USA – Ausztria 5:3 (vége) | Norvégia – Szlovénia 3:1 (vége) | Oroszország – Lettország 6:0 (vége)
Kanada – Dánia 3:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 2:0 (vége)
USA
5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Ausztria
szombat 04.05.2013, 11:15A csoportos Világbajnokság

A harmadik harmadban biztosan tartotta előnyét az USA csapata, és nem engedett meg semmit az osztrákoknak. Az első harmadot álmosan kezdték az amerikai fiúk, de végül hozták a kötelezőt, és nem okoztak meglepetést a VB-én úgy, mint tegnap a svédek. (13:23:44)

60:00

59:30
    Raffl lövése lepattan és a nézőtérre repül

58:55
    Biztosan kontrolálja az amerikai csapat a játékot, és nem engedi meg az ellenfélnek az eredmény változtatását

54:15
    Vanek lövését a kék vonalról könnyen védi Bishop kapus.

54:00
    Stapleton szépen keveri meg az osztrákok fejét.

53:10
    Butler kényelmes lövését védi kényelmesen Starkbaum kapus. Reklám szünet a csarnokban.

52:40
    Az osztrákok csak bedobni tudják a pakkot a kapu mögé, jól védik az amerikaiak a kék vonalat.

51:30
    Moss ziccerben, közelről a kapusba lövi a pakkot

50:55
    Tilos felszabadítás (Egyesült Államok)

50:30
    Butler lövése takarásból épp hogy elmegy a kapu mellett.

49:50
    LeBlanc szépen hozza el a korongot és tör be az ellenfél harmadába.

48:55
    Buli Bishop előtt, elhozzák az amerikaiak és támadásba lendülnek.

48:15
    Fordulhat az Ausztria csapata, Pock lövésével, és Bishop védésével fejeződik be az akció.

47:30
    Beköltöztek most a USA játékosai az osztrák harmadba.

46:40
    Stapleton kisebb helyzetben

46:10
    Kicsit leült az iram ezekben a percekben, eseménytelen játék többnyire a középső harmadban.

45:20
    Vanek belerepül Bishop kapujába. Elmozdult a kapu. Buli következik az amerikai kapu előtt.

44:50
    Pock kemény lövést kap a testére, megszakítják a játékot.

44:00
    Amerikai les

43:30
    Hosszú játékrész megszakítás nélkül.

42:45
    Stapleton veszélyes lövése suhan el Starkbaum kapuja mellett.

41:50
    Aktívan kezdik az osztrákok csapata az utolsó játékrészt.

41:05
    Welser lövésével kezdődik a harmadik harmad.

40:01

A második harmadban feltámadt az amerikai csapat és uralta a játékot. Szép helyzeteket dolgoztak ki, és négy szép gólt ütöttek Starkbaum kapusnak. Megérdemelt amerikai vezetés két harmad után.

40:00

39:10
    A harmad utolsó percében járunk

38:32
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    JOHNSON ERIK a kapus vála fölött bombáz a kapu sarkába. Gólpasszok: McBain Jamie, LeBlanc Drew.

38:00
    Smith nagy helyzetben elesik, de még úgy is megpróbálta veszélyeztetni Starkbaum kapuját

37:14
    Kiállítás az Ausztria csapatából, 2 perc Hundertpfund magas bottal való játékért

36:45
    Carter szépen viszi be a korongot az osztrákok harmadába, körbe passzolgatják az osztrák kaput, végül felszabadítanak az osztrákok.

35:55
    Tilos felszabadítás (Ausztria)

35:10
    Kisebb nyomást gyakorolt most az osztrák csapat Bishop kapujára. Szép lövéssel végződött az akció.

34:30
    Starkbaum újabb szép védése. Reklám szünet következik a csarnokban.

33:21
    Ausztria gólt szerzett!
    SCHULER DAVID szólója góllal végződik. Szépen csapta be Bishop kapust. Gólpassz: Peintner Markus

31:50
    Smith veszélyes lövését védi Starkbaum

30:58
    Újabb amerikai gól. PALUSHAJ ARON szép találatával már kettővel vezet a csapata.
    Gólpasszok: Kristo Danny, Baugstad Nick.

30:30
    Teljesen átvette az amerikai csapat az irányítást a mérkőzésen, az álmos kezdés után bemelegedtek a fiúk

29:31
    STAPLETON TIM kap szép passzot a kapu elé, és az üres kapuba küldi közelről a korongot.

29:02
    Huntertpfund veszélyesen nyúlt bele egy lövésbe Bishop előtt. Majdnem gól lett a dologból. Szép akció volt.

28:00
    Vanek lövése. Hosszabb idő után Bishop kapus is akcióban.

27:30
    Nagy amerikai ziccerek ezekben a percekben.

26:15
    Feltámadt az amerikai csapat a második harmadban, és nyomás alatt tartja most az osztrákok kapuját.

25:20
    Elmozdult az osztrákok kapuja, buli Starkbaum előtt.

24:50
    Starkbaum kapus most szépen védet egy kemény lövést, és megmenti csapatát az újabb góltól.

23:38
    JOHNSON ERIK a kék vonalról átlövi Starkbaum kapus mamutjait. Gólpasszok. Bjugdtad Nick, Kristo Danny.

