Kazahsztán – Dél-Korea 4:2 (vége) | Japán2 – Nagy-Britannia 4:1 (vége) | Magyarország – Olaszország 1:2 (vége)
Magyarország
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Olaszország
péntek 19.04.2013, 19:30 • Papp László Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Vége a mérkőzésnek, sajnos megint nem sikerült megtörni az olaszok ellen a 35 éves nyeretlenségi sorozatunkat. Egyáltalán nem játszottak rosszul a magyarok, egy emberelőnyös helyzetet fordítottak a maguk javára az olaszok, amivel el is dőlt a mérkőzés.
    Most már nem csak a saját kezünkben van a sorsunk, az olasz – kazah meccsen az olaszoknak kell drukkolnunk. Az esély még megmaradt, de most lehet csak fájó a Korea elleni vereségünk.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (21:39:28)

60:00

59:40
    Az olasz harmadban a játék, Vas Márton szépen lőtte kapura, de sajnos védte Dennis.

59:00
    Üres a magyar kapu. Közben időkérés a magyarok részéről.

58:55
    Bartalis lövését védte Dennis.

58:27
    Buli után sajnos az olaszok jönnek.

58:00
    Két perc maradt hátra, lassan Szuper lehozásán is el kell gondolkozni.

57:16
    Támadnak a magyarok, de nem jutnak lövésig.

56:14
    Olasz kapu előtt a buli.

55:31
    Vészesen fogy az idő, de támadnak a magyarok.

54:16
    Teljes létszámban a magyarok.

53:25
    Forró perceket él át a magyar válogatott, több veszélyes olasz lövés is volt, Szuper tartja életben most a magyar válogatottat.

52:16
    Mihály megy ki két percre.

51:23
    Maradt még hátra bőven idő ahhoz hogy egyenlítsen a magyar válogatott. De az olaszok nagyon elemükben vannak. Mindent bevetnek, ha kell dumálnak, ha kell keménykednek...

50:41
    Olaszország gólt szerzett!

PATRICK IANNONE három másodperccel a magyar kiegészülés előtt sajnos betalál a magyar kapuba. Sikerül járatni az olaszoknak a korongot a magyar kapunál, Iannone középen kapott egy passzt, és nagyon eltalálta a kaput. Szuper gyakorlatilag semmit nem láthatott a lövésből.
    Assziszt: Diego Kostner és Nikola Fontanive

50:15
    Korongszerzés után majdnem sikerült kilépni, de végül visszazárnak az olaszok.

49:44
    Egy perc maradt hátra a kiállításból.

48:44
    Horváth megy ki két percre. Ez nagyon nem jött jókor, lendületben volt a magyar csapat.

47:30
    Benk szépen tette vissza a korongot, Sikorcin pedig azonnal lőtt.

47:25
    Sikorcin lövése centikkel ment mellé. A harmad legnagyobb helyzete volt.

46:04
    Hári lövése után a lecsorgó korongot lőtte volna kapura Kovács, de végül ezt megakadályozták az olaszok.

45:52
    Hári jó lövését védi Dennis.

45:34
    Mihály lőtte kapura a korongot a 45. percben, de Dennis biztosan védte.

45:00
    Vas Márton belövi az olasz harmadba a korongot, lehet cserélni.

44:15
    Az iram továbbra sem lankad, jól bírjuk a tempót, a spinteket.

44:00
    Gander térül-fordul a palánk mellett, végül elveszíti a korongot.

43:10
    Szuper véd egy lövést, majd buli a magyar kapunál.

42:30
    Az olasz kapunál volt nagy kavarodás, nem sikerült kapura tenni a korongot.

41:29
    Benknek nem sok híján sikerült kilépni, végül visszazártak az olaszok.

40:30
    Buli az olasz kapu előtt. Jönnek az olaszok.

40:01

Jól kezdték a második harmadot az olaszok, de aztán lassan átvették az irányítás a magyarok. Kiállítást harcoltunk ki, voltak jó lövéseink, a gól azonban elmaradt. Ha pontozással kellene dönteni, akkor ez a harmad egyértelműen a magyaroké volt. Már csak a gól hiányzik, reméljük az utolsó harmadban az is megjön.
    Maradjanak velünk.

40:00

39:18
    Öt az öt ellen is bent tudtuk tartani őket az olasz harmadban.

38:35
    Az ellenfél játékosai folyamatosan magyaráznak, kommentálnak, pedig nem a mi játékosaink csaptak oda védés után Szuper mamutjára...

38:00
    Nagy zavar az olasz kapunál, majd buli következik.

