Dél-Korea – Japán2 5:6 (vége) | Olaszország – Nagy-Britannia 5:1 (vége) | Kazahsztán – Magyarország 1:2 (vége)
Olaszország
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Nagy-Britannia
szerda 17.04.2013, 16:00 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A vége tehát sima olasz győzelem lett egy egyébként nagyon kemény, sok kiállítással tarkított mérkőzésen. Olaszország a befejező harmad elején két nagyon gyors góllal eldöntötte a 3 pont sorsát. Köszönjük kedves olvasóink figyelmét, tartsanak majd velünk az esti kazah-magyaron is! (18:08:36)

60:00

59:36
    Az olaszok ebből a hátrányukból sem kaptak gólt – kiegészültek.

58:43
    Weaver bombalövését tanítani való mozdulattal védte Dennis.

58:00
    Kettő perc van a meccsből, emberelőnyben – gyakorlatilag a végéig a britek.

57:36
    Verekedés a jégen Borrelli ki is áll 2 percre testre ütésért.

57:31
    Az új brit kapus, Bowns szedett fel egy belőtt korongot.

55:54
    Nem tudtak mit kezdeni a britek az emberelőnnyel, Olaszország kiegészült.

54:47
    Murphy megunta! Lecserélték, helyette Bowns védi tovább a brit kaput.

54:47
    Farmer nem tudta begyömöszölni a korongot Dennis alatt, a kapus határozott volt.

53:54
    Kapnak a britek még egy lehetőséget, Anton Bernard-ot kiállítják 2 percre botfogásért.

53:28
    Most már egyértelmű és döntőnek tűnik az olasz fölény.

53:10
    5 az 5 ellen is felálltak az olaszok.

52:25
    Sirianni kevergetett, de ebből most nem lett újabb olasz találat.

52:18
    di Casmirro lövése vágódott fel a védőhálóba.

51:07
    Murphy védte Insam korongját.

50:39
    Nagy Britannia is kiegészült.

49:29
    Kiegészültek az olaszok, most Ők vannak fórban.

49:15
    Meyers majdnem gólt lőtt, de Dennis ismét a helyén volt.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 2. Casmirro (Johnson), 22. Iannone (Fontanive), 43. Rocco (Bernard), 43. Gander (Casmirro), 49. Sullivan (Felicetti) – 8. Farmer (Nell)

Olaszország: Dennis (Andreas Bernard) – Borgatello, Helfer, Gander, Insam, Anton Bernard – Sullivan, Johnson, di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marchetti, Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
    Nagy-Britannia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers, Myers, Tait, Hill – ,Richardson Weaver, Peacock, Dowd, Shields – Lee, Thomas, Clarke, Davies, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Farmer, Owen, Phillips J. Szövetségi kapitány: Tony Hand

Játékvezetők: Konc(SVK), Meszynski(POL) vezetőbírók Müller(SUI), Németh M.(HUN) vonalbírók