USA – Niemcy 3:0 (vége) | Kanada – Csehország 2:1 (vége) | Szlovákia – Oroszország 1:3 (vége)
Norvégia – Svájc 1:3 (vége)
Kanada
2:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Csehország
vasárnap 12.05.2013, 16:15A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

A csoport vasárnapi rangadóján Kanada – Csehország meccsre kerül sor. Amennyiben Kanada legyőzi a Cseheket még a csoportelsősséget is megszerezheti (a táblázat élén még mindig a meglepetéscsapat Svájc áll.).
    Azt a Csehországot akinek 1. pontot mindenképpen szereznie kell ahhoz, hogy a negyeddöntőbe jutásért az utolsó meccsen is kezében legyen a sorsa, amikor pont a vetélytárs Norvégiával (akik, este pont Svájccal játszanak.) találkozik.
    Izgalmas mérkőzésre van kilátás.

00:01

00:01
    A csehek hozták el az első bulit!

00:21
    Pavelec vesz mellre egy lövést, utána kisebb lökdösődés.

01:30
    Egyenlőre Kanada birtokolja többet a pakkot, a Csehek kontrára játszanak.

02:41
    Voracek marad lent a jégen, miután kapott egy könyököst, végül nagy nehezen lekorcsolyázik a padra. Nincs kiállítás.

04:37
    Stamkos nagy helyzetben szinte hazaadja a pakkot Cseh kapusnak.

06:30
    A cseh szurkolók vannak többségben a lelátón, ütemes Cesky, Cesky szurkolással biztatják övéiket.

07:08
    Read lövése kerüli el a Cseh kaput.

08:20
    Vrbata 1 az 1 – ben megveri a kanadai védőt, lövését mamuttal védi Smith és az ismétlést is magabiztosan hárítja.

09:35
    Voracek kap 2. percet túlzott keménységért.

Kanada a jobbnál is jobb helyzetet keres, de lövés nincs, végül kiütik a csehek.

11:01
    Kanada gólt szerzett!
    Eric Staal kapu elé lőtte a korongot WAYNE SIMMONDS ügyesen tette bele a korcsolyáját a lövés útjába, ami a kapuban kötött ki, megszerezve ezzel a vezetést az Észak- Amerikaiaknak.

13:23
    Beszorul a cseh csapat, végül Pavalecnek kell védeni egy kék vonalról megeresztett lövést.

13:54
    Smith próbált indítani, Tlusty lefülelte és egyből kapura tette. A kapus végül hárítani tudott, a kaputól 5. méterre.

14:50
    Kanadai kiállítás, emberelőnyben a Csehek, Stamkosnak kell leülni a büntetőpadra túlzott keménységért.

16:20
    Fél perccel az emberelőny vége előtt a Csehek még nem tudtak felállni.

17:03
    Csehország gólt szerzett!
    Lejárt az emberelőny, de egyenlítenek a Csehek. Koukal szerzett korongot, majd Hanzalhoz passzolt, akinek életerős lövése kipattant Smithről, PETR KOUKAL ment a kipattanóra és be is vágta azt a Kanadaiak kapujába.

18:20
    Smith bravúrosan védte Hertl szólóját.

20:00

Szép lassan melegedtek bele a csapatok a játékba. A Kanadaiak irányították a játékot és megérdemelten szereztek vezetést, a Csehek szinte a semmiből egyenlítettek.

20:01

21:30
    A csehek agilisan kezdik a 2. harmadot. Két ígéretes lehetőséget is kialakítottak, de nem sikerült gólra váltani őket.

21:55
    Ismét egy cseh lehetőség, a kapu már üres volt, de az utolsó pillanatban felszedték Fleischmann ütőjét.

23:23
    Hatalmas Kanadai lehetőség marad ki. Stamkos takarásból lőtt a kipattanót Giroux húzta kapura, Pavelec állva hárít korcsolyával. Nagy szerencséje volt.

25:38
    Hall tört be a cseh harmadba, lövése mellé megy.

25:59
    Eberle lövését védi Pavelec.

26:50
    Érdekes jelenet, Stamkost szorongatták a cseh csatárok, a kanadai lábbal élesen lőtt a hazai kapura, Smith hárít.

