USA – Niemcy 3:0 (vége) | Kanada – Csehország 2:1 (vége) | Szlovákia – Oroszország 1:3 (vége)
Norvégia – Svájc 1:3 (vége)
USA
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Niemcy2
vasárnap 12.05.2013, 15:15A csoportos Világbajnokság

Megérdemelt győzelmet aratott az Egyesült Államok csapata. Végig vezettek, ráadásul ellenfelük gólt sem tudott ma ütni. A németeknek ma semmi sem sikerült, ma ez egy ilyen nap volt. Ennek ellenére a 3:0 talán túlzó eredmény, ennyi nem volt a két csapat között.

Köszönöm a figyelmüket! (17:18:59)

60:00

59:25
    Nyilván nagy fordulatokat már nem tartogat a találkozó.

59:00
    Egy perc van hátra a találkozóból.

58:47
    Thompson (USA) könyökhasználat miatt áll ki két percre.

58:29
    Gibson, az amerikaiak kapusa nyeli le a korongot.

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból és nagyon úgy néz ki, hogy a találkozóból is.

57:35
    Thompson nem tudta bevenni Endras kapuját. A három gól ellenére jól véd a német kapus.

56:15
    Az amerikaiak kezükben tartják a mérkőzést, nem engedik helyzetekig a németeket.

55:00
    Nagyon úgy néz ki, hogy elúszott ez a hajó a németek számára.

54:25
    Állandóan résen kell lennie a németek kapusának.

53:10
    Petry lövését hárította Endras kapus.

52:25
    Reklámszünet következik, kicsit kifújhatják magukat a felek.

51:27
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!

STEPHEN GIONTA góljával háromra növelik előnyöket a tengerentúliak! Nagy valószínűséggel ezzel a találattal eldőlt a találkozó.

Gólpassz: Nate Thompson és Matt Hunwick

50:16
    McBain löketét védte Endras, a kipattanó korongra Smith csapott le, de az ő próbálkozását is védte a német portás.

50:00
    Tíz perc van hátra a záró harmadból.

49:47
    Tilos felszabadítás a németek oldalán.

48:25
    Kiegészültek a felek, teljes létszámban a csapatok.

47:25
    Az amerikaiak az aktívabb csapat.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 3. Butler (Faulk, Smith), 5. Stasny (Johnson), 52. Gionta (Thompson, Hunwick)

USA: Gibson (Bishop) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler, Stapleton, LeBlanc – Petry, Butler, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Bjugstad, Palushaj, Galchenyuk
    Niemcy2: Endras (Birken) – Krüger, Ehrhoff, Greilinger, Schütz, M. Goc – Gogulla, Ullmann, Wolf, Hordler, Ankert, – Kink, Tripp, N. Goc, Müller, Seidenberg – Hager, Pietta, Kohl, Noebels

Játékvezetők: Bulanov (RUS), Olenin (RUS) – Blümel (CZE), Dedulya (BLR)