Traktor Cseljabinszk – Dinamo Moszkva 3:1 (vége)
csütörtök 11.04.2013, 15:00 • Arena Traktor, Celjabinsk • KHL

Kapura lövések: 31 illetve 18 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 1/0 illetve 3/0
    Kiállítások: 6 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 19 (45%) – 23 (55%) (17:21:06)

Először sikerül nyernie a nagy döntőben a Traktor Cseljabinszk együttesének, ezzel összesítésben már csak 2-1-re vezet a Dinamo Moszkva. A harmadik harmad már sokkal kiegyenlítettebb volt, mint a második, a hazai találatra szinte azonnal érkezett a moszkvai szépítő gól. Ekkor beszorultak a fekete mezesek, és Babenkoéknak több helyzetük is volt, hogy még közelebb zárkózzanak a riválisukhoz. Ezt azonban sikeresen átvészelték Garnették, így a mérkőzés egészét tekintve, teljesen megérdemelten nyerték meg a kiélezett összecsapást! Folytatás holnap, ugyanebben a csarnokban!

60:00

59:45
    Kicsúszik a korong a harmadból, eldőlt a mérkőzés

59:17
    Nem sikerül üres kapus gólt ütnie a Traktornak!

57:39
    Üres a vendégek kapuja! 6 az 5 ellen a jégen a Dinamo!

57:01
    Nichushin kapna Dugintol remek korongot, de ha csak centikkel is, de nem jön össze a dolog

56:20
    Kiegészülnek a vendégek, marad a 3:1, továbbra sem dőlt el semmi, közben már a Traktor kapuja elől jöhet a buli

54:19
    Nichushin lőhet egy gyors akció után, de közben Jalasvaara a palánkhoz löki!

53:40
    Kuznetsov próbálkozását védi Yeryomenko!

49:03
    Kuznetsov játszik vissza a kapu mögül Kontiolahoz, aki a kapusba bombáz!

48:20
    Kijön a szorításból a Traktor, de még nagyon nincs lefutva a döntő 3. meccse!

47:23
    Novak lő egészen közelről a hazai kapusba! Nagyon felélénkült a mérkőzés!

45:53
    Yeryomenko hatalmasat véd!

45:01
    A Dinamo gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hamar szépít a Dinamo! Tsvetkov húz el a jobb oldalon, fonákkal a hosszúra passzol, érkezik DENIS KOKAREV, aki kihasználja a helyzetet! 3:1!
    Gólpassz: Alexei Tsvetkov

44:35
    Yeryomenko véd, buli jöhet a Dinamo kapuja elől!

43:42
    A Traktor gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Lassan eldől a mérkőzés! Antipov keverget a vendégek kapuja mögött, majd visszajátssza a korongot, amit YEGOR DUGIN állítgatás nélkül kegyetlenül értékesít! 3:0!
    Gólpassz: Valery Nichushin és Vladimir Antipov

42:50
    Kiegészül a Traktor Cseljabinszk

42:20
    Felszabadítanak a hazaiak

40:50
    Garnett (Traktor) ütközik Kokarevvel, a hazaiak kapusa kap 2 perces büntetést akadályozásért, amit természetesen az egyik mezőnyjátékos ül le

Buli elhozatal: 11 (42%) – 15 (58%)

A második harmad már szép találatokat hozott nekünk, elsősorban a hazaik jeleskedtek ebben, akiknek több korongjuk is volt a 3:0-hoz, azonban meg kell elégedniük a két gólos vezetéssel. Egyelőre. Abban biztosak lehetünk, hogy a moszkvaiak nem fogják annyiban hagyni a dolgot, vagyis remek záró harmadra van kilátásunk!

40:00

39:20
    Antipov játszik a kapu elé, de Dugin nem tudja jól átvenni a korongot, igaz, zavarták is nagyon a hazaiak támadóját

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:09
    Mosalyov egészen közelről lő Garnettbe, közel jártak a moszkvaiak a szépítéshez!

37:41
    Les (Dinamo), a bedobás a semleges harmadból következhet

37:16
    A buli a Dinamo kapuja elől jöhet

36:35
    Yeryomenkonak többször is bravúrral kell védenie! A Traktor nem áll meg, további gólokat szeretne ütni!

34:29
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a hazai együttes! A bulit követően a Dinamo egész egyszerűen nem tud felszabadítani, DERON QUINT megkerüli a kaput, majd fonákkal, középmagasan, a hosszú sarokba emel! Yeryomenko a rövidet zárta! 2:0!

31:40
    Lövőhelyzet Babenko előtt, de a vendégek játékosa nem találja el Garnett ketrecét

30:30
    A semleges harmadból folytatódik a játék

30:29
    Sérülés miatt áll a játék, a hazaiak egyik játékosa fekszik a jégen

29:33
    Kiegészülnek a vendégek, marad a 0:0, a hazaiak nem tudtak élni első előnyös helyzetükkel

29:32
    Yeryomenko véd még egy nagyot a kiállítás letelte előtt!

