Nagy-Britannia – Dél-Korea 1:4 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Japán2 1:0 (vége)
Olaszország
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Kazahsztán
szombat 20.04.2013, 16:00 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Végül is a két feljutó találkozóját láthatta a szépszámú közönség, a kazahok igazából nagyobb megeröltetés nélkül nyertek a már tegnap feljutó olaszok ellen, így Ők lettek a divízió1-es vb győztesei, második Olaszország és ez a két csapat jövőre a fehéroroszországi elit vb 16-os mezőnyének tagja lesz. A Koreai Köztársaság lett az ötödik, míg a hatodik Nagy-Britannia jövőre eggyel lejjebb folytathatja.Az esti Magyarország-Japán meccs tétje a harmadik hely megszerzése lesz. Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, tartsanak velünk továbbra is! (18:18:33)

60:00

58:32
    Még egy olasz kiállítás a végére, Borrelli kapja, de ez már nem érdekel itt az Arénában senkit...

58:00
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Gólszerző SZTARCSENKO. Levitték az olaszok a kapusukat, de a kazahok megszerezték a korongot és Upper passza után, Sztarcsenko az üresen árválkodó kapuba lőtt. 0-3, minden eldőlt, Kazahsztán és Olaszország jutott fel.

57:52
    Időt kértek az olaszok.

57:33
    Felicetti is próbálkozott, de Kolesznyiknek a jelek szerint ma egyszerűen lehetetlen gólt lőni!

56:56
    Johnson korongját is védeni tudta Kolesznyik.

56:00
    4 perc van hátra, még egy gyors olasz találat reményt adhatna nekünk!

55:10
    Megugrott két kazah, végül Szavenkov lőtt kapura, de Andreas Bernard tisztázott.

54:43
    Most Romanov lőtt közelről, Andreas Bernard megint védett.

54:27
    Fagyejev közeli bombáját hatástalanította a fiatal olasz portás, Andreas Bernard.

53:40
    Szerencséjük sincs az olaszoknak, ezáltal nekünk sem; Borgatello a kapuvasat találta el ziccerben.

53:06
    Kiegészültek az olaszok, kihúzták a hátrányt, de nekünk magyaroknak ez sajnos vajmi kevés!

52:31
    Poliscsuk megugrott egy rossz olasz csere után, de kapu mellé lőtt.

51:43
    Andreas Bernard nagyon szépen védte előbb Novopasin majd Upper lövését is.

51:06
    Felicettit megint kiállították, magas bottal való játékért.

50:23
    Támadnak ugyan az olaszok, de nem tudnak mit kezdeni az eddig parádésan védő Kolesznyikkel, nagyon úgy tűnik, hogy a magyar-japán csak bronzrangadó lesz este.

49:37
    Az olaszok is teljes létszámban folytathatják. alig 10 perc van még hátra.

49:07
    Kiegészültek a kazahok.

48:37
    Alekszandrov lövését védte Andreas Bernard a 4 a 4 elleni játék során.

47:37
    Miután egy kiállított kazah visszajöhetett, Felicetti volt fegyelmezetlen, gáncsolt így 2 percet kapott, oda az olasz fór.

47:07
    Még egy kazah kiáll, mégpedig Fagyejev, aki bottal akasztott

46:30
    Eddig nincs olasz lövés a fórban – sajnos...

45:10
    Esély az olasz szépítésre és a mi reményeink újraéledésére! Kiáll 2 percre a kazahoktól Puskarjov magas bottal való játékért.

45:00
    Romanov közeli lövését most az olasz kapus védte nagyon szépen.

43:51
    Kolesznyik eszén Scandella sem tudott túljárni.

43:08
    Anton Bernard bombája ment mellé.

42:44
    Megint Kolesznyik, most Johnson lövését védte ki.

42:29
    Iannone lőtt jó helyzetből, de korongja elkerülte a kazah kaput.

41:43
    Kolesznyik mágnesként vonzza a játékszert.

41:09
    sirianni próbálkozását blokkolták a kazah védők.

