Real Club Celta de Vigo – Rayo Vallecano 0:2 (vége) | CA Osasuna – RCD Espanyol 0:2 (vége) | Getafe CF – Atlético Madrid 0:0 (vége)
Valencia – Valladolid 2:1 (vége)
Celta de Vigo
0:2 (0:1)
Rayo Vallecano
vasárnap 07.04.2013, 12:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

Megérdemelten nyertek ma a fővárosiak 2:0-ra a Celta Vigo otthonában, hiszen sokkal több veszélyes helyzetet alakítottak ki a hazai pályán játszó ellenfelüknél. A Celta nem igazán találta a mérkőzés ritmusát, aminek meg is lett az eredménye, illetve jobban fogalmazva: az eredménytelensége. A Rayo Vallecano ezzel a győzelemmel átmenetileg feljön a 8. helyre, míg a vigoaik – a Deportivo győzelme miatt – ezzel a vereséggel lecsúsznak az utolsó előtti pozícióba! (13:53:54)

93
    Rubén rúgja ki kézből a labdát, lassan véget ér a mérkőzés

92
    Még egy veszélyes lövés a végén a hazaiaktól, ám a kaput nem találja el Bermejo kísérlete!

91
    3 perc lesz a ráadás

90
    Krohn-Dehli lapos beadását Rubén éri el vetődve, így megmenti csapatát a góltól!

87
    Majdnem ugyanolyan gól a vendégeknél, ezúttal a védők jobban résen voltak, szöglet lesz!

86
    Utolsó cseréjét is kihasználja a fővárosi együttes: Domínguez helyén Adrian folytatja

85
    Orellana is besárgul a hazai oldalról

83
    A Rayo Vallecano gólt szerzett!

GÓÓÓL! Casado megy el a bal oldalon, laposan középre teszi a labdát, teljesen egyedül érkezik ANDRIJA DELIBASIC, akiről egészen egyszerűen megfeledkeztek a belső védők, és laza mozdulattal, Javi Varas mellett a kapuba passzolja a játékszert, mintegy 7 méterről! 0:2!

82
    Vészesen fogy az idő a hazaiaknak

80
    Piti hosszú indítása elérhetetlen Delibasic számára

80
    Bermejo kap kötést a fejére, ne felejtsük, a Celta Vigo már a 61. percben kihasználta a 3. cseréjét

79
    Második madridi változtatás: Leo Baptistao le, Delibasic be

79
    Szabadrúgás az égszínkék mezesek javára, a madridi térfél közepéről

Nagy Zalán

Gólok: 14. Piti, 83. Delibasic

Lapok:   35. Alex López (CVG), 43. Pranjic (CVG), 64. Bermejo (CVG), 70. Vila (CVG), 85. Orellana (CVG) – 28. Piti (VLL), 65. Casado (VLL), 67. Tito (VLL), 72. Javi Fuego (VLL), 76. Rubén (VLL)

Celta de Vigo: Javi Varas – Johny, Demidov(Vila, szünetben), Cabral, Lago – Oubina, Pranjic(Krohn-Dehli, 61.) – Fernández, Alex López, Orellana – Park(Bermejo, 54.)
    Rayo Vallecano: Rubén – Tito, Gálvez, Figueras, Casado – Javi Fuego, Trashorras – Lass(José Carlos, 64.), Domínguez(Adrian, 86.), Piti – Leo Baptistao(Delibasic, 79.)

Játékvezetők: Pérez Montero – Caballero, Hernández

Nézőszám: 21000