Dél-Korea – Japán2 5:6 (vége) | Olaszország – Nagy-Britannia 5:1 (vége) | Kazahsztán – Magyarország 1:2 (vége)
Olaszország
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Nagy-Britannia
szerda 17.04.2013, 16:00 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A vége tehát sima olasz győzelem lett egy egyébként nagyon kemény, sok kiállítással tarkított mérkőzésen. Olaszország a befejező harmad elején két nagyon gyors góllal eldöntötte a 3 pont sorsát. Köszönjük kedves olvasóink figyelmét, tartsanak majd velünk az esti kazah-magyaron is! (18:08:36)

60:00

59:36
    Az olaszok ebből a hátrányukból sem kaptak gólt – kiegészültek.

58:43
    Weaver bombalövését tanítani való mozdulattal védte Dennis.

58:00
    Kettő perc van a meccsből, emberelőnyben – gyakorlatilag a végéig a britek.

57:36
    Verekedés a jégen Borrelli ki is áll 2 percre testre ütésért.

57:31
    Az új brit kapus, Bowns szedett fel egy belőtt korongot.

55:54
    Nem tudtak mit kezdeni a britek az emberelőnnyel, Olaszország kiegészült.

54:47
    Murphy megunta! Lecserélték, helyette Bowns védi tovább a brit kaput.

54:47
    Farmer nem tudta begyömöszölni a korongot Dennis alatt, a kapus határozott volt.

53:54
    Kapnak a britek még egy lehetőséget, Anton Bernard-ot kiállítják 2 percre botfogásért.

53:28
    Most már egyértelmű és döntőnek tűnik az olasz fölény.

53:10
    5 az 5 ellen is felálltak az olaszok.

52:25
    Sirianni kevergetett, de ebből most nem lett újabb olasz találat.

52:18
    di Casmirro lövése vágódott fel a védőhálóba.

51:07
    Murphy védte Insam korongját.

50:39
    Nagy Britannia is kiegészült.

49:29
    Kiegészültek az olaszok, most Ők vannak fórban.

49:15
    Meyers majdnem gólt lőtt, de Dennis ismét a helyén volt.

48:39
    Ráadásul oda a britek emberelőnye is Myers-et állították ki 2 percre akadályozásért.

48:15
    Olaszország gólt szerzett!
    Gólszerző SULLIVAN. Assziszt: Felicetti.Megvan a meccs első emberhátrányos gólja! A britek korongvesztését követően, Felicetti kilépett, önzetlenül leadta SULLIVAN-nek aki bevágta. Gyakorlatilag eldőlt: 5-1

47:29
    Most a britek kerültek emberelőnybe, Borgatello megy ki 2 percre botfogásért.

46:54
    Kiegészültek a britek, ebből a fórból nem növelték tovább előnyüket az olaszok.

46:21
    Iannone lövését, csúsztatását hatástalanította a brit kapuvédő.

45:46
    Murphy most szépen védte Helfer korongját.

44:54
    Dowd az esetnél a kiállítás sorsára jutott, durvaságért ül ki 2 percre.

44:54
    Dowd majdnem szépített, de lövését Dennis védte.

42:53
    Gólszerző GANDER. Assziszt: di Casmirro. Gander is betalált a zavart britek hibáját kihasználva, di Casmirro passzát ütötte Murphy hálójába! 13 mp-en belül két olasz gól. 4-1

42:40
    Gólszerző ROCCO. Újra olasz vezetés ROCCO kerülte meg a kaput és szépen felemelte a felső sarokba.

40:32
    Megint kiütötték a korongot a britek a palánkon túlra, de ez sem volt szándékos.

40:01

Tüstént folytatódik az olasz-brit mérkőzés, Itália egygólos vezetéséről. Maradjank továbbra is velünk, kedves, hűséges olvasóink!

A második 20 percben csupán egy gól született, az áthúzódó büntetésből, de ez egyelőre elég az olaszok vezetéséhez. Hogy a végén is elég lesz -e vagy további gólok is születnek majd, megtudhatják, ha velünk tartanak a szünetet követően is.