40:28
    Alekszandrov hibázott nagy helyzetben, elütött a korong felett.

40:01

Valami gond volt a palánkkal, a kazah büntetőpad környékén, de már minden rendben.

Még pislákolnak a mieink reményei, de ehhez olasz gólok kellenének, legalább kettő! Maradjanak velünk, hátha olasz csoda történik, bár eddig meglehetősen magabiztosnak látszik a kazah csapat!

Helfer a legvégén még megkínálta Kolesznyiket egy távoli koronggal, de ez nem okozott gondot a kazahok kapusának. Két harmad után, kétgólos a kazah előny, így egyelőre övék a másik feljutó hely. De egy harmad még hátra van, tartsanak továbbra is velünk.

40:00

38:36
    Ezt most végre ki tudták bekkelni az olaszok, kiegészültek.

38:20
    Andreas Bernard most jól őrzi kapuját Sztarcsenko korongját védte.

36:36
    De nem sokáig, Kostner gáncsolásért kapott 2 percet. Rengeteg most már a kazah fór!

36:11
    Kiegészültek a csapatok. 5 az 5 ellen a jégen.

35:48
    Gander próbálkozásánál is helyén volt a kazahok kapusa.

34:59
    Johnson közeli, erős lövése pont Kolesznyik ölében landolt.

34:11
    Borrellit állítják ki a bírók 2 percre és mellette a kazah Novopasin is kiül fogásért iletve akadályozásért.Most 4 a 4 ellen a felek.

34:03
    Kiütik a kazahok a lelátóra, de a jelek szerint ez nem volt szándékos.

33:29
    Megint Andreas Bernardvolt munkában -Puskarjov akart Neki gólt lőni – sikertelenül.

32:44
    5 az 5 ellen játszhatnak a csapatok a bírók döntése alapján.

31:52
    Durva játékért illetve magas botért páros kiállítás lett ebből a jelenetből.

31:52
    Tömegjelenet Andreas Bernard kapuja előtt, végül a kapus rátenyerelt a korongra.

31:34
    Szavcsenko bombáját gyönyörűen védte az olaszok második számú portása.

30:50
    Andreas Bernard szépen védett a kazahok emberelőnyében.

30:34
    Megint egy kazah emberelőny következik, Rocco megy ki 2 percre bottal akasztásért.

29:59
    Sztarcsenko fonák lövését védte az olaszok kapusa.

29:37
    Most egy kicsit megint erőre kaptak az olaszok – dominálnak 5 az 5 elleni játékban.

28:31
    Borgatello szép csele után végül Gander lőtt mellé.

28:05
    Sirianni lövése egy kazah botról vágódott fel a védőhálóba.

27:19
    Blohin bombáját védte Andreas Bernard.

26:10
    Hiába játszik a mezőnyben jobban az olasz együttes, ha a kapu előtt csak a kazahok elképzelései sikerülnek!

25:54
    Scandella közeli lövését is védte Kolesznyik.

24:40
    Gólszerző SZTARCSENKO. Tovább távolodó magyar remények; Sztarcsenko bombázott a hálóba Fagyejev átadásából; 2-0 a kazahoknak!

24:02
    Beljajev lövése ment mellé.

33:46
    5 az 5 elleni játékban eddig erősebbnek tűnik az olasz csapat.

23:14
    Scandella bombájánál is a helyén volt Kolesznyik.

22:44
    Anton Bernard lövését védte a kazah kapus.

22:00
    Kiegészültek az olaszok, nem lett gól ebből a kazah fórból.

21:39
    Letelt a páros büntetés, 5 a 4 ellen támadhatnak a kazahok.

21:33
    Andreas Bernard biztosan tenyerelt rá a játékszerre.

20:02
    4 a 3 ellen támadhat Kazahsztán.

20:01

Csúszik a folytatás, fontanive is kimegy a büntetőpadra, mert az olaszok büntetése további 2 perc technikai, sportszerűtlen magatartásért.

