West Ham United – Wigan Athletic 2:0 (vége) | West Bromwich Albion – Newcastle United 1:1 (vége) | Sunderland AFC – Everton FC 1:0 (vége)
Queens Park Rangers – Stoke City 0:2 (vége) | Norwich – Reading FC 2:1 (vége) | Fulham FC – Arsenal FC 0:1 (vége)
West Bromwich Albion
1:1 (0:1)
Newcastle United
szombat 20.04.2013, 16:00 • The Hawthorns, West Bromwich • Barclays Premier League

Az első félidőben a Newcastle játszott jobban és meg is szerezték a vezetést. A második játékrész egyértelműen a WBA fölényét mutatta, ez pedig meg is hozta az egyenlítést számukra. Az egész meccset nézve kiegyenlített volt a játék, igazságos döntetlen született. West Bromwich Albion – Newcastle 1-1. Köszönjük a figyelmüket! (17:55:43)

95
    Elliot lehúzta a beívelést.

95
    Utolsó lehetőség a WBA előtt: szöglet.

94
    Időhúzó csere a vendég oldalon: Cabaye hagyja el a pályát, helyén Gosling.

93
    Sissoko dührohamot kap egy elkövetett szabálytalanság után, amiért sárga a jutalma.

93
    A szöglet veszélytelen.

92
    Gutierrez tisztázott egy beadás után szögletre, közben pedig nekiment saját kapusának, aki leszedhette volna a labdát a levegőből. Sérülés szerencsére nem történt.

91
    Négy perc a ráadás.

90
    Kettős cserét hajt végre a hazai együttes: Lukaku és Fortune le, Thomas és Rosenberg fel.

89
    A sarokrúgás most veszélytelen, az egyik védő kifejelte a labdát.

89
    A WBA jut szöglethez.

87
    Cabaye kapott sárgalapot, hogy mire, azt senki nem tudja.

86
    Les miatt akad el a hazaiak akciója.

84
    Lukaku kapott remek felívelést, de Elliot a kapujából kifutva fejjel tisztázott a csatár elől.

82
    Lukaku ívelt középre a jobb oldalról, beadása centikkel volt csak magas az érkező Longnak.

82
    Elliot szedett össze egy Lukaku felé tartó mélységi indítást.

80
    Ameobi lőtt kapura, de kísérlete jócskán fölé szállt. Ameobi szögletet reklamált, a játékvezető kirúgást ítélt.

79
    Jobb oldalról harcolt ki szögletet a Newcastle.

77
    Újabb vendég csere: Haidara helyén Ben Arfa.

76
    A Newcastle is egy beíveléssel próbálkozott, de itt Foster leszedte a labdát a levegőből.

75
    Fortune szerzett erőszakosan labdát a jobb oldalon, a beívelése azonban hosszúra sikerült és átszállt Lukaku feje fölött.

73
    Fortune próbált meg a jobb oldalról befelé cselezni, de Gutierrez megállította.

72
    A WBA fölénye nem olyan nagy, mint a második félidő elején, de továbbra is a hazaiak irányítanak és most már a vezető gól megszerzéséért hajtanak.

71
    Egy szöglet után McAuley fejelt a kapu mellé.

70
    Cserél a vendég együttes is: a vezető gól szerzője, Gouffran hagyja el a pályát, helyén pedig Ameobi a folytatásban.

68
    Elliot védett nagyot egy fejes után.

66
    Gouffran ívelt messziről szemtelenül a kapura, de Foster feje fölött nem esett be a labda.

64
    A West Bromwich gólt szerzett!
    Remek akció végén Lukaku elé került a labda a tizenhatoson belül, aki háttal állva a kapunak egy védő szorításában kiválóan passzolt tovább az érkező BILLY JONESnak, aki higgadtan lőtt a kapus mellett a hálóba.

63
    Sissoko indult meg egy labdával, a kiugrartását lefülelték a védők.

62
    A bal oldalról lőhetett középre egy szabadrúgást a vendég csapat, a beadás végül elsuhant a támadók előtt, nem lett belőle veszély.

60
    Éledezik a Newcastle. Most lesen állították meg Cissét.

