Roda JC Kerkrade – PSV Eindhoven 2:2 (vége) | RKC Waalwijk – HFC ADO Den Haag 4:0 (vége) | SBV Vitesse Arnhem – PEC Zwolle 2:1 (vége)
Heracles Almelo – AZ Alkmaar 1:2 (vége) | Ajax Amsterdam – Nijmegen EC 4:1 (vége)
RKC Waalwijk
4:0 (3:0)
HFC ADO Den Haag
vasárnap 31.03.2013, 14:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Eredivisie

A Waalwijk egy sima győzelemmel otthon tartotta a három pontot. Nem indult a mérkőzés ilyen simán, de aztán még az első félidőben eldöntötte a találkozót a hazai csapat.
    A második félidőben a Den Haag már teljesen lelketlenül focizott, maguk se hittek abban, hogy még vissza lehetne esetleg jönni a meccsbe. Összességében megérdemelt a hazai győzelem.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (16:25:45)

90+2
    Mind a két csapat már legszívesebben az öltözőben lenne.

90
    Három perc hosszabbítás lesz.

89
    Ez már így elég csúnya a végén.

88
    A Waalwijk gólt szerzett!

A kegyelemdöfést is bevitte a Waalwijk. Bal oldalről jött laposan a beadás, a védők ügyetlenkedtek, majd DROST a büntetőpontról a kapuba vágta a labdát.

86
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

85
    Lieder kísérletezett lövéssel.

83
    Főleg a középpályán járatja a labdát a hazai együttes, kevés a mozgás a pályán.

82
    Szögletet végezhet el a hazai együttes.

81
    Tíz perc maradt a találkozóból, de már egyik csapat se bánná, ha véget érne a meccs.

80
    Jeff Stans áll be Peter Jungschlager helyére.

79
    A vendégek egy épkézláb támadást se nagyon tudtak vezeti a második félidőben.

78
    Zoet hozza kényelmesen játékba a labdát.

77
    A középpályáról végezhet el szabadrúgást a Waalwijk.

76
    Semmit nem játszik a második félidőben a Den Haag.

75
    Martina indította Liedert, de sikerült megakadályozni a vendégeknek a támadást.

74
    Mind a három cseréjét kihasználta a vendégek kapitánya. Szerkezeti változást nem igazán hozott a csere. Posztra történt a csere.