Granada – Valladolid 1:1 (vége) | Real Madrid – Real Betis 3:1 (vége) | Barcelona – Levante 1:0 (vége)
Valencia – Málaga CF 5:1 (vége)
Granada CF
1:1 (0:0)
Real Valladolid
szombat 20.04.2013, 16:00 • Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada • Primera División

A nem túl izgalmas első félidőt egy helyzetekben és gólokban gazdag második követte, melyben mindkét csapat 1-1 gólt szerzett, így maradt a döntetlen. A Granada küzdött végig a három pontért, de Jaime kapus eszén ma csak egyszer tudtak túljárni, és ez csak egy pontot jelent ma. A Valladolid kapusa nálam magasan a meccs hőse, remekül védett 90 percen keresztül, és hozzásegítette csapatát egy újabb ponthoz.

A Granada ezzel a döntetlennel ideiglenesen a 16., de a Zaragoza és a Deportivo sem játszott még, így ez még könnyen változhat. A Valadolid a 13. helyen áll továbbra is, őket igazából nem veszélyezteti semmi. (17:52:19)

90
    Ismét bravúrral véd a vendég kapus, közelről fejelte kapura a labdát egy hazai játékos, de ezt is kivédte! Újabb szöglet jöhet

90
    Vendég szöglet következhet

90
    Buanonatte lövését blokkolják remekül a vendég védők!

90
    Beléptünk az utolsó percébe is a rendes játékidőnek, nagyon nyom a Granada

88
    El Arabi fejelt épphogy csak a vendég kapu mellé!

87
    Aranda ötösre lőtt labdája elgurul Jaime kapus és a hazai támadók között, kirúgás jöhet

80
    Mainz fejelte remekül kapura a labdát, alig 20 centivel ment csak mellé!

80
    Rueda volt szabályalan, jó helyen jutnak szabadrúgáshoz a hazaiak!

79
    Letámad most a Granada

78
    Kifejelték a szögletet, veszélyes helyzet pedig már nem alakult ki a kipattanóból, kirúgás jöhet

A Granada gólt szerzett!

YOUSSEF EL-ARABI remekül fejelte a kapuba Buonanotte ívelését, így az állás 1:1! Kicsit les gyanús szituációból született a gól, de játékvezető megadta és az ő szava számít

70
    Recio sárgul be a Granada csapatából

69
    Bueno váltja Ebertet

68
    Nyom találta el a kapufát a tizenhatoson kívülről, a kipattanót pedig El Arabi vágta be, de pechére lesen volt!

68
    Ismét Jaime nyeri a párharcot El Arabi ellen. Szöglet következhet

67
    Csak lassítják a játékot a vendégek, félpályáról előreívelt labdákkal operálnak, hiszen úgy nem nagyon kerülhetnek bajba

65
    Kipasszolták a szélre a szabadrúgást, ahonnan Nyom lőtte kapura, de Jaime kapus erre is odaért, és kitornászta a jobb alsóból a labdát!

61
    Jaime ismét jól lehúzta a beívelést, hibátlan a teljesítménye a Valladolid kapusának eddig

58
    A Valladolid gólt szerzett!

PATRICK EBERT védhetetlenül a bal felső sarokba lőtte a szabadrúgást, így vezet a Valladolid!! Micsoda gól!

53
    Siqueira ívelte kapu elé a labdát a bal szélről, amit El Arabi fejelt kapura, de Jaime ezt is bravúrral védte! Nagy védés volt, hiszen elég erőteljes fejes volt, ráadásul a bal alsóba!

51
    Sorra védekezik le a hazai akciókat a vendégek, tényleg nagyon jól összeállt most a védelmük

46

Az első félidőben gyakorlatilag egykapuzott a Granada, a Valladolid kapura lövés nélkül lehozta a 45. percet. Attól függetlenül hogy támadásban nem voltak "túl eredményesek" a vendégek, a védekezést nagyon is jól csinálták, és többnyire csak tizenhatoson kívüli lövésekig jutottak a hazaiak. Mivel a Granadának nagyon kell a három pont, elképzelhető hogy még nagyobb sebességre fognak kapcsolni, meglátjuk hogy fogja bírni azt a Valladolid

