Dinamo Moszkva – Traktor Cseljabinszk 3:4 (vége)
Dinamo Moszkva
3:4 (0:3, 3:0, 0:1)
Traktor Cseljabinszk
hétfő 15.04.2013, 17:30 • Luzsnyiki, Moszkva • KHL

Egy hihetetlen kiélezett és izgalmas mérkőzésen nyert a Traktor Cseljabinszk együttese. Nagy lehetőséget hagyott elúszni a Dinamo Moszkva, mivel egy esetleges győzelemmel otthon ünnepelhette volna a bajnoki címét. Ráadásul legközelebb Cseljabinszkben játszik a két csapat, ahol akár kiegyenlítheti a párharcot a hazai együttes. Jelenleg még mindig a Dinamo Moszkva vezet összességében 3:2-re, tehát egy győzelemnyire van továbbra is a végső győzelemtől. Azonban idegenben nem lesz könnyű dolga a moszkvai gárdának. Tovább folytatódik tehát a KHL play-off döntője!

Köszönöm a figyelmüket! (19:44:26)

60:00

59:45
    Soin a Traktor kapuvasát találja telibe!

59:15
    Kapus nélkül a hazaiak!

59:00
    Egy perc választ el minket az utolsó harmad végétől.

58:35
    Granak Garnett oldalhálóját rezegteti meg!

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

57:25
    Jakutsenya lövését Yeryomenko védeni tudta.

57:15
    Lesállás a hazaiak oldalán.

56:00
    Most már az idő is a hazaik ellen dolgozik.

55:02
    A Traktor gólt szerzett!

ANDREI KOSTITSYN nagyon fontos gólt üt nem sokkal az utolsó harmad vége előtt! Újra nyeregben a Traktor Cseljabinszk!

Gólpassz: Maxim Yakutsenya és Deron Quint

54:25
    Chistov nagy helyzetet hagy ki, Yeryomenko kapus nagyot védett!

53:10
    Kvapil lövését Garnett biztosan hárítja.

52:56
    Teljes létszámban a Traktor Cseljabinszk.

51:56
    A kiállítás fele már letelt, a hazaiak szempontjából eredménytelenül.

50:56
    Razin (Traktor) bottal akasztás miatt áll ki két percre.

49:30
    Támad Dinamo, védekezik a Traktor.

49:02
    Kiegészült a vendégcsapat.

48:10
    Kitűnően védekezik eddig a Traktor Cseljabinszk együttese.

47:02
    Katichev (Traktor) botfogásért lekorcsolyázik két percre.

46:07
    Kvapil lövését nyelte le Garnett kapus.

45:15
    Élvezetes, jó iramú mérkőzést láthatunk.

44:00
    Felváltva próbálkoznak a felek, mindkét oldalon akadnak gólszerzési lehetőségek.

43:20
    Újfent Kuznetsov-Yeryomenko párharc, ezt is a kapus nyerte.

42:51
    A túloldalon Kuznetsov késztette védésre Yeryomenko kapust.

41:45
    Aktívabban kezdtek a hazaiak, veszélyesebben hokiznak ellenfelüknél.

40:35
    Mosalyov helyzettel kezdődött a záró harmad, azonban Garnett védeni tudott.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Ennél izgalmasabb és fordulatosabb döntőt el sem tudnánk képzelni. Vajon mi jön ezután? Megjósolhatatlan, mi történik majd a záró harmadban és ez így is van jól. Izgatottan várjuk az utolsó harmadot!

Maradjanak velünk!

40:00

39:40
    Petruzalek próbálta volna vezetéshez juttatni a hazaiakat, azonban Garnett a helyén volt.

39:00
    Egy perc van hátra a második harmadból.

38:30
    Nagy küzdelem a jégen, mindkét csapat győzni szeretne.

38:00
    Két perc van hátra a második harmadból.

37:59
    Teljes létszámban a házigazda.

36:35
    Kontiola veszélyes kísérletét védi Yeryomenko kapus.

35:59
    Mirnov (Dinamo) akadályozás miatt kénytelen két percre lekorcsolyázni.

35:00
    Mintha újból kezdődne a mérkőzés, újra egyenlő az állás. Persze a lélektani előny már a hazai csapat birtokáéban van.