37:00
    Gondban az olaszok, jól játszunk.

36:23
    Egy magyar támadás végén az olaszok már a saját kapujukat is elrúgták.

35:16
    A fór kimaradt ugyan, de lendületbe jöttünk, az olaszok bekkeltek, amihez érezhetően nincsenek hozzászokva. Jól játszik a magyar válogatott. Jön is a "mindent bele" a szurkolóktól.

34:10
    Az emberelőnyös helyzetnek annyi előnye mindenképp volt, hogy megtörtük az olaszok lendületét.

34:08
    Teljes létszámban az olaszok.

33:11
    A páros kiállításnak vége, de még így is fórban maradtunk.

32:30
    Ladányi lövését védte bravúrral Dennis.

32:08
    Sullivan akasztásért kap két percet. Négy a három ellen a jégen.

31:30
    Négy a négy ellen a jégen.

31:11
    di Casmirro és Pozsgai akaszkodik össze, ismét páros kiállítás következik.

31:10
    Megvolt ugyan a mezőnyfölényünk, de nem jutottunk vezetéshez.

30:21
    Kiegészültek az olaszok.

30:00
    Fogy az idő, járatja a magyar válogatott a korongot az olasz kapunál. Mihály lő, de ezt Dennis védi.

29:15
    Magosival szembeni szabálytalanságért emberelőnyben játszunk, ezt jó lenne kihasználni fiúk.

28:21
    Helfer megy ki két percre botütésért.

28:02
    Mihály passzával Benk András lépett meg a jobb szélen, visszatett korongját Sikorcin Ladislav lőtte kapura, de Dennis védett.

27:40
    Iannone lövését védi Szuper. Minden szögből bátran lőnek az olaszok.

27:15
    Buli után nálunk a korong.

26:00
    Továbbra is masszívan védekeztünk, bár a támadásokra nem maradt elég erő.

25:43
    Kiegészültek a magyarok. Azonnal megindultunk, de a lövés nem jutott el Dennis kapujáig.

25:11
    Nem tudják kiütni a magyarok a korongot. Borgatello lövése akad el a blokkba.

25:00
    Már nem sok maradt a kiállításból ezt már ki kellene húzni.

24:31
    Nagyon meleg a helyzet a magyar kapunál, járatják a korongot az olaszok.

23:43
    Szirányi kap kiállítást. Ezt könnyen befújta a játékvezető.

21:10
    Elég lendületesen kezdte a második harmadot is az olasz válogatott.

20:28

20:01

Kiegyenlített a küzdelem, agresszíven támadtak az olaszok az első harmadban, de a magyarokat se kellett félteni. Az első percekben eléggé megilletődve kezdtek a magyarok, de aztán lassan átvették a kezdeményezést a hazaiak. Jó a mérkőzés, maradjanak továbbra is velünk.

20:00

19:50
    A harmadot Sofron István kapás lövése zárta.

19:44
    Rosszul kezdődött a fórunk, mert Szupernek is védenie kellett, de utána sikerült felállni.

19:11
    Nehezen sikerült felállnunk, de azért emberelőnyben elkezdtük járatni a korongot az olasz kapunál.

18:40
    Négy a négy ellen ismét mi tudtunk dominálni , többet és gyorsabban is koriztunk az olaszoknál, gólt ugyan nem lőttünk, de egy olasz kiállítást kiharcoltunk.

18:28
    Iannone kap két percet. Emberelőnyben zárjuk a harmadot.

17:00
    Továbbra is kiegyenlített a küzdelem a jégen.

16:01
    Páros kiállítás ismét a palánk melletti keménykedésért. Fontanive és Gőz megy le két percre.

15:25
    Nem halkul az aréna, most például arról biztosította a csapatot, hogy az ország is velük van.

15:00
    Kiegyenlített csata zajlott a jégen, az olaszok a tornán először akadtak komoly riválisba.

14:11
    Szépen folyik a korong a magyaroknál, majd Benk lő váratlanul, nem sokkal ment mellé. Szép akció volt.

13:31
    Kovácsot akasztották az olasz kapunál, nincs kiállítás. A játékvezetők hagyják a kemény játékot.

13:00
    Tilos felszabadítás, buli a magyar kapunál.

12:15
    Belőtt korong olasz részről, a magyaroknál a korong.

11:44
    Teljes létszámban a csapatok.

11:16
    Fegyelmezetten visszazárnak a magyarok, támadnak az olaszok.

11:00
    Bartalis lövését védi Dennis.