26:58
    Palánkra lökésért kiállítás a Kanadaiaknál, Luke Scheen durván a palánkra lökte Irglt, aki orrával lefejelte a palánkot, vérző sérülés
    5 + végleges kiállítás.

28:00
    2. perces kiállítás a Cseheknél is, Hanzalnak kell leülni a büntetőpadra.

29:00
    Irgl visszatér a padra, tudja folytatni a játékot.

30:00
    Lejárt a Cseh 2. perc. Újra emberelőnyben a Csehek

31:08
    Nem tudnak felállni a csehek, ráadásul buli a Cseh kapu előtt.

31:58
    Megúszták a kanadaiak, lejárt az 5.perc.

32:51
    Kanadai emberelőny. Bottal akasztásért Koukal ül le a büntetőpadra.

32:51
    Kanadai időkérés.

33:09
    Egyből felálltak a kanadaiak, óvatos játék után, Ladd hatalmas lövését védi Pavelec.

35:00
    Shane lövését védi Pavelec.

35:35
    Túl sok ember volt a jégen, elcserélték magukat a csehek. Kanadai emberelőny.

36:02
    Stamkos lövését védi Pavelec.

36:17
    Pavelecet löki be a kapuba Schulz. Kapustámadásért kanadai kiállítás.

38:05
    Caslavat szórják ki a bírók, mert kilőtte a korongot a nézőtérre.

39:05
    Stamkos buli helyről megeresztett erős lövését védi Pavelec.

40:00

A Csehek agilisabban kezdték a kiállításokkal zsúfolt 2. harmadot, később a kanadaiak is feljavultak. Gól nem született. A 3. harmadban is izgalmas csatákra, szép jelenetekre van kilátás.

40:01

40:52
    Campbell 7. méterről teljesen tiszta helyzetből tüzelhetett, Pavalec bravúrral véd.

43:40
    Hatalmas csata zajlik a jégen, helyzet nélkül

44:00
    Vracek kerülte meg a kanadai kaput, de elhagyja a pakkot.

46:55
    JEFF SKINNER kerülte meg a kaput, Pavelec átért a másik oldalra, de a kanadai játékos, nem a kapufánál akarta begyömöszölni a korongot, hanem köténybe húzta be.

50:00
    A kanadai csapat szenzációsan védekezik a Csehek nehezen tudnak helyzetet kialakítani.

51:00
    Hertl lövését blokkolják a kanadai védők.

51:17
    Nakladal lövését fogja bravúrral Smith.

53:00
    Duchene "Hárí Jánost megszégyenítő ügyességgel" kevergetett a Cseh kapu mögött, végül kapura is tudta tenni a pakkot, de Pavelec résen volt.

54:04
    Nakladal kap 2. perces kiállítást könyöklésért. Emberelőnyben a kanadaiak.

55:36
    Smith fogja Michalek lövését.

56:43
    Újabb Cseh kiállítás, Smid kap 2. perces büntetést, kissé túl szigorúan, bottal akasztáért.

1.17 marad hátra, ha kiegészüljenek a csehek, hogy kiharcolják a döntetlent egyenlő létszám mellett.

59:10
    Utoló perc, lejött a Cseh kapus.

59:41
    Kanada jegeli a pakkot.

60:00

Kanada egy kicsit döcögősen, de megérdemelten győzte le az indiszponáltan játszó Cseh válogatottat. Este ha a Norvégok nyernek Dánia ellen, Csehország búcsúzik a világbajnokágtól, így lesz miért szurkolni a Cseh szurkolóknak. (18:28:40)

Róbert István Pozsonyi

Gólok és gólpasszok: 12. Simmonds (Staal, Robidas), 47. Skinner (Smith) – 18. Koukal (Hanzal, Hejda)

Kanada: Smith – Hamhuis, Robidas (A), Schenn, Campbell, Schultz, Harrison, Dillon, Brodie – Ladd (A), Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O´Reilly.
    Csehország: Pavelec – Michalek (A), Smíd, Hejda, Nakladal, Caslava, Kutlak – Hudler, Hertl, Voracek – Hubacek, Novotny (C), Irgl – Fleischmann, Tlusty, Kovar – Vrbata, Hanzal, Koukal – Tenkrat, Vrana.

Játékvezetők: Johansson (SWE), Vinnerborg (SWE) – Schrader (GER), Suominen (FIN).