40:00

39:20
    Murphyt Sullivan lebírkózta, de nem tudta a kapuba juttatni a korongot.

39:00
    egy perc a harmadból, támadnak az olaszok.

38:42
    Murphy szép, magabiztos védése után a korong a védőhálóban landolt.

37:59
    Dennis védte szépen Clarke életerős löketét.

36:29
    Rocco közelről próbálta bevenni a brit kaput, de Murphy most is a helyén volt.

35:38
    Murphy védte di Casmirro lövését.

34:30
    Erősítettek a britek, Tait veszélyeztetett.

34:16
    Thomas korongjára tenyerelt rá Dennis.

33:41
    Clarke-nak ez akár indítás is lehetett volna, de végül tilos felszabadítás lett belőle.

33:00
    Továbbra is éles a csata, de többet kezdeményeznek az olaszok.

31:52
    Kiegészültek a britek.

31:26
    Murphy nagyon szépen védte Helfer bombáját.

30:55
    Gander ütöjét az utolsó pillanatban szedték fel a brit védők.

29:52
    Megint olasz emberelőny jön, a kiállított brit hokis Hill, botfogásért.

28:44
    di Casmirro belőtt korongja is munkát okozott a brit cerberusnak, de megoldotta ezt is.

28:21
    Most meglehetős fölényben játszik az olasz válogatott.

27:51
    Kostner bombáját is védte Stephen Murphy.

26:59
    Helfer korongját Murphy a botos kezével védte.

25:41
    Anton Bernard közeli, nagyon erős lövését is hárította a britek kapusa.

24:46
    Iannone nagy bombáját szépen védte Murphy.

24:09
    Szép bodicsek Farmertől.

23:21
    Megint kiment a korong, most Isner ütötte ki. Csak nem lyukas a plexi?

22:34
    Kiütötték a britek, de nem volt szándékos, nincs érte kiállítás a játék késleltetéséért.

21:15
    Gólszerző IANNONE. Kihasználták az emberelőnyt és újra vezetnek az olaszok, Iannone elemi erővel lőtte be Fontanive átadását.

20:29
    Iannone talált kapuvasat!

20:01

Ne feledjük, egy perc huszonhat másodpercig még fórban az olaszok.

Ez persze nem zavarhat meg senkit abban, hogy folytatódjon a mérkőzés, tartsanak velünk továbbra is!

A szünetben valakit hátrabilincselt kézzel vittek el a rendőrség munkatársai! Egyelőre nem tudni, hogy milyen nemzetiségű az illető és mit csinált...

egy váratlanul kiegyenlített, jó iramú első harmadon vagyunk tBritannia kiválóan tartja magát az esélyesebb olaszok ellen. Viszont lesz egy áthúzódó brit büntetés, tehát a folytatásban még 1 perc 26-ig olasz emberelőnyt láthatunk. Tartsanak velünk a továbbiakban is!

20:00

19:27
    Ez bizony várhatóan áthúzódik a II. harmadra, Myers megy ki palánkra lökésért

19:00
    Egy perc van a harmadból, most kevesebb a helyzet a kapuk előtt.

17:59
    Ez az olasz előny is kimaradt. A britek kiegészültek.

16:59
    Megint nem rosszak hátrányban a britek, eddig nincs olasz kapuralövés belőle.

15:59
    Weavert kiállítják a bírók 2 percre akadályozásért.

15:25
    Myers lövése nem volt veszélyes.

14:55
    Murphy mint a legyet, úgy kapta el Sirianni korongját!

14:32
    Kiütik most tilosra a britek, de eddig inkább Ők az aktívabbak.

14:09
    Murphy védte Iannone bombáját.

13:55
    Tömegjelenet az olasz kapu előtt, megint Clarke veszélyeztetett.

13:22
    Az olaszok kiegészültek, de a britek jobbnak tűntek az emberelőnynél, mint korábban az olaszok.

