Szlovákia – Ausztria 1:2 (0:1 szétlövés után) | Szlovénia – Csehország 2:4 (vége) | Oroszország – Finnország 2:3 (vége)
Fehéroroszország – Kanada 1:4 (vége)
Szlovénia
2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Csehország
péntek 10.05.2013, 16:15 • Hala Globen, Stockholm (Sweden) • A csoportos Világbajnokság

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Lövések: 25 (11,6,8) illetve 35 (14,13,8) lövés
    Emberelőny: 5/1 illetve 5/3
    Kiállítások: 10 illetve 10 perc
    Védési hatékonyság (%): 88.57 ill. 92.00 (18:38:31)

Az utolsó harmadban kijött a tudásbeli különbség a két válogatott között, és ha nehezen is, de a csehek hozták a kötelezőt, és továbbra is jó eséllyel pályáznak a negyeddöntőbe jutásra, persze maximum a csoport 3-4. helyére érhetnek oda. A piros mezeseknek így 5 meccs után 8 pontjuk van.
    A szlovének nem szégyenkezhetnek a mai produkciójuk után, de az 5 mérkőzésen begyűjtött egyetlen pontjuk valószínűleg már a kiesést jelenti, hiszen nem valószínű, hogy a délnyugati szomszédaink a Svédország-Kanada-Svájc triótól túl sok egységet rabolnának!

60:00

59:30
    Razingar szépíthetne az eredményen, de a szlovén játékos nem tud ellőni a fekvő kapus fölött!

58:33
    Kiegészül Csehország csapata

58:01
    A mérkőzés utolsó két perce kezdődik

57:55
    Mi marad ki! D. Rodman lövését a mamuttal spárgázza ki Pavelec, a kipattanót Urbas kétszer is be szeretné kotorni egészen közelről, a cseh kapus mindannyiszor hárít!

Csehország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Kihasználja előnyét, és eldönti a mérkőzést a cseh csapat! JIRI NOVOTNY kap remek korongot a szlovén kapu mellett, rögtön ráhúzza a pakkot, ami először még kijön Kristan mamutjáról, végül azonban a duplázásnál már magasba emelheti a kezét a játékos! 2:4!
    Gólpassz: Petr Hubácek és Petr Cáslava

55:30
    Michálek kerül teljesen tiszta lövőhelyzetbe, a cseh játékos próbálkozása a kapusról kipattan a pályán kívülre!

52:05
    Vorácek kerüli meg a szlovén kaput, majd húzná be a ketrecbe a korongot, de Kristan véd!

48:36
    Kristan csak nagy nehezen tudja megkaparintani a pattogós kiemelt korongot, buli jön a szlovén kapu előteréből

48:11
    Tilos felszabadítás (SLO), egy újabb cseh találat minden bizonnyal eldöntené a mérkőzést

47:24
    Vorácek kap remek korongot, a cseh játékos lövés helyett kivár, majd passzolna, de a pakk elakad az egyik szlovén bekk botjában

46:50
    Most mára szlovénokon van a nyomás, a csehek nyugodtabban játszhatnak

46:38
    Les (SLO), a bedobás a cseh harmadon kívülről jöhet

45:58
    GÓÓÓL! Hamar kihasználja emberelőnyös helyzetét Csehország! ZBYNEK MICHÁLEK lő a kék vonalról, 4 játékos is takarja Kristant a kilátásban, a korong a kapus jobb válla fölött utat talál a kapuba! 2:3!
    Gólpassz: Jakub Vorácek

45:45
    Időkérés Csehország együttesénél, ha beütik az emberelőnyt, fontos lépést tehetnek a győzelem felé

44:10
    Ticar kap remek keresztpasszt, kapásból lő, de Pavelec átér a hosszú oldalra!

Védési hatékonyság (%): 92.59 ill. 88.24

Nem láthattunk gólt a második harmadban, így továbbra is nyílt a mérkőzés. A szlovének egyáltalán nem játszanak alárendelt szerepet és nagyon jó irányba haladnak, hogy az eddig egyetlen megszerzett pontjuk mellé újakat tegyenek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha a csehek úgy játszanak a záró felvonásban, mint az utolsó másfél percben, akkor előbb utóbb bedarálhatják a fehér mezeseket!