34:51
    A Dinamo gólt szerzett!

Elképesztő! SERGEI SOIN kiegyenlít! Honnét jött vissza a Dinamo Moszkva! 0:3 volt nemrég, most 3:3-at mutat az eredményjelző!

Gólpassz: Dominik Granak

34:11
    A semleges harmadban korcsolyáznak a felek.

33:01
    Kostitsyn löketét hatástalanítja Yeryomenko.

32:15
    Bulis kísérletét hárítja a Dinamo kapusa.

32:00
    Amennyiben ma nem nyerik meg a találkozót a vendégek, csak magukat okolhatják.

31:30
    Egy pillanatra kiengedett a vendégcsapat és a vendéglátó kegyetlenül kihasználta a megingást.

30:50
    Mosalyov lövését hárította Garnett kapus.

30:30
    Szárnyakat adott a két gól a házigazdának, nehéz perceket él most át a Traktor Cseljabinszk.

30:00
    A rendes játékidő felénél járunk. Vajon a mérkőzés felénél is egyben? hamarosan kiderül..

29:10
    Innentől kezdve nagyon kiélezett találkozóra számíthatunk.

28:27

Elképesztő fordulatok a mérkőzésen! Nem sokkal több, mint egy perc alatt üt két gólt a hazai együttes! JAKUB PETRUZALEK egy gólra hozza fel a Dinamo csapatát.

Gólpassz: Marek Kvapil és Ilya Gorokhov

27:36

MAREK KVAPIL emberelőnyből tud szépíteni! Ezzel visszahozza a mérkőzésbe a fővárosi együttest!

Gólpassz: Konstantin Gorovikov és Dominik Granak

26:33
    Kontiola (Traktor) bottal ütés miatt áll ki két percre.

26:05
    Nem hagyja kibontakozni ellenfelét a Cseljabinszk, már a semleges harmadban hatástalanítja a moszkvai támadásokat.

25:30
    Olyan vehemenciával játszik a Traktor, ahogy azt az első harmadban tette.

24:58
    Kuznetsov veszélyeztetett, azonban közvetlen közelről sem tudta bevenni a hazaiak kapuját.

24:25
    A vendégek teles mértékben irányításuk alatt tartják az összecsapást.

23:30
    A vendégek nem húzzák magukra a fővárosiakat, támadásokat kezdeményeznek.

22:22
    Nagyon jó formában játszik a cseljabinszki együttes,úgy védekezésben, mint támadásban.

21:45
    Nem tud mit kezdeni a vendégekkel a házigazda.

20:30
    Tovább folytatódik a küzdelem a jégen.

20:01

Tekintélyes előnyt harcolt ki magának a Traktor együttese. Nem volt veszítenivalójuk, ennek szellemében hokiztak. Felszabadultan, jól jégkorongozik a vendégcsapat. Innét már nagyon nehéz lesz fordítania a hazaiaknak.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:44
    Nagyon úgy néz ki, hogy háromgólos előnnyel vonulnak pihenőre a vendégek.

19:00
    Az utolsó percen belül az első játékrészben.

18:49
    Konkov tette próbára Garnett kapust, az amerikai hárított.

18:30
    Eddig egyértelműen a vendégek dominálnak, nagy kedvvel játszanak.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:30
    Nagy csata a jégen, minden korongért megharcolnak a felek.

17:15
    Kettő az egy ellen támadhattak a vendégek, azonban a hazaiak kapuját Yeryomenko mentette meg.

16:29
    Egyelőre nem tud újítani a hazai gárda.

15:28
    Teljes létszámban a Dinamo Moszkva csapata.

14:11
    Jól védekezik eddig a vendéglátó.

13:45
    Nagy lehetőséghez jutott a Traktor, ha most betalál, el is döntheti a találkozót.

13:28
    Kvapil (Dinamo) magas bottal való játék miatt korcsolyázik le két percre.

13:00
    A középső harmadban folyik a csata.

12:30
    Jól tartja előnyét a Traktor Cseljabinszk együttese.

11:45
    Gorovikov előtt adódott hatalmas szépítési lehetőség, azonban kihasználatlanul maradt!

11:15
    Próbálkozik a házigazda, azonban egyelőre nem tud eredményes lenni.

