Tottenham Hotspur – FC Basel 2:2 (vége) | Fenerbahçe – S. S. Lazio 2:0 (vége) | Chelsea F.C. – FC Rubin Kazany 3:1 (vége)
Benfica – Newcastle United 3:1 (vége)
Benfica
3:1 (1:1)
Newcastle United
csütörtök 04.04.2013, 21:05Európa liga

Megérdemelten tartotta otthon a győzelmet a Benfica. A Newcastle szerzett vezetést, ezt követően azonban a hazaiak lefocizták a pályáról az angolokat. A Newcastle-nek kontrából ugyan voltak lehetőségei, de ezek kimaradtak.
    A visszavágó még nyílt ugyan, de nehéz helyzetben a Newcastle.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (23:00:02)

90+4
    Perez lőtt a kapu mellé még a végén.

90+3
    Ameobi volt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

90+2
    A Benfica se erőlteti már annyira a gólszerzést, nem rossz eredmény ez nekik.

90+1
    Lima eresztett el egy lövést, azonban mellé ment.

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

89
    A Benfica dobhat.

88
    Néhány perc maradt hátra a mérkőzésből, a hazaiak se mennek olyan veszetten, mint korábban.

87
    Ameobi megkapta első sárgáját. Nem sokat töltött a pályán., hamar besárgult.

86
    Davide Santon lövése kerülte el a kaput.

85
    Gaitan végzi el a sokadik hazai szögletet. Veszélyt nem jelentett.

84
    Folytatódhat a mérkőzés.

83
    A sérült Danny Simpson helyett Dan Gosling játszik.

82
    Nicolas Gaitan lőtt kapura, gól azonban nem született.

81
    A hazaiak próbálkoztak lövéssel. Blokkolták a védők.

80
    Marveaux hagyja el a pályát, Ameobi jött be.

79
    Matic fejese ment mellé.

78
    Mind a három cseréjét kihasználta a hazai mester, pedig még szűk negyedóra hátra van a mérkőzésből.

77
    Maxi Pereira ment be Oscar Cardozo helyett.

76
    Cissé volt lesen, kifelé jöhet a Benfica.

75
    A vendégek is kezdenek észbe kapni. Támadóbb felfogásban játszanak.

74
    A középpályán meg a csata a labdáért.

73
    Cabaye kísérletezett lövéssel, azonban a hazai védők blokkolták.

72
    Enzo Perez kap sárga lapot.

71
    Megérdemelten vezet most már kettővel a hazai csapat, sokkal többet tettek a gólért. Jobban is játszanak.

70
    A Benfica gólt szerzett!

Benfica büntetőből növelte az előnyét. OSCAR CARDOZO 3 – 1-re változtatta az eredményt. A kapusnak esélye se volt.

69
    Büntetőt kap a Benfica!

66
    Egyre-mára rúghatnak szögletet a hazaiak, a Newcastle ezeket rendre kivágja.

65

Remek cserének bizonyult LIMA, aki még be se melegedett rendesen, máris megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

63
    Folytatódhat a játék. Gaitán végezhet el szabadrúgást.

62
    James Perch megsérült, helyette Anita folytatja.

61
    Enzo Perez áll be Andre Gomes helyére.

60
    Rodrigo Moreno ment le a pályáról, helyére Lima állt be.

59
    Perch marad lenn a gyepen, áll a játék.

58
    Hazai szöglet.

57
    A Benfica futballozik fölényben, azonban mint láttuk a vendégek veszélyesen kontráznak.

56
    Sokadik helyzetét puskázza el a Benfica. Az ötösön kapott labdát Cardozo, azonban már nem tudta rendesen rátenni, így mellé ment.

55
    Jobb oldali beadást kellett kirúgni a hazaiaknak.

54
    A vendégek hozzák játékba a labdát bedobással.

53
    A Benfica passzolgat a saját térfelén.

52
    John rúgja be a hazai szögletet. Kifelé jöhet a Newcastle.

51
    Ott folytatódik a mérkőzés, ahol az első félidőben abbamaradt. Továbbra is nagy az iram.

50
    Bedobás hazai oldalról.

49
    Andre Gomes lövése kerülte el a kaput. Jó lövés volt.

48
    Artur hozza játékba a labdát. Jól kezdte a második félidőt a Newcastle.

47
    Cisse a kapufát találta el, ez már a második kapufa a Newcastle-nek.

46
    A Benfica kezdte a második játékrészt.

46

Egy kifejezetten élvezetes első félidőt láthattunk. A hazaiak jóval aktívabbak voltak, mégis a Newcastle szerzett vezetést. Ezt követően a Benfica dupla fokozatba kapcsolt, majd sikerül is az egyenlítés. A hazaiak jóval többet birtokolják a labdát, támadóbb szellemben futballoznak. Eddig jó a mérkőzés, soha rosszabbat.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44
    Jobb oldalon ment a hazai támadást, ez most veszélyt nem jelentett.

