USA – Ausztria 5:3 (vége) | Norvégia – Szlovénia 3:1 (vége) | Oroszország – Lettország 6:0 (vége)
Kanada – Dánia 3:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 2:0 (vége)
USA
5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Ausztria
szombat 04.05.2013, 11:15A csoportos Világbajnokság

A harmadik harmadban biztosan tartotta előnyét az USA csapata, és nem engedett meg semmit az osztrákoknak. Az első harmadot álmosan kezdték az amerikai fiúk, de végül hozták a kötelezőt, és nem okoztak meglepetést a VB-én úgy, mint tegnap a svédek. (13:23:44)

60:00

59:30
    Raffl lövése lepattan és a nézőtérre repül

58:55
    Biztosan kontrolálja az amerikai csapat a játékot, és nem engedi meg az ellenfélnek az eredmény változtatását

54:15
    Vanek lövését a kék vonalról könnyen védi Bishop kapus.

54:00
    Stapleton szépen keveri meg az osztrákok fejét.

53:10
    Butler kényelmes lövését védi kényelmesen Starkbaum kapus. Reklám szünet a csarnokban.

52:40
    Az osztrákok csak bedobni tudják a pakkot a kapu mögé, jól védik az amerikaiak a kék vonalat.

51:30
    Moss ziccerben, közelről a kapusba lövi a pakkot

50:55
    Tilos felszabadítás (Egyesült Államok)

50:30
    Butler lövése takarásból épp hogy elmegy a kapu mellett.

49:50
    LeBlanc szépen hozza el a korongot és tör be az ellenfél harmadába.

48:55
    Buli Bishop előtt, elhozzák az amerikaiak és támadásba lendülnek.

48:15
    Fordulhat az Ausztria csapata, Pock lövésével, és Bishop védésével fejeződik be az akció.

47:30
    Beköltöztek most a USA játékosai az osztrák harmadba.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 11. Moss (Faulk, Stastny), 24. Johnson (Bjugstad, Kristo), 30. Stapleton, 31. Palushaj (Kristo, Baugstad), 39. Johnson (Bain, LeBlanc) – 5. Latusa (Hundertpfund), 6. Welser (Iberer), 34. Schuler (Peintner)

USA: Bishop(Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler, Stapleton, LeBlanc – Trouba, Butler, Gionta, Carter, Thompson – Petry, McBain, Kristo, Bugstad, Palushaj.
    Ausztria: Starkbaum(Swette) – Pock, Lakos, Welser, Iberer Matthias, Schuller – Unterluggauer, Iberer Florian, Raffl, Koch, Vanek – Schumnig, Lukas, Latusa, Hundertpfund, Baumgartner – Klimbacher, Altmann, Oberkofler, Peintner, Herburger.

Játékvezetők: Johansson, Rantala – Blumel, Dedioulia