10:11
    A magyarok támadnak, majd korongszerzés után Rocco lő messziről. Véd Szuper.

09:44
    Horváth és Scandella kap páros kiállítást az előbbi összeröffenésért.

09:00
    Egy kis kakaskodás a magyar kapunál. Scandella keménykedik Horváthtal.

08:36
    Scandella lövését védi Szuper.

07:15
    Tilos felszabadítás, buli következhet.

06:15
    Magyarország gólt szerzett!!

GÓÓÓL!!!! MIHÁLY ÁRPÁD a kiállítást követően hamar egalizálja az eredményt. Szépen passzolta körbe a korongot a magyar csapat, Mihály középen kap egy korongot, és bődületes erővel bevágja.
    Assziszt: Ladányi Balázs, Hári János

06:05
    Azonnal felállunk, járatja a magyar válogatott a korongot.

05:56
    Johnson kap két percet.

04:08
    35 éve nem győzött a magyar válogatott az olaszok ellen, éppen itt lenne az ideje.

03:25
    Az olaszok letámadnak, nagyon határozottan kezdenek.

02:46

VINCENT ROCCO góljával sajnos a mérkőzés elején már megszerezte az olasz válogatott a vezetést. Borgatello passzával jobb szélról Szuper lábai között bement a lövés.
    Assziszt: Christian Borgatello

02:05
    Szuper véd szépen a mérkőzés elején már. Nagyon sok ilyen lövés várható az olaszoktól a mérkőzés alatt.

01:14
    Szépen visszahúzódik a magyar válogatott.

00:54
    Belőtt korong az olaszoktól, felszabadít a magyar válogatott.

00:10
    Az olaszok kezdték a harmadot.

00:01

Magyarország: Szuper (Rajna) – Sziranyi, Sille – Ladanyi, Sofron, Bartalis – Tokaji, Kovacs – Vas M., Vas J., Hári – Goz, Horváth – Benk, Sikorcin, Mihaly – Szelig, Pozsgai – Nagy K., Nagy G., Magosi

Olaszország: Dennis (Bernard And.) – Borgatello, Egger – Gander, Insam, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – Scandella, di Casmirro, Siranni – Hofer, Helfer – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Marchetti – Felicetti, Rocco, Borrelli

Játékvezetők: Sidorenko, St. Jacques – Brown, Waldejer.

A Budapesten zajló divízió 1/A-s világbajnokság negyedik fordulójában Magyarország – Olaszország rangadó következik. Valóban rangadóról van szó, hiszen ezen a meccsen eldőlhet, hogy hokisaink feljutnak-e a világ legjobb 16 csapatát tömörítő elitbe, amelynek jövőre Minszkben lesz a világbajnoksága. Ha a magyarok alapjátékidőben, azaz három pontot érően nyernek, akkor a 2008-as „szapporói csodához” hasonlóan feljutnak. Ha a házigazda hosszabbításban győz – ezért két pont jár –, akkor (feltételezve, hogy a kazahok legyőzik Dél-Korea csapatát) az utolsó, szombati forduló dönt a két feljutóról. Pénteki magyar vereség esetén az olaszok a záró kör eredményeitől független feljutnak, míg Ladányiék a feljutást veszélybe sodró helyzetbe kerülnek. De erre inkább ne is gondoljunk.
    Erőt meríthetünk a szerdai Kazahsztán elleni meccsből, akkor a torna legnagyobb favoritját sikerült legyőzni, ami igazi világszenzáció.
    Az olaszokkal eddig 31-szer találkoztak a magyarok, 9-szer nyertek, 15-ször kikaptak, 7-szer döntetlen született. A statisztika tehát nem mellettünk szól, de a kazahok ellen se nyertünk eddig egy meccset se, egészen szerdáig.
    A legutóbbi két összecsapást az olaszok nyerték ellenünk, mind a kettőt hosszabbításban. Különösen az előbbi volt fájó, mert 2011. április 23-án, az ugyancsak a Papp László Arénában rendezett divízió I-es torna „döntőjében” történt, így a vendégek jutottak fel a legjobbak közé. Így bőven van miért visszavágni az olaszoknak.
    Ha hokisaink tudják hozni a szerdai elszántságot és formát, akkor nem lesz gond a mérkőzésen. A szurkolókon biztos nem fog múlni a siker.
    Szurkoljunk közösen a magyar válogatottnak. Hajrá magyarok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 7. Mihály (Ladányi, Hári) – 3. Rocco (Borgatello), 51. Iannone (Kostner, Fontanive)

Játékvezetők: Sidorenko, St. Jacques – Brown, Waldejer