USA – Niemcy 3:0 (vége) | Kanada – Csehország 2:1 (vége) | Szlovákia – Oroszország 1:3 (vége)
Norvégia – Svájc 1:3 (vége)
Kanada
2:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Csehország
vasárnap 12.05.2013, 16:15A csoportos Világbajnokság

Kanada egy kicsit döcögősen, de megérdemelten győzte le az indiszponáltan játszó Cseh válogatottat. Este ha a Norvégok nyernek Dánia ellen, Csehország búcsúzik a világbajnokágtól, így lesz miért szurkolni a Cseh szurkolóknak. (18:28:40)

60:00

59:41
    Kanada jegeli a pakkot.

59:10
    Utoló perc, lejött a Cseh kapus.

1.17 marad hátra, ha kiegészüljenek a csehek, hogy kiharcolják a döntetlent egyenlő létszám mellett.

56:43
    Újabb Cseh kiállítás, Smid kap 2. perces büntetést, kissé túl szigorúan, bottal akasztáért.

55:36
    Smith fogja Michalek lövését.

54:04
    Nakladal kap 2. perces kiállítást könyöklésért. Emberelőnyben a kanadaiak.

53:00
    Duchene "Hárí Jánost megszégyenítő ügyességgel" kevergetett a Cseh kapu mögött, végül kapura is tudta tenni a pakkot, de Pavelec résen volt.

51:17
    Nakladal lövését fogja bravúrral Smith.

51:00
    Hertl lövését blokkolják a kanadai védők.

50:00
    A kanadai csapat szenzációsan védekezik a Csehek nehezen tudnak helyzetet kialakítani.

46:55
    Kanada gólt szerzett!
    JEFF SKINNER kerülte meg a kaput, Pavelec átért a másik oldalra, de a kanadai játékos, nem a kapufánál akarta begyömöszölni a korongot, hanem köténybe húzta be.

44:00
    Vracek kerülte meg a kanadai kaput, de elhagyja a pakkot.

43:40
    Hatalmas csata zajlik a jégen, helyzet nélkül

40:52
    Campbell 7. méterről teljesen tiszta helyzetből tüzelhetett, Pavalec bravúrral véd.

40:01

A Csehek agilisabban kezdték a kiállításokkal zsúfolt 2. harmadot, később a kanadaiak is feljavultak. Gól nem született. A 3. harmadban is izgalmas csatákra, szép jelenetekre van kilátás.

Róbert István Pozsonyi

Gólok és gólpasszok: 12. Simmonds (Staal, Robidas), 47. Skinner (Smith) – 18. Koukal (Hanzal, Hejda)

Kanada: Smith – Hamhuis, Robidas (A), Schenn, Campbell, Schultz, Harrison, Dillon, Brodie – Ladd (A), Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O´Reilly.
    Csehország: Pavelec – Michalek (A), Smíd, Hejda, Nakladal, Caslava, Kutlak – Hudler, Hertl, Voracek – Hubacek, Novotny (C), Irgl – Fleischmann, Tlusty, Kovar – Vrbata, Hanzal, Koukal – Tenkrat, Vrana.

Játékvezetők: Johansson (SWE), Vinnerborg (SWE) – Schrader (GER), Suominen (FIN).