27:17
    Karpov tör be a moszkvai harmadba, de együttes erővel szerelni tudják a fehér mezesek

26:44

24:35
    Remek korongszerzés után Nichushin tör kapura, Yeryomenko ezúttal hárít!

23:35
    Buli a vendégek kapuja elől

23:10
    GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! MAXIM KARPOV remek helyzetfelismerés után megnyitja a gólok sorát, reméljük még láthatunk ma szép találatokat! 1:0!
    Gólpassz: Deron Quint és Anton Glinkin

22:50
    Egy gyors kontrából mégis majdnem a Traktor szerez vezetést!

22:35
    Beszorulnak a hazaiak

21:30
    Kisebb kavarodás a hazai kapu előtt, de felszabadítanak a fekete mezesek. Bekezdett a Dinamo a második harmad elején

Buli elhozatal: 6 (60%) – 4 (40%)

Jó kis első harmadot láthattak a nézők, ahol jórészt a Traktor dominált, és alakította ki a nagy helyzeteket. Szüksége is van a hazaiaknak a győzelemre, ugyanis ha kikapnak, 0-3-ról folytatódhat majd – az akkor már kilátástalannak tűnő – párharc. Lássuk, mit mondanak nekünk a számok!

18:30
    Ryabykin elé kerül a pakk, a hazai bekk nem is teketóriázik, lövése azonban a blokkról kifelé vágódik

17:14
    Kuznetsov a kelleténél egyel több cselt csinált, így oda az ígéretes hazai lehetőség!

16:05
    Lassan elérünk az első harmad hajrájához

14:45
    Kiegészültek a hazaiak, marad a 0:0

14:33
    Garnett véd egy közeli lövést a kesztyűssel!

13:39
    Feláll a Dinamo, de végül sikerül felszabadítaniuk a fekete mezeseknek

12:45
    Emberelőnyben a vendégek! Ryabykin (Traktor) megy ki 2 percre magas bottal való játékért

10:29
    Jalasvaara van tiszta lövőhelyzetben, korongja nem sokkal kerüli el Garnett kapuját!

09:44
    Eddig a Traktor sokkal veszélyesebb, persze sokszor tapasztalhattuk már, hogy ez még nem jelent automatikus győzelmet

09:43
    Chistov tör ki ziccerben Yeryomenko kapujára, a hazai támadnak nem volt szíve leadni a pakkot, és belevezeti a hálóőrbe!

09:11
    Sopin keverget a hazaiak harmadában, kijön a Dinamo a szorításból

07:50
    Yeryomenko óriásit véd, továbbra sincsen gól a mérkőzésen!

06:22

05:31
    A buli a vendégek kapuja elől jöhet

04:23
    Kostitsyn és Kontiola is ziccert ront, ezt most megúszta a Dinamo!

02:11
    Egyelőre nem láthattunk komolyabb lehetőséget egyik oldalon sem

00:15
    A hazaiak tiszta feketében, míg a vendég moszkvaiak fehér mezben illetve kék alsóban lépnek ma jégre

00:01

Kezdősor:

Traktor Cseljabinszk: Garnett – Vasilchenko, V. Belov, Kontiola, Yakutsenya, Kostitsyn – Quint, Ryabykin, Chistov, Bulis, Kuznetsov – Katichev, Razin, Dugin, Nichushin, Antipov – Shinin, Nesterov, Lemtyugov, Nichushin, Karpov

Dinamo Moszkva: Yeryomenko – Granak, Novak, Soin, Babenko, Konkov – Jalasvaara, Solovyov, Tsvetkov, Kokarev, Volkov – Gorohov, Vishnevsky, Gorovikov, Sopin, Kasyanchuk – Barantsev, Mironov, Petruzalek, Kvapil, Lukin

Játékvezetők: Gusev, Kulakov – Zaharenkov, Sadovnikov.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a Dinamo Moszkva javára

Már a nagy döntőnél tartunk, ahol is a Nyugati Konferencia 3. helyén végző Dinamo Moszkva kezdheti pályaelőnnyel a Keleti Konferencia 3. helyen playoff-ba jutó Traktor Cseljabinszk ellen a küzdelmet. A tét a Gagarin Kupa elnyerése!

Elérkeztünk a Kontinental Hockey League, azaz a KHL rájátszásának első köréhez. Az NHL mintájára megszervezett, javarészt orosz csapatokkal teletűzdelt bajnokság Nyugati és Keleti konferenciára van szétosztva. Mindkét főcsoportból a legjobb 8 került a rájátszásba, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 24. Karpov (Quint, Glinkin), 35. Quint (Dugin), 44. Dugin (Nichushin, Antipov) – 46. Kokarev (Tsvetkov)

Dinamo Moszkva: Yeryomenko – Granak, Novak, Soin, Babenko, Konkov – Jalasvaara, Solovyov, Tsvetkov, Kokarev, Mosalyov – Gorohov, Mironov, Gorovikov, Sopin, Kasyanchuk – Barantsev, Pestunov, Petruzalek, Kvapil, Lukin

Játékvezetők: Gusev, Kulakov – Zaharenkov, Sadovnikov