59
    Cissé felé szállt egy jobb oldali beadás, de egy kicsit a csatár mögé jött a labda, aki próbálta félfordulatból kapura húzni, de a mozdulat közben elcsúszott, így nem lett végül lövés.

58
    A vendégek kis túlzással át sem tudják lépni a félpályát.

56
    Morrison jobb oldali beadása a kapura veszélyesebb volt, de így is mellé szállt, kirúgással folytatódik a játék.

55
    Folyamatosan rúgják a szögleteket a hazaiak.

54
    Nagy a nyomás a Newcastle kapuján, de eddig némi szerencsével jól állják a védők a sarat.

53
    Elliot kicsit aláfutott a sarokrúgásnál, de annyira még hozzá tudott érni a labdához, hogy kiüsse azt egy újabb szögletre.

53
    Ezúttal Perch mentett szögletre.

52
    Sokkal jobban kezdte a második játékrészt a hazai gárda.

51
    A sarokrúgásból Lukaku fejelt felső kapufát, majd a nagy kavarodás után az oldalhálóban kötött ki a labda.

50
    Haidara tisztázott szögletre egy jobb oldali beadás után.

49
    Foster szedett össze egy hosszúra sikerült felívelést.

47
    Long kis híján ki is egyenlített. Elliot kezéből pattant ki egy távoli lövés után a labda, amire Long próbált meg azonnal lecsapni, de a kapus egy védéssel javította hibáját.

46
    Cserélt a hazai együttes: Yacob helyén Long a pályán.

46

A nem túl mozgalmas első félidő során a Newcastle összességében jobban játszott, több helyzetet dolgozott ki, ráadásul a meccs elején Gouffran révén hamar előnyhöz is jutott. A WBA csak a félidő végén reklamált büntetőt, de valószínűleg a második játékrészben több is futja majd az erejükből és egy izgalmasabb második 45 percet láthatunk majd.

48
    A játékvezető szabadrúgást ítélt a hazai együttesnek Perch becsúszása után. A visszajátszás alapján a becsúszó Newcastle játékos labdát talált, viszont ha nem akkor büntetőt kellett volna ítélni, mert az eset a tizenhatoson belül volt.

47
    Ápolás miatt áll egy kicsit a játék.

46
    Egy szabadrúgás után alakult ki meleg helyzet a vendég kapu előtt, Haidara azonban kibikázta a mezőnybe a labdát.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

42
    A kaput eltaláló lövések aránya: 0-5

41
    Egy bal oldali beadással keresték volna Lukakut a hazai játékosok, de a beívelés túl mély lett, így kirúgással folytatódik a játék.

39
    Popov próbált meglódulni a bal szélen, de Debuchy becsúszva szerelt.

38
    Debuchy szerzett labdát a félpályánál (ami elsőre szabálytalannak tűnt, de a játékvezető nem fújt), megindult a kapu felé, majd lövésre szánta el magát, ami jócskán mellé ment.

37
    Cissé kapott egy felívelést, amihez éppen csak hozzá tudott érni, irányítani viszont már nem volt képes, így Foster védte.

36
    A WBA támadása egy újabb veszélytelen szögletben, valamint Lukaku lesállásán akadt meg.

34
    Olsson könnyelmű passzára Cissé csapott le, egy az egyben vitte a kapu felé a labdát, de nem csak a kilépő kapus, hanem a kapu fölött is átemelte azt. Hatalmas helyzet maradt ki.

33
    Közben Gouffran maradt lent a földön, ápolni kell.

32
    Cissé lőtt akrobatikus mozdulattal a kapura, de középre ment a kísérlet, így Foster fogta.

32
    A beívelést Olsson fejelte kapu fölé.

31
    A WBA harcolt ki szögletet.

30
    Lukaku felé ment egy indítás, de az egyik védő gyorsabb volt a támadónál és bedobásra tisztázott előle.

28
    Sissoko kapott egy felívelést, amit visszafejelt a mögötte érkező Cissének, aki a tizenegyes pontról kapu felé bólintott, de fejese gyenge volt, így a kapus védeni tudott.

26
    Sissoko húzott el a bal szélen, centerezésébe már belelépett az egyik védő.

25
    Kétszer egymás után is veszélyeztet a Newcastle: előbb egy remek kiugratás után, majd egy távoli lövésnél védett nagyot Foster.