12:44
    Clarke lőtt hatalmas kapuvasat.

11:50
    Shields majdnem gólt lőtt, de Dennis ha nehezen is, védett.

11:22
    Most egy olasznak kell kiülnie a padra, Kostnernek durvaságért.

11:12
    Kihúzták a britek a hátrányt, meglehetősen könnyedén.

10:47
    Az egyik brit jelesül Lee annyira kiemelte a korongot, hogy a magasra tett eredményjelzőről pattant vissza az.

10:18
    Még az olaszok ütik ki tilosra a korongot.

10:12
    Eddig remekül ölik a büntetést a britek.

9:12
    Jöhet az első olasz emberelőny, bottal akasztásért Thomas a kiállított.

8:35
    A kazahok elleni nullázás után hosszú idő után lőtt újra gólt a vb-n Nagy Britannia. Most lesz jó a meccs!

7:23
    Nagy-Britannia gólt szerzett!
    Gólszerző FARMER. Szinte a semmiből egyenlítettek a britek, Farmer lőtt kegyetlenül a léc alá, Nell korongjából. 1-1

6:33
    Sokadszor ütik tilosra a korongot a britek.

5:50
    A túloldalon Egger löketét Murphy hatástalanította.

4:41
    Shields nagy bombáját védte a vb eddigi legjobb teljesítmény nyújtó kapusa, Dennis.

3:38
    Egyelőre komoly fölényben az amúgy is esélyesebb olaszok.

3:15
    Murphy védte Insam lövését.

2:44
    Tud -e újítani a brit csapat a gyorsan bekapott gólt követően?

1:01
    Gólszerző DI CASMIRRO. Ez gyorsan ment. DI CASMIRRO ütötte be a Johnson lövése utáni kipattanót. 1-0

0:10
    Az olaszoké az első buli.

00:01

Már a jégen melegítenek a csapatok, kékben fognak játszani az olaszok, fehér mezben pedig az Egyesült Királyság válogatottja. Érdekes meccs várható a délutáni programban is itt a Papp László Arénában, tartsanak velünk mindjárt kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 – kor kezdődik.
    A nap második összecsapásán az eddig magabiztosan menetelő olaszok lépnek jégre, az eddig pont nélküli britek ellen. Nagy-Britanniának csak akkor lehet esélye a sikerre, ha hatványozottan javít eddigi borzasztóra sikeredett emberelőnyös játékán. 12 fórjukból csupán egyet váltottak eddig gólra Tony Hand fiai, így aztán pillanatnyilag a kiesés réme fenyegeti Őket. Az olaszok viszont egyértelműen a feljutásért, mi több a csoportelsőségért hajtanak – eddig sikerrel. Szinte bevehetetlen vár az olasz kapu, Adam Dennisnek eddig csupán egyszer kellett maga mögé nyúlnia. Vajon tud –e újítani a brit gárda, amelyet rengeteg újságíró kísért el Budapestre vagy folytatja menetelését az olasz csapat? Ez a meccs nagy kérdése és ezekre a kérdésekre Önök is választ kaphatnak, ha nyomon követik élő, szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 2. Casmirro (Johnson), 22. Iannone (Fontanive), 43. Rocco (Bernard), 43. Gander (Casmirro), 49. Sullivan (Felicetti) – 8. Farmer (Nell)

Olaszország: Dennis (Andreas Bernard) – Borgatello, Helfer, Gander, Insam, Anton Bernard – Sullivan, Johnson, di Casmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marchetti, Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
    Nagy-Britannia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers, Myers, Tait, Hill – ,Richardson Weaver, Peacock, Dowd, Shields – Lee, Thomas, Clarke, Davies, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Farmer, Owen, Phillips J. Szövetségi kapitány: Tony Hand

Játékvezetők: Konc(SVK), Meszynski(POL) vezetőbírók Müller(SUI), Németh M.(HUN) vonalbírók