43
    A mérkőzés végét nagyot megnyomja a hazai csapat.

42
    Garay fejese száll a Newcastle kapuja mellé. Sok helyzetet tudnak a hazaiak kialakítani.

41
    Matic fejese után majdnem gólt szerzett a Benfica.

40
    A Benfica újabb szöglete jelentett veszélyt, ezt most megúszták a vendégek.

39
    Nyomnak a hazaiak, a vendégek jobbára csak védekeznek.

38
    Gaitan végezheti el a szögletet.

37
    A hazaiak meglehetősen könnyen jutnak el a Newcastle tizenhatosáig.

36
    Rodrigo Moreno lőtt kapura, a hazai közönség azonban nem örülhetett.

35
    Artur kapusnál a labda, építkezik a Benfica.

34
    A Benfica dobhatja be a labdát.

33
    Gaitan rúgja be a szögletet. Nem jelent veszélyt a vendégek kapujára.

32
    A hazaiak húzogatnak a Newcastle tizenhatosánál, jön is a beadás jobb oldalról. Végül szöglet lesz.

31
    Krul végzi el a kirúgást meglehetősen komótosan.

30
    Egy kifejezetten jó iramú, élvezetes mérkőzést láthatunk. Soha rosszabbat.

29
    Bedobással jöhet a Benfica.

28
    Marveaux veszélyeztetett egy lövéssel, mellé ment.

27
    Rodrigo kap sárga lapot.

26
    Gaitan lőtt a kapu mellé bal oldalról. Ez is nagy helyzet volt. Nagyon jó a mérkőzés.

25

Cardozo lőtt kapura, ezt még nagy nehezen Krul menteni tudta, de a kippatanóra érkező RODRIGO MORENO lövésénél már tehetetlen volt.

23
    Nagy helyzet maradt ki. Bal oldalról jött a vendégek beadása, Cissé kapura is tudta tenni, Artur bravúrral még belekapott, így a kapufa mentette meg a hazaiakat az újabb góltól.

22
    A Benfica birtokolja többet a labdát, a Newcastle kontrákra épít.

21
    A Newcastle lassítja a játékot, a hazaiak viszont letámadnak.

20
    Szabadrúgással jöhet a Benfica, Krul kapujához belőtt labdát könnyen kirúgják a vendégek, amiből kontrázni is tudtak.

15
    Jobb oldalon vezetett támadást a Benfica, a beadás is megérkezett, azonban Gaitan már nem tudta jól megfejelni. Mellé ment a fejes.

14
    Na vajon erre mit lép a Benfica? A meccsnek mindenképpen jót tesz a Newcastle vezetése.

13
    Marveaux próbálkozott egy átlövéssel.

12
    A Newcastle gólt szerzett!

Cissé szerzett vezetést a vendégeknek. Sissoko adott pontos passzt, CISSÉ pedig nem hibázott. Az elmúlt percek alapján némileg váratlan a vendégek vezetése.

10
    Cissé volt lesen.

9
    Nicolas Gaitan lövése után nagy helyzet alakult ki, nem sok kellett a hazai gólhoz.

8
    A hazaiak jóval aktívabbak, az iramra se panaszkodhatunk.

7
    Andre Gomes veszélyeztetett egy lövéssel, mellé ment.

6
    Bal oldalon építkeztek a vendégek, a Benfica azonban visszazárt.

5
    Hazai szöglet, végül Krul kezében a labda.

4
    A hazaiak adogatnak a saját kapujuknál, a Newcastle letámad.

3
    Elég felfokozott hangulatban indul a meccs.

2
    Cisse lőtt kapura rögtön a mérkőzés elején.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

Kezdősor:

Benfica: Artur Moraes – Melgarejo, Garay, Luisao, André Almeida – Gaitán, André Gomes, Matic, John, Rodrigo – Cardozo

Newcastle United: Krul – Simpson, Taylor, Yanga-Mbiwa, Santon – Gutiérrez, Perch, Cabaye, Marveaux – Sissoko, Cissé

Játékvezetők: Antony Gautier – C. Gringore, F. Harchay.

Az Európa-liga egyik negyeddöntőjében Benfica – Newcastle United párharcot rendeznek. Az előző körben a hazaiak kettős győzelemmel lépték túl a Bordeaux csapatát, míg az angolok -bár megszenvedve- az Anzsi Mahacskalát búcsúztatták. Nagyobb múlttal mindenképpen a Benfica dicsekedhet, elég ha csak a két BEK-győzelmet említjük, igaz az még a hőskorban volt.
    Hazai pályán mindenképpen a lisszaboniak az esélyesek, ugyanakkor nagy hiba lenne fél vállról venni a mérkőzést, hiszen a Newcastle se véletlenül jutott el idáig.
    Érdekesség, hogy tétmérkőzésen ez a két gárda még soha nem találkozott egymással. Hogy az első randevú vajon a Benfica-nak sikerül-e jobban, arról ma este közösen meggyőződhetünk.
    Mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 25. Rodrigo, 65. Lima, 70. Cardozo (bünt.) – 12. Cissé

Lapok:   27. Rodrigo (BNF), 72. Perez (BNF) – 19. Perch (NEW), 87. Ameobi (NEW)

Benfica: Artur Moraes – Melgarejo, Garay, Luisao, André Almeida – Gaitán, André Gomes (61. Perez), Matic, John, Rodrigo (60. Lima) – Cardozo (77. Pereira)
    Newcastle United: Krul – Simpson (83. Gosling), Taylor, Yanga-Mbiwa, Santon – Gutiérrez, Perch (62. Anita), Cabaye, Marveaux (80. Ameobi) – Sissoko, Cissé

Játékvezetők: Antony Gautier – C. Gringore, F. Harchay