USA – Ausztria 5:3 (vége) | Norvégia – Szlovénia 3:1 (vége) | Oroszország – Lettország 6:0 (vége)
Kanada – Dánia 3:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 2:0 (vége)
Kanada
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Dánia
szombat 04.05.2013, 16:15 • Stockholm Globe Arena • A csoportos Világbajnokság

Köszönjük a figyelmüket, tartsanak legközelebb is velünk ! (18:31:13)

Kapuralövések aránya: 37:25
    Kiállítások: 3:6
    Védési hatékonyság: Dubnyk 96% – S. Nielsen 91,89%

Kanadai oldalon a legjobb játékosnak a két gólt szerző Matt Duchene-t, míg dán oldalon a kapust, Simon Nielsent látták a legjobbnak az IIHF emberei

Az első harmad után úgy tűnt a dánok ismét meglepetést okozhatnak világversenyen, ám a második harmadra elfogytak, egyre másra kapták a hátrányokat, míg Kanada egyre jobban belelendült. A harmadik harmadban mi sem bizonyította ezt jobban mint Duchene szépségdíjas gólja, és az, hogy Dubnyknak alig akadt védenivalója.

60:00

59:48
    A végére még egy Christensen bomba, amit oldalra rúg a mamutjával Dubnyk.

57:47
    Kanada indul meg hátrányban 2 az 1ben de Giroux mintha ma el lenne átkozva, Nielsen véd

53:50
    A dánok lőnek becsülettel, de vagy könnyű falat Dubnyknak, vagy kaput sem találnak

49:01
    Christensen kapta volna kapu előtt nagy helyzetben a korongot, ám az lecsúszott ütője tolláról. Oda a lehetőség !

48:40
    Robidas sistergős bombája süvít mellé

47:03
    Kanada gólt szerzett!
    Gyönyörű gól. MATT DUCHENE remekül hámozza át magát a dán védelmen, Eberléhez passzol, aki visszateszi neki a korongot, és már csak az üres kapuba kellett passzolnia azt.

45:09
    Eric Staal bombája után jön ki a korong Nielsenről, ám időben reagál és rátenyerel

A csapatok érkeznek vissza a jégre, a mérkőzés záró harmadára

Devan Dubnyk 92,86%-os hatékonysággal véd, míg a túloldalon Simon Nielsen hasonló mutatója 90,91%

A kapuralövési arány 22:14-es kanadai fölényt mutat, míg a kiállítások aránya 2:5, melyből egyet-egyet használtak ki a küzdő felek

A második harmad egyértelmű kanadai fölényt hozott, a dánok fáradni látszanak a kezdeti pörgés után. Mint már említettem az egyre több kiállítás is ennek a számlájára írható. A juharleveleseknek sikerült megfordítani a második harmadban a meccset, és rövid előnyben kezdhetik a harmadikat. Tartsanak velünk akkor is !

33:40
    A dánok az erős kezdés után felőrlődni látszanak a kanadaiak nyomásának köszönhetően. Erről tanúskodik az egyre több kiállítás is

31:38
    Kanada kihasználja az előnyét. Egy kapu mögül érkező korongot STEVEN STAMKOS húzott keresztbe a kapu előtt, és a spárgázó Nielsen mellett a kapuba lőtte.
    Assziszt: Eric Staal, Claude Giroux

31:03
    Jesper B. Jensen a kiállított ütésért

30:15
    MATT DUCHENE kanyarodott a kapu elé, és bevágta a korongot.

Az első harmad után 11:10 a kapuralövések aránya Kanada javára

A jégen nagyon sok a test-test elleni küzdelem, azonban a mérkőzés egyáltalán nem durva. Ezt bizonyítja az egy szem kiállítás mindkét oldalon. Azonban amennyire kevés kiállítás volt eddig, annyira kulcsfontosságúnak bizonyult dán szempontból, mivel emberelőnyből Green megszerezte nekik a vezetést. A harmad vége felé Kanada kezdett magára találni. Nemsokára várjuk Önöket a folytatással.

20:00

19:25
    Emberhátrányban iramodott meg a dán válogatott, Boedker visszatett korongját azonban Daniel Nielsen Dubnykba lőtte ajtó-ablak ziccerben

13:20
    Hall-nak nem sikerült közvetlen közelről Nielsen mamutjai közt a kapuba kotorni a korongot

07:17
    Nagyon agresszíven, és szervezetten játszanak eddig a dánok, láthatóan ez nem ízlik a juharleveleseknek

06:30
    3 a 2-ben indulnak meg a dánok, a próbálkozást védi Dubnyk

05:42
    Kanadai tilos felszabadítás

04:50
    Dánia gólt szerzett!
    Kim Staal kiugratásával lép ki két védő közt MORTEN GREEN és elteszi a korongot Dubnyk mellett

00:01

A mai mérkőzésen a kanadaiak piros, míg ellenfelük, a dánok, fehér mezben szerepelnek

Kanada: Dubnyk (Smith) – Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Brodie, Harrison, Schultz – Ladd, Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O'Reilly. Szövetségi kapitány: Lindy Ruff.

Dánia: Nielsen S. (Galbraith) – Nielsen D., Lassen, Lauridsen O., Jensen Jesper B, Boedker Ma., Lauridsen M., Nielsen R. – Green (C), Starkov, Hardt – Jakobsen, Christensen, Boedker Mi. – Storm, Poulsen, Jensen Jesper – Bjorkstrand, Staal K., Madsen. Szövetségi kapitány: Per Backman.

Játékvezetők: Brueggemann (GER), Piechaczek (GER) – Seljanyin (RUS), Suominen (FIN)..

A kanadai válogatott bármely jégkorongtornán is lép pályára, mindig az aranyérem fő várományosai között szerepel. Ez a tézis annak ellenére is igaz, hogy a juharlevelesek már három világbajnokság óta képtelenek az éremszerzésre. Most is nagy nevekkel teletűzdelt kerettel érkeztek Skandináviába, azonban ellenük szólhat, hogy egyetlen felkészülési meccsen sem szerepeltek még együtt. A dánok ezzel szemben 2003 óta stabil A csoportos csapattá váltak, akik néha képesek megcibálni az oroszlánok bajuszát. Soraikban 3 NHL játékos mellett a keret több tagja is nívós ligákban – Elitserien, SM-Liiga – mutathatja meg magát hétről hétre. Hogy Góliát és az egyre izmosodó Dávid csatájából ki kerül ki győztesen, megtudhatják Önök is, ha figyelemmel követnek minket 16:15-től itt, az onlajnok.com -on !

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Borsiczki Adrián

Gólok és gólpasszok: 31. Duchene (Eberle), 32. Stamkos (E. Staal, Giroux), 48. Duchene (Eberle) – 5. Green (K. Staal, D. Nielsen)