40:00

39:51
    A bedobást kiviszik a játékvezetők a semleges harmadba

39:39
    Fleischmann lövése levágódik, majd Novotny próbálkozik, az utolsó percben nagyon rákapcsolnak a csehek!

39:08
    Beszorulnak a szlovének

19:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:30
    Többet birtokolják a korongot a csehek, a nagyobb helyzetek még is a fehér mezesek előtt adódnak

37:38
    Életerős lövés, ami elkerüli a cseh kaput, a szlovénoknak pontosabban kellene célozniuk

37:15
    Tilos felszabadítás (CZE), eléggé töredezett most a játék

36:54
    Michálek lő a buli után, Kristan véd, ismét bedobáshoz készülődhetnek a csapatok

33:40
    Óriási helyzetek, ezúttal a cseh oldalon, Hudler kétszer is próbálkozhatott!

33:10
    Pance távoli lövése vágódik ki a palánkon túlra, továbbra is támadásban Szlovénia csapata

31:39
    Jeglic kapáslövése nem sokkal kerüli el a cseh ketrecet!

30:52
    Kutlák távoli lövése akad el a játékosok sűrűjében

30:35
    Most a csehek szorítják be ellenfelüket

29:48
    Újabb Pavelec védés, ezúttal egy éles szögből jövő korongot hárított a cseh kapus

29:28
    A bedobás a semleges harmadban lesz

28:51
    Pajic lövése kerüli el a cseh kaput, de a piros mezesek egyelőre nem tudnak felszabadítani

27:55
    Tilos felszabadítás (SLO), a bedobás a fehér mezesek kapuja elől jön

27:20
    Tolis felszabadítás (CZE)

26:23
    Razinger próbálkozását hárítja Pavelec! A Szlovének nem állnak be bekkelni, sok helyzetük akad!

26:10
    Kristal lepkésében a pakk, buli jön a szlovén kapu előteréből

24:03
    Újabb szlovén lehetőség, Pavlin kapáslövésé védi Pavelec bravúrral!

23:53
    Kiegészül Szlovénia válogatottja, marad a 2:2

23:30
    Pavelecnek kell hárítania, az emberhátrányban játszó szlovének veszélyeztettek

23:17
    Tilos felszabadítás (CZE), idáig nem sok mindent mutatnak a piros mezesek ebben az előnyükben

22:45
    Felszabadítanak a fehér mezesek, építkezhetnek elölről a csehek

21:53
    Kovacevic (SLO) megy ki 2 percre, mert ellökte a saját kapuját, pedig a csehek helyzetben voltak

Védési hatékonyság (%): 85.71 ill. 81.82

Rendesen megszórták magukat a csapatok: az első szlovén emberelőny alatt előbb a csehek, majd a fehér mezesek is eredményesek voltak, aztán egy sima góllal már a vezetést is átvették a délnyugati szomszédaink. Ezt követően a csehek is kihasználtak egy létszámfölényes helyzetet, így 2:2-vel vonulhatnak pihenőre a játékosok! Hasonló folytatásban bízunk!

20:00

19:39
    Úgy tűnik, több gól már nem esik a nyitó harmadban

19:17
    GÓÓÓL! Kihasználják előnyüket a csehek és egyenlítenek! JIRI HUDLER két méterről, szépen lövi el a korongot Kristan válla mellett! 2:2!
    Gólpassz: Jakub Nakládal és Jakub Vorácek

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik

18:50
    Szinte sakk-matt helyzetig játszottak a szlovének, de üres kapura sem tudtak gólt ütni emberhátrányban!

