Kazahsztán – Dél-Korea 4:2 (vége) | Japán2 – Nagy-Britannia 4:1 (vége) | Magyarország – Olaszország 1:2 (vége)
Magyarország
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Olaszország
péntek 19.04.2013, 19:30 • Papp László Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Vége a mérkőzésnek, sajnos megint nem sikerült megtörni az olaszok ellen a 35 éves nyeretlenségi sorozatunkat. Egyáltalán nem játszottak rosszul a magyarok, egy emberelőnyös helyzetet fordítottak a maguk javára az olaszok, amivel el is dőlt a mérkőzés.
    Most már nem csak a saját kezünkben van a sorsunk, az olasz – kazah meccsen az olaszoknak kell drukkolnunk. Az esély még megmaradt, de most lehet csak fájó a Korea elleni vereségünk.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (21:39:28)

60:00

59:40
    Az olasz harmadban a játék, Vas Márton szépen lőtte kapura, de sajnos védte Dennis.

59:00
    Üres a magyar kapu. Közben időkérés a magyarok részéről.

58:55
    Bartalis lövését védte Dennis.

58:27
    Buli után sajnos az olaszok jönnek.

58:00
    Két perc maradt hátra, lassan Szuper lehozásán is el kell gondolkozni.

57:16
    Támadnak a magyarok, de nem jutnak lövésig.

56:14
    Olasz kapu előtt a buli.

55:31
    Vészesen fogy az idő, de támadnak a magyarok.

54:16
    Teljes létszámban a magyarok.

53:25
    Forró perceket él át a magyar válogatott, több veszélyes olasz lövés is volt, Szuper tartja életben most a magyar válogatottat.

52:16
    Mihály megy ki két percre.

51:23
    Maradt még hátra bőven idő ahhoz hogy egyenlítsen a magyar válogatott. De az olaszok nagyon elemükben vannak. Mindent bevetnek, ha kell dumálnak, ha kell keménykednek...

50:41
    Olaszország gólt szerzett!

PATRICK IANNONE három másodperccel a magyar kiegészülés előtt sajnos betalál a magyar kapuba. Sikerül járatni az olaszoknak a korongot a magyar kapunál, Iannone középen kapott egy passzt, és nagyon eltalálta a kaput. Szuper gyakorlatilag semmit nem láthatott a lövésből.
    Assziszt: Diego Kostner és Nikola Fontanive

50:15
    Korongszerzés után majdnem sikerült kilépni, de végül visszazárnak az olaszok.

49:44
    Egy perc maradt hátra a kiállításból.

48:44
    Horváth megy ki két percre. Ez nagyon nem jött jókor, lendületben volt a magyar csapat.

47:30
    Benk szépen tette vissza a korongot, Sikorcin pedig azonnal lőtt.

Gólok és gólpasszok: 7. Mihály (Ladányi, Hári) – 3. Rocco (Borgatello), 51. Iannone (Kostner, Fontanive)

Magyarország: Szuper (Rajna) – Sziranyi, Sille – Ladanyi, Sofron, Bartalis – Tokaji, Kovacs – Vas M., Vas J., Hári – Goz, Horváth – Benk, Sikorcin, Mihaly – Szelig, Pozsgai – Nagy K., Nagy G., Magosi
    Olaszország: Dennis (Bernard And.) – Borgatello, Egger – Gander, Insam, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – Scandella, di Casmirro, Siranni – Hofer, Helfer – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Marchetti – Felicetti, Rocco, Borrelli

Játékvezetők: Sidorenko, St. Jacques – Brown, Waldejer