Ausztria – Lettország 6:3 (vége) | Szlovénia – Dánia 2:3 (hosszabbítás vége) | Oroszország – USA 5:3 (vége)
Kanada – Norvégia 7:1 (vége)
hosszabbítás vége
Szlovénia
2:3 (1:0, 1:1, 0:1)
Dánia
kedd 07.05.2013, 16:15 • Globe Arena - Stockholm • A csoportos Világbajnokság

Kaput találó lövések aránya a mérkőzésen: 17:25 (18:25:27)

A mérkőzésen a dánok futottak az eredmény után, de a hosszabbításban ütött góllal megnyerték az alsóházi rangadót.

61:53
    Dánia gólt szerzett!
    MORTEN GREEN a szlovén kapu mögött gyűjti be a korongot egy védő hibája után, kapura fordul, a rövid sarok felé cselez, és az elfekvő Kristan fölött közelről a hálóba emel! 2:3 Assziszt: Larsen

58:02
    Három a kettőben mehetnek kapura a szlovénok, Ticar cselei nem sikerülnek, nem tud középre adni, oda a lehetőség

57:20
    Jacobsen kerül helyzetbe, a kapu mögül próbálja visszahúzni a korongot, Kristanról kijön

52:40
    Marcel Rodman közelről próbálja a kapuba húzni a korongot, ütközik Nielsennel, kipattan a korong, elmozdul a kapu

51:25
    Staal lövése után Mikkel Boedker veszi célba a kaput, Kristen véd

50:55
    Kocacevic korcsolyázik kapura, Pajic kapja a korongot, de jól avatkozik közbe Nielsen

50:40
    Christiansen teszi középre a korongot, Mikkel Madsen lövését fogja Kristen

47:00
    Az egyenlítés után is szorongatnak a dánok

45:58
    Előnyből egyenlítenek a dánok, MORTEN MADSEN egy távoli lövés után a kipattanót helyezi Kristan kapujába! 2:2 Assziszt: Jesper Jensen, Staal

45:35
    Nem nagyon tudnak felállni a dánok, pontatlanul játszanak

44:50
    Music viszi ki a korongot a harmadból, kapuig mehetne, de kiszorítják, nem jut lövéshez

44:06
    Marcel Rodman áll ki két percre visszahúzásért, előnyben a dánok!

40:01

Két gól esett ebben a harmadban, a dánok akcióból egyenlítettek, a szlovénok pedig kihasználták, hogy majd négy percig voltak emberelőnyben.

Továbbra is élvezetes a mérkőzés, bár a harmad végére elfáradtak a csapatok.

40:00

39:30
    Az utolsó percben a dánok támadnak, veszélyes helyzetet nem tudnak kialakítani, lövéshez sem jutnak

Szlovénia gólt szerzett!
    ROK TICAR kap nagyon jó ütemű centerezést a kaputól 5 méterre, könnyedén lő Nielsen mellett a hálóba! 2:1 Assziszt: Robar és Gregorc.

33:34
    Bjorkland visszajöhet a dánoknál

33:23
    Kiállítás a dánoknál, Morten Madsen ül le két percre könyöklésért

32:35
    Mikkel Boedker viheti egyedül kapura a korongot, de túl közel visz a kapushoz, a csele így hiába sikerül, ütközik Kristannal, és nem tud a hálóba találni

Szép szlovén támadás végén Nielsennek kell bravúrral hárítani

Ami nem sikerült előnyből az összejött akcióból, egyenlített a dán csapat.

23:34
    KIM STAAL nagyszerűen indul be a kék vonalról Madsen korongjával, szorongatott helyzetből húzza kapura, de Kristan így sem tudja hárítani a lapos lövést! 1:1 Assziszt Madsen M. Lauridsen M.

22:45
    Kopitar adja el a korongot a középső harmadban, Poulsen cselekkel próbálkozik, de nem jut lövéshez

20:01

Nyílt játékot hozott az első harmad, de a kapuk ehhez képest ritkán forogtak veszélyben.

Egy kivételével a veszélyes lövéseket hárították is a kapusok, Nielsen volt tehetetlen Ticar közbeszúrásánál, ezzel a találattal vezetnek a szlovénok.

15 másodperccel a harmad vége előtt emberelőnybe kerültek a dánok, így a következő játékrész elején itt az esély az egyenlítésre.

15:51
    Jakobsen kap jó centerezést, a lövése mellé pattan, begyűjti a korongot, visszakanyarodik a kapu elé, de a közeli lövését Kristan fogja

14:55
    Jeglic és Sabolic játszik össze a bal oldalon, utóbbi kerülhetne lövőhelyzetbe, de nem tudja átvenni a korongot

13:40
    Ticar léphetne ki a kék vonalról, egy dán védőn pattan meg a korong, így oda a lehetőség

11:55
    Gregorc veszélyeztet közelről a dán kapu előtt, Nielsenről kijön a korong, kihozzák a védők

09:35
    Jakobsen lövését Kristan védi bravúrral

09:01
    Jensen tesztelheti ismét a szlovén kapust közelről, Kristan véd

Kicsit szerencsés góllal ugyan, de vezetnek a szlovénok, több kapura lövésük is volt, megérdemelt a vezetésük

06:11
    Szlovénia gólt szerzett! ROK TICAR Gregorc távoli lövésébe teszi bele a botját kicsit szerencsésen, Nielsen mellett a hálóba csorog a korong! 1:0 Assziszt: Gregorc, Robar

05:45
    Madsen lőhet kapura jobbról, kipattan a kapusról

05:02
    Kristanra vezetik egy az egyben a korongot, véd a kapus

04:25
    Poulsen a jobb oldalról, a palánk mellől lövi be középre a korongot, Jensen előtt elmegy