USA – Ausztria 5:3 (vége) | Norvégia – Szlovénia 3:1 (vége) | Oroszország – Lettország 6:0 (vége)
Kanada – Dánia 3:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 2:0 (vége)
Finnország
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Szlovákia
szombat 04.05.2013, 19:15 • Hartwall Areena, Helsinki • A csoportos Világbajnokság

Kapuralövések: 23:36
    Kiállítások: 5:4
    Emberelőnyök kihasználása: 0:0
    Gólok emberhátrányból: 0:0
    Védési hatékonyság: Raanta 100% – Staňa 91,30% (21:17:04)

A szlovák helyzetkihasználás nem volt a helyzet magaslatán a mérkőzésen, ennek köszönhetően győzőtt a hazai csapat. A második góljuk után a finnek már csak nyugodtan rombolták északi szomszédaink játékát. Antti Raanta élete első felnőtt vébémeccsén rögtön shutouttal debütálhatott hazai közönség előtt. Én megköszönöm figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is!

56:00
    Raanta teszi vissza rosszul a korongot, de még így sem tudnak a szlovákok a hálóba találni

Finnország gólt szerzett!
    PETRI KONTIOLA lőtt kapura, utánament a korongnak és Staňa alatt a hálóba pofozta azt.
    Assziszt: Janne Pesonen, Juuso Hietanen

40:01

40:00
    5 a 4-ben folytatódik a meccs, Pihlström, Jalasvaara, és Mihalík ül ki durvaságért

Lassan kezdetét veszi az utolsó játékrész, a játékosok a jégen

Kapuralövések tekintetében Szlovákia 27:18-ra múlja felül ellenfelét, kiállítások terén viszont a finnek a "jobbak" 3:2 arányban. Antti Raanta eszén egyelőre nem tudtak kifogni a szlovák támadók, hibátlanul óvja kapuját a góltól, míg Rastislav Staňa védési mutatója 94,44% a túloldalon

Feljavult a finn válogatott a második harmadra, ám a szlovákok előtt így is adódott szép számmal lehetőség az egyenlítésre. A mérkőzés egyébként pörgős, és izgalmas. Tartsanak velünk az utolsó harmadban is!

Hatalmas tömegverekedés alakul ki a harmad vége után.

37:05
    Egy finn szurkoló lett gazdagabb egy ereklyével, lelátóra küldött korong formájában

36:11
    Viitaluoma egyedül a kapu előtt kapott egy passzt, ám a szlovák kapus ezt is fogja

31:21
    Surový bombája kijön Raantaról, Ölvecký próbálta meg betenni a levegőből, de a kapus ezt is védte

22:38
    Kukumberg középre tett korongja Kukkonen korcsolyályáról vágódik a finn kapu mellé

Érkeznek a csapatok a második harmadra

A kapuralövési arány 15:4 (!)-es szlovák fölényt mutat, ám ennek ellenére ők vannak hátrányban.

Az első harmad elején a szlovákok agresszív letámadásának köszönhetően a finnek nem igazán tudtak kijönni a harmadukból, emberelőnyben veszélyesebbnél veszélyesebb próbálkozásokkal vétette észre magát a szláv alakulat. Azonban az első valamirevaló finn akció góllal végződött, Aaltonen remekül szúrt bele Sami Lepistö lövésébe. A folytatásban is tartsanak velünk, hiszen a mérkőzés nagyon izgalmas !

11:28
    Nyomasztó szlovák fölény után előrejönnek a finnek, Lepistö lövését JUHAMATTI AALTONEN pattintja a kapuba.

07:19
    Radivojevičnek teszik át a korongot a kapu előtt, de Raanta spárgázva még oda tud érni!

06:30
    A kapu előtti kavarodásból bal oldalra került a korong, Miklík lőhetett jó helyzetből de Raanta védett

A finn kapuban ezúttal Ortio helyett Antti Raanta kap helyet

Érkeznek a csapatok, a finnek fehérben, míg a szlovákok kékben játszanak a mai összecsapáson

A mai mérkőzéssel Miroslav Šatan lesz az, aki legtöbbször öltötte magára a szlovák válogatott kék-fehér mezét

A finnekhez csatlakozott az egyetlen NHL-es erősítésük, Lauri Korpikoski személyében, aki a második sorban kapott helyet Sakari Salminen és Ville Viitaluoma társaságában

Finnország: Raanta (Ortio) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Viitaluoma – Savinainen, Koskiranta, Pihlström – Hagman, Hytönen, Haataja.

Szlovákia: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihalík – Bližňák, Kopecký, Radivojevič – Stümpel, Šatan, Hudáček – Kukumberg, Miklík, Záborský – Bartek, Surový, Ölvecký

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Arm (SUI), Morrison (USA).

Mindkét együttes a második mérkőzésére készül az idei világbajnokságon. Rangadó ez a javából, az egyik házigazda csap össze a tavalyi torna ezüstérmesével. Első mérkőzésén mindkét csapat győzelmet aratott, igaz a finneknek ez csak a hosszabbításban sikerült a szívós németek ellen, míg a szlovákok könnyedén, 6:2-re lelépték a franciákat. Az oddsok alapján a mérkőzés esélyesei a skandinávok, ám ez tipikusan olyan küzdelem lesz, amelyből bármelyik csapat győztesen kerülhet ki. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Borsiczki Adrián

Gólok és gólpasszok: 12. Aaltonen (Kontiola, Lepistö), 43. Kontiola (Pesonen, Hietanen)

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Arm (SUI), Morrison (USA)