45
    Óriási csata a labdáért a vendég tizenhatoson belül, El Arabit, majd Nolitot is szabályosan szerelték

40
    Remek hazai akcióvégén Nyom tette az ötösre a labdát, két érkező is lett volna rá, de Jaime kapus ért oda először! Remekül véd ma a Valladolid kapusa

33
    Ighallonak volt épphogy csak pontatlan a kapu elé ívelt labda! Ismét nyomnak a vendéglátók

32
    El Arabi fejelte jóval kapu fölé a szögletet

31
    Ezúttal is jól játszottak össze a bal szélen a Granada játékosai, de végül a kapu elé gurított labdát most is kitudta vágni egy Valladolid játékos

29
    El Arabi küldte kapura a labdát a tizenhatos sarkáról, de kicsivel fölé ment

26
    Rico lőtt kapura, majd ismét közel kerültek a gólszerzéshez a hazaiak, de a közeli fejest Jaime védeni tudta!

22
    Ighalo küldött kapura egy védőről lepattanó labdát, Jaime ezt is szépen ütötte ki a bal alsóból!

21
    Gyenge a szöglet, mindenki feje fölött elszáll, bedobás jöhet a másik oldalon

20
    Ismét szögletig jutnak a hazaiak

20
    Nem hoz túl látványos játékot a mérkőzés első húsz perce, a csata ugyan nagy a felek között, de hála mindkét fél jól működő védelmének helyzetek nagyon nincsenek

18
    El Arabi ívelte az ötös sarkára a labdát, de Jaime kapus jól lépett ki és metgfogta

15
    Egyik csapat sem tudott hatékony támadást végigvinni az utolsó percekben, kezdenek belejönni a játékba a vendégek

13
    Nem hordozott túl sok szabályt magában a támadás, szabadrúgás kifelé a vége

12
    A félpályánál jutnak szabadrúgáshoz a vendégek

10
    Larsson reklamál szögletet, de Diakhate javára ítél a játékvezető – kirúgást.

9
    Az újabb hazai akció sem jön össze, El Arabinak volt hosszú a kiugratás. Sokkal jobban játszik az első percekben a Granada

8
    Szépen támadtak ismét a hazaiak, csak éppen a középre ívelt labda volt pontatlan

6
    A szögletet is El Arabi próbálta kapura fejelni, de ezúttal célt tévesztett

5
    Jaime tornázta ki a bal felsőből El Arabi fejesét! Veszélyes volt! Szöglet jöhet

1

Granada: Roberto – Nyom, Mainz Garcia, Diakhaté, Siqueira (K), Recio, Torje, Mikel Rico, Nolito, Ighalo, El Arabi.

Real Valladolid: Jaime – Rukavina, Balenziaga, Valiente, Víctor Pérez, Rueda, Alvaro Rubio (K), Óscar Gonzalez, Ebert, Guerra, Larsson.

A Spanyol bajnokság 32. fordulójában a Granada látja vendégül a Real Valladolid csapatát.

Óriási szükségük lenne a vendéglátóknak pontra, pontokra, de az utóbbi meccseiken mutatott formájuk nem túl biztató, legutóbbi két meccsükön 5-5 gólt kaptak, egyszer az Atleticotól, egyszer pedig a Betistől. Igaz, most egy valamivel gyengébb csapatot látnak vendégül az említett kettőnél, de érzésem szerint eléggé szét van most esve a védelmük, eléggé ahhoz hogy a Valladolid is betaláljon legalább kétszer.

A Valladolid úgy látszik kijutott végre a gödörből, és 3 zsinórban elvesztett meccs után lefocizta a pályáról a Getafe csaptát, így ma nálam ők a favoritok, hazai oldalon nagy változtatásokra lenne szükség a pontszerzéshez.

Hiányzók terén is a hazaiak állnak rosszabbul, Hassan Yebda, Dani Benítez sérülés miatt, Yacine Brahimi pedig eltiltás miatt nem ma léphet pályára, ellenben a vendégeknél ép a teljes keret, így kedvére válogathat Miroslav Đukić edző.

Mindenképpen izgalmas mérkőzés áll előttünk, nagyot kell ma küzdenie a Granadának ha pontot akar szerezni, és el akarja kerülni a kiesést, hiszen a Valladolid nem fogja ingyen adni a bőrét.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.