24
    Yanga-Mbiwa feküdt egy kicsit a földön, egy könyökös után fájlalta az arcát.

23
    Eddig a gólon kívül meglehetősen eseménytelenül csordogál a mérkőzés.

22
    Kisebb szabálytalanságok tarkítják a játékot mindkét oldalon.

21
    A kezdeti kisebb Newcastle fölény után most kezd magához térni a hazai gárda.

19
    A hazai csapat kiharcolt egy szögletet, de a beívelés veszélytelenül átszállt a fejek fölött.

18
    Lukaku próbálta meg kiugratni csatártársát, de a védők lefüleltek a remeknek ígérkező átadást.

17
    Dorrans akart belebikázni egyet a labdába, ehelyett azonban egy mozdulattal két ellenfél játékost is felrúgott, majd még reklamált is.

16
    Elliot rúgott ki egy labdát az oldalvonalon kívülre.

14
    Lukaku indult el nagy elánnal a kapu felé, de Cabaye tökéletes mozdulattal szerelt.

13
    Lukakut állítja meg lesen a játékvezető.

11
    Távoli lövéssel veszélyeztet a vendég együttes, a kísérlet azonban kapu fölé száll.

9
    A Newcastle gólt szerzett!
    Cissé kapott labdát a tizenhatoson belül, kifelé cselezett, majd a büntetőterület bal sarkától ívelt középre, YOAN GOUFFRAN pedig okosan csúsztatott a kapu bal oldalába.

8
    Sissoko cselezgetett a jobb oldalon, de könnyedén szerelték.

7
    A passzolgatás vége egy remek ütemű kiugratás lett, amit az egyik védő az utolsó pillanatban tisztázott Cissé elől.

6
    Ezúttal a Newcastle játékosai adogatják körbe a labdát és keresik a réseket az ellenfél védelmén.

5
    Az első pillanatokban a csapatok nagyon egymásnak rontottak, azóta azonban álmos passzolgatás folyik a pályán.

3
    Fortune szabálytalankodik, Cabaye a szenvedő fél.

1
    A hazai együttes kezdte az összecsapást.

1

West Bromwich Albion: Foster – Jones, McAuley, Olsson, Popov – Dorrans, Yacob, Morrison, Brunt – Fortune, Lukaku

Newcastle United: Elliot – Debuchy, Taylor, Yanga-Mbiwa, Haidara – Perch, Cabaye – Gouffran, Sissoko, Gutierrez – Cissé

Játékvezetők: Mike Jones – A. Garratt, D. Richardson.

A Premier League 34. fordulójában, szombat délután 16 órától mérkőzik meg egymással a West Bromwich Albion, valamint a Newcastle United együttese. A hazai gárda a tabella nyolcadik helyét foglalja el 44 szerzett ponttal, míg a vendégek a tizenharmadik pozícióban várják a meccset, pontokból pedig 36-ot gyűjtögettek össze.
    A csapatok a bajnokságban még tavaly október 28-án találkoztak, akkor a Newcastle 2-1-re diadalmaskodott. Ba révén szereztek vezetést a Szarkák még az első félidőben, de a második játékrész elején Lukaku (Gera Zoltán passza után) még ki tudott egyenlíteni. A meccs csak az utolsó pillanatok dőlt el, Cissé a 93. percben rúgta meg a győztes találatot, három ponthoz segítve ezzel csapatát.
    Ma is izgalmas mérkőzésre van kilátás, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 64. Jones – 9. Gouffran

Lapok:   87. Cabaye (NEW), 93. Sissoko (NEW)

West Bromwich Albion: Foster – Jones, McAuley, Olsson, Popov – Dorrans, Yacob (Long, félidőben), Morrison, Brunt – Fortune (Rosenberg, 90.), Lukaku (Thomas, 90.)
    Newcastle United: Elliot – Debuchy, Taylor, Yanga-Mbiwa, Haidara (Ben Arfa, 77.) – Perch, Cabaye – Gouffran (Ameobi, 70.), Sissoko, Gutierrez – Cissé

Játékvezetők: Mike Jones – A. Garratt, D. Richardson