Egyre több és több magyar szurkoló érkezik a lelátóra, hogy szurkoljon az olaszokanak! hogy lesz -e eredménye ennek a szurkolásank, kiderül a folytatásban, amely 4 a 4 elleni játékkal indul majd. Maradjanak velünk, hiszen tudják; ha minket figyelnek, semmiről nem maradnak le!

Eddig – szomorúságunkra csak egy kazah gól született, de vigasztalhat minket magyarokat, hogy az olasz csapat nem veszi félvállról a meccset. Van még 40 perc tiszta játékidő, bármi lehet. Tartsanak velünk a továbiakban is!

20:00

19:39
    Páros kiállítás, durva játékért Johnson és Zsajlauov.

19:34
    Hofer hatalmasat mentett nagy gólhelyzetben az olasz kapu előtt.

19:14
    Scandella hatalmas lövését tudta védeni a kazah klasszis kapus.

19:00
    Egy perc a harmadból, megint Kolesznyik volt munkában.

18:09
    Beljajev korongját most Andreas Bernard kaparintotta meg.

17:22
    Iannone lövése elakadt az előtte tornyosuló kazah hátvédek egyikében.

17:01
    Most a kazahok ütötték tilosra a korongot, eddig csak fórban tudtak dominálni.

16:22
    Az ellenakcióból mejdnem a frissen visszaálló di Casmirro talált be, de Kolesznyik bravúrosan hárított.

16:13
    Kiegészült Olaszország.

15:43
    Novopasin korongját fogta szépen Andreas Bernard.

15:13
    Eddig jól ölik ezt a büntetést az olaszok.

14:13
    Megint a kazahok kerülnek emberelőnybe, di Casmirro a kiállított gáncsolásért.

12:20
    Sullivan bombáját védte bravúrral a kazah kapus.

10:54
    Gólszerző ZSAJLAUOV. Assziszt: Szavcsenko.Kihasználták az emberelőnyt a kazahok, Zsajlauov ütötte be Szavcsenko korongját. A magyar remények most oly távolinak tűnnek. 0-1

9:47
    Kiegészültek a kazahok, Ők vannak fórban.

9:31
    Nagy igyekezetükben kiállítást szedtek össze az olaszok, elcserélték magukat, csapatbüntetés, oda a fórjuk, sőt még majd a kazahok lesznek előnyben.

8:46
    Rocco szólózott, de mellé lőtte.

8:13
    Kiütik a kazahok a harmadukból.

7:47
    Itt a második kazah kisbüntetés; Fagyejev gáncsért.

7:24
    Most az olasz portás volt munkában, de nincs kazah találat.

6:46
    Scandella lőtt nagyot kapura, de Kolesznyik hárítani tudott.

6:02
    Romanov csúsztatott korongját védte Andreas Bernard.

5:36
    Most az olasz harmadban lesz a bedobás.

5:08
    Rocco korongját védte Kolesznyik – szerencsére eddig nem lazsálnak az olaszok.

4:40
    Sullivan lőtt fölé, ordító gólhelyzetből.

3:53
    A kazahok viszont eddig még nem is lőttek Andreas Bernard kapujára.

2:45
    Nem volt valami tempós az olaszok emberelőnyös játéka, sajnos.

2:30

1:52
    Tilosra ütik a korongot az olaszok fórban...

1:30
    Kolesznyik nyúlt ki a bárdjával.

1:11
    Sirianni közeli lövését védte Kolesznyik!

0:30
    Olasz emberelőnnyel indul a mérkőzés! Upper ül ki a büntetőpadra, 2 percig palánkra lökés volt a bűne!