12:45
    Zajlik az élet, a szlovénok nem zuhantak össze hátrányban, hamar megfordították az állást

11:47
    Szlovénia gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Fordítanak a fehér mezesek! ROK TICAR kap finom passzt a cseh kapu közvetlen közelében, Pavelec hiába vetődik a jégen, a szlovén játékos laposan bepasszolja a kapuba a korongot!
    Gólpassz: Robert Sabolic

11:09
    Tilos felszabadítás (CZE)

10:37
    A bedobás a szlovénok harmadából jön

10:08
    Kettő az egyben ugranak meg a fehér mezesek, Razingar kap kihagyhatatlan átadást, ő azonban Pavelecbe bombáz! Nagyszerű védés volt!

09:48
    Felállnak a csehek létszámazonosságnál

08:44
    Pavelecnek kell résen lennie, egy lőtt passz akad el a mamutjában

07:44
    Támadásban az esélyesebb cseh válogatott, de a tegnapi orosz fiaskó után itt már bármi megtörténhet

06:38
    Gyors gólváltás a mérkőzés elején, 1:1-ről folytathatják a csapatok

06:21
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét a szlovén válogatott! Egy távoli lövést még véd Pavelec a mamuttal, a korong azonban ROBERT SABOLIC elé pattan, aki közelről, éles szögből az üres kapuba passzol! 1:1!
    Gólpassz: Rok Ticar és Blaz Gregorc

05:39
    GÓÓÓL! Emberhátrányból üt gólt a cseh csapat! PETR KOUKAL ugrik ki ziccerben, és nem hibázik! 0:1!
    Asziszt nélküli találat volt

04:17
    Sabolic ziccerét fogja Pavelec!

04:41
    Novotny (CZE) megy ki 2 percre fogásért, emberelőnyben a szlovénok!

04:07
    Kristan véd bravúrral, Vrána próbálkozott lövéssel!

03:55
    Sikerül felszabadítaniuk a cseheknek

02:26
    Pavelec véd egy takarásból elengedett lövést, a kipattanóból nem alakul ki veszélyes szituáció

01:50
    Les (SLO), a buli a cseh harmadon kívülről jön

01:20
    A bedobás a csehek kapuja elől jöhet, tilos felszabadítás volt

00:13
    A szlovének fehér mezben és kék alsóban, míg a csehek tiszta pirosban lépnek jégre

00:01

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovacevic, Tavzelj, Tosic – Sabolic, Ticar, Jeglic – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Razingar, Pajic, Basic – Golicic, Pance, Music

Csehország: Pavelec (Francouz) – Z. Michálek, Smíd, Hejda, Nakládal, Cáslava, Kutlák – Vorácek, Vrána, Hudler – Irgl, Novotny, Hubácek – Kovár, Tlusty, Fleischmann – Koukal, Hanzal, Vrbata

Játékvezetők: Matt Kirk (CAN), Konstantin Olenin (RUS) – Sakari Suominen (FIN), Miroslav Valach (SVK).

A VB 8. játéknapján, a B csoportban mérkőzik meg egymással Szlovénia és Csehország válogatottja. Az szlovének a kiesés elkerüléséért vívnak komoly harcot: eddigi négy mérkőzésükön egyaránt kikaptak (Norvégia, Fehéroroszország, Dánia, Svájc), ám még is van 1 pontjuk, mert a dánoknak csak hosszabbítás után sikerült diadalmaskodniuk ellenük.
    Csehország nem élete VB-jét játssza: megverték Fehéroroszországot, utána viszont kétszer kapituláltak (Svédország, Svájc), majd csak büntetőkkel gyűrték le a dánokat. Az így megszerzett négy meccs alatti 5 pont kevés lehet, de itt az alkalom, hogy a papíron leggyengébb csoportellenfelet két vállra fektessék!

Elérkeztünk a 2013-as A-csoportos jégkorong VB-hez, amit ezúttal Finnország és Svédország közösen rendez meg. A 16 válogatott két nyolcas csoportra van osztva, ahonnan az első 4-4 csapat jut tovább a kieséses szakaszba

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 7. Sabolic (Ticar, Gregorc), 12. Ticar (Sabolic) – 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Vorácek), 46. Michálek (Vorácek), 56. Novotny (Hubácek, Cáslava)