10:30
    Most már az a kérdés, hogy vajon fel tud állni ilyen hátrányból a hazai együttes?

09:30
    Na erre az eredményre senki nem számított, különösen nem akkor, amikor még az első harmad fele sem telt le.

08:49

VLADIMIR ANTIPOV tovább sokkolja a hazaiakat! Találatával már tekintélyes, háromgólos előnyre tesz szert a Traktor együttese!

Gólpassz: Yegor Dugin

08:30
    Vajon meddig tart, míg magához tér a fővárosi csapat?

07:30
    Szemmel láthatóan sokkolta a két gól a hazaiakat, hidegzuhany ez nekik.

07:00
    Villámrajtot vett a Traktor Cseljabinszk együttese.

06:44
    Időkérés: Dinamo Moszkva.

06:44

ANTON GLINKIN villámgyorsan beüti a vendégek második gólját is! Ez ám a meglepetés!

Gólpassz: Nikita Nesterov

05:30
    Nichushkin egyedül korcsolyázhatott Yeryomenko kapusra, azonban nem tudott túljárni a hazaiak portásának eszén.

04:00
    Jobban nem is kezdődhetett volna a mérkőzés a Traktor csapata számára.

03:37

STANISLAV CHISTOV góljával vezet a vendégcsapat! Megérdemelt a vendégek előnye, mivel aktívabban, veszélyesebben kezdtek, mint a hazaiak.

Gólpassz: Jan Bulis

03:30
    Letámadnak a vendégkátékosok, nem hagyják levegőhöz jutni a hazaiakat.

02:15
    Nincs veszítenivalója a mai mérkőzésen a vendégeknek, abban a szellemben is hokiznak.

01:00
    Jó iramban kezdődik az összecsapás.

00:30
    Yakutsenya kínálta meg Yeríomenko kapust egy lövéssel.

00:20
    Aktívabban kezdett a vendégcsapat.

00:01

A játékosok már a jégen, kezdődhet a várva várt döntő.

Az orosz himnusz zendült fel.

Kezdősor:

Dinamo Moszkva: Yeryomenko (Sharychenko) – Granak, Novak, Solovyov, Jalasvaara, Gorokhov, Derlyuk, Mironov, Barantsev – Konkov, Soin, Babenko – Kokarev, Tsvetkov, Mosaylov – Kasyanchuk, Gorovikov, Sopin – Kvapil, Lukin, Petruzalek

Traktor Cseljabinszk: Garnett – Quint, Ryabykin, Belov, Vasilchenko, Razin, Katichev, Shinin, Nesterov, – Chistov, Bulis, Kuznetsov – Kostitsyn, Kontiola, Yakutsenya – Nichushkin, Dugin, Antipov – Karpov, Lemtyugov, Glinkin

Játékvezetők: Ryonn, Bulanov – Gordenko, Tomilov

Kedves Hokibarátok!

Vajon ez lesz a KHL play-off döntőjének döntő mérkőzése? Ma dől el a bajnoki cím? Egyelőre nem tudjuk. De bármi megtörténhet. Azonban ne felejtsük el, hogy otthon játszik a párharcot 3:1-re vezető Dinamo Moszkva csapata, tehát egy győzelemnyire van a végső győzelemtől. Ráadásul hazai környezetben vannak, tehát otthon harcolhatják ki a bajnoki címet és veheti kezdetét a fieszta. Nyilvánvalóan tudják ezt a hazaiak is. A Traktort persze ez egy fikarcnyit sem érdekli és nem készül áldozati bárány szerepkörbe, de ne felejtsük el, hogy a papírforma és az erőviszonyok hazai győzelmet, egyben bajnoki címet ígérnek. De ne írjuk le előre a Cseljabinszk csapatát, hisz számtalanszor jött már vissza reménytelen és vesztett állásból. Nagy meccs lesz, kétség sem férhet hozzá!

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 28. Kvapil (Gorovikov, Granak), 29. Petruzalek (Kvapil, Gorokhov), 35. Soin (Granak) – 4. Chistov (Bulis), 7. Glinkin (Nesterov), 9. Antipov (Dugin), 56. Kostitsyn (Yakutsenya, Quint)