22:30
    Kristo nagyon jó helyzetben lőhetett a körök közül

21:30
    Vanek szóló, egy az egyben a kapussal szemben, de kimaradt a ziccer, Bishop ügyesebb volt.

20:50
    Carter jó helyzetben passzolhatott Stastny elé, de elrontotta a passzot.

20:10
    Kiegészült az Ausztria csapata

20:01

Jól használták ki az osztrákok a szétszórt amerikai csapat rossz teljesítményét az első harmadban.
    Gyors két góllal megszerezték a vezetést, aztán egy kicsit felébredt az amerikai gárda, de ennyi nem lesz elég, ha meg akarják nyerni a meccset.

20:00

19:45
    Eddig nagyon gyenge az amerikai emberelőny

19:10
    Az első harmad utolsó percében járunk

18:40
    Kivágják az osztrákok a harmadból a korongot, újból indul az amerikai támadás, de egy rossz passz után tilos felszabadítás, és bedobás Bishop előtt.

18:06
    Kiállítás az Ausztria csapatából, 2 perc Herburger fogásért .

17:53

17:30
    Kiegészült az amerikai csapat.

17:10
    Baumgartner lövését fogja Bishop a lépkéssel.

16:40
    Egy kirepülő korong után a nézőtérre, buli Bishop kapus előtt.

16:10
    Pock kemény lövését üti ki a botjával Bishop kapus.

15:23
    Kiállítás az Egyesül Államok csapatából, 2 perc Thompson magas bottal való játékért.

14:30
    Iberer Matthias keverget az amerikai kapu mögött, de nem tudja bepasszolni a korongot a kapu elé.

13:25
    Starkbaum kapus szép védése. Reklám szünet következik a csarnokban.

12:30
    Bátran játszik az osztrák csapat, és nem engednek eddig nagyobb nyomást kialakítani a kapujuk előtt.

11:10

10:02
    MOSS DAVID a kipattanót közelről bekotorja a kapus lábai közöt. Gólpasszok: Faulk Justin, Stastny Paul.

09:50
    Kiállítás az Ausztria csapatából, 2 perc Baumgartner Gregor testre ütésért.

08:55
    Tanácstalan eddig az amerikai gárda

07:50
    Moss nagy helyzetben, de kimarad az első amerikai ziccer.

06:50
    Kicsit lezseren kezdtek az amerikai fiúk, és ezt ügyesen használta ki az osztrák csapat

05:38
    WELSER DANIEL közelről az üres kapuba lövi be a kipattanó korongot Iberer Matthias lövése után. Gólpassz: Iberer Matthias

04:58
    LATUSA MANUEL a körök közül védhetetlenül lövi ki a fölső sarkot. Gólpassz: Hundertpfund Thomas

03:15
    Az osztrák kapus akadályozásáért, buli a középső harmadban.

02:10
    Nagy küzdelem a korongért az osztrákok kapuja mögött, végül felszabadít az osztrák csapat.

01:05
    Bishop kapus első védése a meccsen. Buli az amerikai kapunál.

00:01
    A mérkőzés első buliját az amerikaiak hozzák el.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, szólnak a himnuszok.

USA: Bishop(Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler, Stapleton, LeBlanc – Trouba, Butler, Gionta, Carter, Thompson – Petry, McBain, Kristo, Bugstad, Palushaj.

Ausztria: Starkbaum(Swette) – Pock, Lakos, Welser, Iberer Matthias, Schuller – Unterluggauer, Iberer Florian, Raffl, Koch, Vanek – Schumnig, Lukas, Latusa, Hundertpfund, Baumgartner – Klimbacher, Altmann, Oberkofler, Peintner, Herburger.

Játékvezetők: Johansson, Rantala – Blumel, Dedioulia.

A 77-ik jégkorong VB második napján az újonc Ausztria gárdája találkozik az Egyesült Államok csapatával. Mindkét csapatnak a VB nyitó mérkőzése a mai. Az első mérkőzés a VB-én a favoritnak, főleg ha toronymagas esélyes mindig meghatározó lehet ilyen tornán, ha nem sikerül hozni a kötelező győzelmet.

Az USA csapata a nyitó meccsein olykor lebecsüli ellenfelét. Sokszor csak a repülőtéren találkoznak a VB előtt először az NHL- ből összeválogatott fiúk, és még nincsenek igazán bemelegedve.

Tavaly a negyeddöntőig jutott az USA gárdája ahol nagy csatában kikapott a hazai finn fiúktól 3:2-re.
    Legutoljára 2004-ben Prágában sikerült az Egyesült Államoknak érmet, pontosabban bronzérmet szerezni, többnyire a negyeddöntő a végállomás az amerikai csapatnak.

Az osztrákok feljutnak majd kiesnek az A csoportból, ritkán sikerül a bennmaradás a világ élvonala között. Az idén a gólerős Thomas Vanek, az egyik legeredményesebb NHL játékos Buffalóból is segít a csapatnak hogy sikerüljön a bennmaradás az A csoportban, és ott legyenek a legjobbak között jövőre is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 11. Moss (Faulk, Stastny), 24. Johnson (Bjugstad, Kristo), 30. Stapleton, 31. Palushaj (Kristo, Baugstad), 39. Johnson (Bain, LeBlanc) – 5. Latusa (Hundertpfund), 6. Welser (Iberer), 34. Schuler (Peintner)

Játékvezetők: Johansson, Rantala – Blumel, Dedioulia