudta jól eltalálni a labdát, így mellé ment.

49
    A hazaik támadnak, a vendégek térfelén folyik a játék.

48
    Zoet hozza meglehetősen kényelmesen játékba a labdát.

47
    Ha rögtön a második játékrész elején lőne egy góét a Den Haag, akkor még lehetne izgalmas a meccs.

46
    Aaron Meijers ment be Tom Beugelsdijk helyett.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Csalóka az eredmény, hiszen az első félidőben közel nem volt ilyen különbség a csapatok között. A hazaiak egyrészt jól kihasználták a lehetőségeiket, másrészt a vendégek balszerencséje is kellett ahhoz, hogy szünetben 3:0-ás vezetéssel vonuljon pihenőre a Waalwijk. Meglátjuk, hogy a vendégek ki tudnak-e találni valamit.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45

ROBERT BRABER jobb oldali beadást fejelt a kapuba. Ehhez is nagyon kellett a védők hibái.

44
    A jobb oldalon vezetett támadást a Den Haag, de végül elhal az akció.

43

Öngól! VITO WORMGOOR vette be saját kapuját. Jobb oldali beadásba ért bele szerencsétlenül a védő.

40
    Florian Jozefzoon kapott sárga lapot.

38
    Dobhatnak a hazaiak.

37
    Bal oldalon vezettek támadást a vendégek, a beadást Zoet könnyen lehúzta.

36
    Érdekes adat, hogy a Waalwijk kapott gólt az utolsó 8 mérkőzésén. Ez nem valami biztató a jövőre nézve.

35
    Lieder eresztett el egy emberes lövést. A kapus a helyén volt.

33
    Komoly helyzetig most egyik csapat se jut el.

32
    Szabadrúgással jöhet a hazai együttes.

31
    A Waalwijk még nem szenvedett vereséget hazai pályán ebben a szezonban, ha vezetett 1-0-ra.

30
    Leült a meccs, mind a két csapat tompán focizik most.

29
    Igazából kiegyenlített a játék, vannak percek mikor az egyik csapat aktívabb, máskor meg a másik.

28
    A félidő közepére kicsit leült a meccs.

26
    Van Peppen próbálkozott meg egy távoli lövéssel, fölé ment.

25
    Beugelsdijk keménykedett kicsit, majd dobhatnak a vendégek.

24
    A Den Haag végezhet el szabadrúgást.

23
    Coutinho rúgja mezőnybe a labdát.

22
    A vezetés óta sokkal passzívabbak a hazaiak.

21
    A középpályán megy a harc a labdáért.

20
    Zoet védett szépen. Jobb oldalról jött a veszélyes beadás, de a kapus jól megoldotta a helyzetet.

19
    A gól óta valamivel aktívabbak a vendégek.

18
    Chery alig maradt le egy jobb oldali beadásról. Pedig egyedül érkezhetett volna a labdára.

17
    A vendégek végezhetnek el bedobást.

15
    Áll a játék, a vendégek kapusát ápolják. De már folytatódhat is tovább a mérkőzés.

14
    Chery került helyzetbe, végül szögletre tisztáztak a hazaiak.

13
    Nagyot küzdenek eddig a felek, de sportszerű a találkozó.

12
    Jansen próbálkozott meg egy távoli lövéssel.

11
    Bal oldalon ment a hazai támadás, de a beadás már nem volt az igazi.

10

LIEDER révén megszerzi a vezetést a hazai együttes. Eddig is inkább a Waalwijk volt kezdeményezőbb, most ez góllá is érett

7
    A vendégek rúghatnak szabadot a kezdőkörből.

6
    Szögletből nem sok híján megszerezte a vezetést a Waaleijk. A vendégek végül kirúgták a labdát.

5
    Holla cselezgetett a középpályán, végül labdát veszített.

4
    Eddig felváltva támadnak a csapatok.

3
    A hazaiak is megrúghatták első szögletüket. A középre rúgott labdát könnyedén kapja le a kapus.

2
    Szögletet rúghattak a vendégek. A fejes kapu mellé ment.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Kezdősor:

RKC Waalwijk: Zoet – van Peppen, Drost, Guy Ramos, Martina – Braber, Duits, Jungschläger Bouhkari – Lieder, Jozefzoon

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk, Koppers – Jansen, Malone, Holla – Chery, van Duinen, Kolk

Játékvezetők: Nijhuis – Boonman, van de Ven.

Az Eredivisie 28. fordulójában Waalwijk – Den Haag mérkőzést rendeznek. A hazaiak a 18 fős holland bajnokságban jelenleg a 15. pozícióban vannak, míg a vendégek nyolcadikok a pontvadászatban.
    A Waalwijk számára a kiesés elől menekülve csak a győzelem az igazán elfogadható eredmény, a Den Haag pedig Európa-ligás helyre tör. Így abban biztosak lehetünk, hogy egyik csapat sem fogja fél vállról venni a mérkőzést.