00:01

Már melegít a Papp László Aréna jegén a kék mezes olasz- és a fehér felsőrészben játszó kazah válogatott, ez előtt a Magyarország és Kazahsztán számára sorsdöntő mérkőzés előtt! Természetesen a magyar szurkolók is gyülekeznek, hiszen egy emberként kell szurkolni a mieinket tegnap legyőző Itáliának, hogy a feljutásért játszhasson a magyar válogatott a japánok ellen! Ahogy azt már a korábbi beharangozóban is írtuk, azért az olaszok számára is van tétje a találkozónak és a presztízsen is túlmenően! Ha ugyanis tornagyőztesként jutnának fel, akkor – vélhetően – maguk mögött tartanák a világranglistán Velük most azonos pontszámmal álló, egykori szovjet tagköztársaság együttesét. Ez pedig nem mindegy a jövő évi, minszki vb csoportbeosztása szempontjából. A hírek szerint egyébként TomPokel, az olaszok szövetségi kapitánya megígérte, hogy nem lazsálják el a meccset! Legyen úgy! Mindenesetre az olasz kapuban a második számú kapus, Andreas Bernard kezd majd, az eddig remeklő Dennis helyett. A kazahoknál persze, a korábban már az NHL-ben is szóhoz jutó Kolestnyikben bízik Vlagyimir Krikunov. Reméljük nagy csata, jó mérkőzés kerekedik majd az észak-amerikai és az orosz stílus találkozásán! És ami a legfontosabb; Magyarország számára kedvező eredmény születik! Élvezzék velünk a meccset, amely alig több mint 10 minutum múlva kezdődik! Jó szurkolást!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 – kor kezdődik.
    A feljutás szempontjából sorsdöntő összecsapás következik a nap délutáni találkozóján. Az olaszok, a mieink tegnapi 2-1-es legyőzésével ugyan már kiharcolták a jövő évi, fehéroroszországi, elit világbajnokságon való részvétel jogát, azonban Kazahsztánnak nyernie kell ehhez, ha nem akarja, hogy sorsa az esti magyar-japánon dőljön el. Bár Olaszország már tényleg feljutott, azért számukra sem érdektelen a mérkőzés kimenetele, hiszen a Nemzetközi jégkorongszövetség aktuális világranglistáján, a kazahokkal, azonos pontszámmal állnak, így nem mindegy a jövő évi vb csoportbeosztása szempontjából, hogy budapesti szereplésüket az első vagy a második helyen fejezik –e be. Ami viszont biztos; a taljánok legnagyobb szurkolói a csodálatos magyar drukkerek lesznek! Ugyanis, ha Itália legyőzi a közép-ázsiaiakat, akkor Magyarország, öt évvel a Szapporói csodát követően, egy Japán elleni győzelemmel ismét kivívhatja a világ legjobb 16 együttese közé kerülést! Nyilván sokkal több néző lesz majd kint a Papp László Arénában, mint az eddigi délutáni meccseken, így a hangulat garantált. Ha Tom Pokel játékosai komolyan veszik a meccset, akkor az tényleg A-csoportos színvonalon folyhat majd, ahogy korábban a magyar-kazah és az olasz-magyar is. Reméljük Önök is várják már ezt a nagyon fontos mérkőzést! Ha igen, kövessék figyelemmel itt, nálunk az onlajnok.com-on! Jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 11. Zsajlauov (Szavcsenko), 25. Sztarcsenko (Fagyejev), 58. Sztarcsenko (Upper)

Olaszország: Andreas Bernard(Dennis) – Borgatello, Helfer, Gander, Scandella, Anton Bernard – Sullivan, Johnson, di Cassmirro, Sirianni, Borrelli – Hofer, Marchetti, Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger, Felicetti, Rocco. Szövetségi kapitány: Tom Pokel
    Kazahsztán: Kolesznyik (Poluektov) – Novopasin, Blohin, Alekszandrov, Upper, Sztarcsenko – Szavcsenko, Troscsinszkij, Zsajlauov, Poliscsuk, Krasznoszlobodcev – Korobejnyikov, Kolesznyikov, Szpiridonov, Puskarjov, Romanov – Fagyejev , Szolarjov, Szavenkov, Beljajev. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov

Játékvezetők: Meszinski(POL), St.Jacques(CAN) vezetőbírók, Hull(CAN), Nagy A.(HUN) vonalbírók