Stoke City – Tottenham Hotspur 1:2 (vége) | Sunderland AFC – Southampton FC 1:1 (vége) | Norwich – West Bromwich Albion 4:0 (vége)
Fulham FC – Liverpool F.C. 1:3 (vége) | Everton FC – West Ham United 2:0 (vége) | Manchester United – Swansea City 2:1 (vége)
Sunderland AFC
1:1 (0:0)
Southampton FC
vasárnap 12.05.2013, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

1:1-es döntetlen a vége a Sunderland – Southampton találkozónak, amivel azt hiszem mindkét fél elégedett lehet, hiszen nagyon kiegyenlített volt a játék, főleg a második félidőben

. A meccs első felében sokáig jobban játszott a Southampton, de veszélyes helyzeteket nem nagyon tudtak kialakítani, a Sunderland pedig egyre jobban kezdte felvenni a játék ritmusát, és végül Bardsley bombagóljával a vezetést is megszerezték a 68. percben. Erre a gólra kettős cserével reagáltak a vendégek, ami nagyon bevált, hiszen Ward-Prowse, és Puncheon összjátékából egyenlítettek a vendégek, és szereztek végül pontot. (17:58:23)

93
    Tisztáznak a hazaiak, ennyi volt.

93
    Egyelőre csak egy bedobásig jutnak, a tizenhatossal egy vonalban.

93
    Megkezdődik az utolsó perc, kérdés lesz e még ideje befejezni ezt a támadást a vendégeknek.

92
    Kihozzák a vendégek a térfelükről, most ők jutnak a félpályánálszabadrúgáshoz.

92
    Nem jutnak vele messzire, Johnson kiharcol a Sunderlandnek egy szabadrúgást a kezdőkör mellett.

91
    N'Diayét nem tudták jól megjátszani, már a vendégeknél a labda.

91
    Ismét a hazaiak támadnak.

91
    Három perc a hosszabbítás.

91
    Felszabadítanak a vendégek, és már támadnak is.

90
    Letelt a rendes játékidő, támad a Sunderland.

89
    Nagyszerűen játszottak össze a hazaiak, végül Rodriguezt ugratták ki, de Rose testi épségét sem féltve gyakorlatilag befeküdt elé, és kiharcolt egy szabadrúgást kifelé.

89
    N'Diaye vesztette el a labdát, ismét a vendégek támadhatnak.

88
    Veszélytelen volt a szöglet, kijön a szorításból a Sunderland.

88
    Szöglet a vége az akciónak.

87
    Rodriguez passza után Lambert került remek helyzetbe, de a lövését óriási bravúrral védte Mignolet!

86
    Másodszorra sem jó a támadás, O'Shea vágta ki.

85
    Ez gyenge volt, de kezdhetik elölről.

85
    Ismét a vendégek vezetnek akciót.

83
    Puncheon középre lőtt labdáját Ward-Prowse nem tudta rendesen kapura irányítani és kipattant, Davis pedig a tizenhatoson kívülről próbálkozott egy lövéssel, de nem találta el a kaput. Kirúgás jöhet.

83
    A jobb szélen támadnak a vendégek.

82
    Mignoletet támadta Davis, szabadrúgás kifelé.

80
    Tíz perc sincs már hátra, egyik csapat akcióját a másik követi, nem elégedett egyik csapat sem a döntetlennel.

78
    Kijön a szöglet a tizenhatosról, felszabadul a hazai kapu.

77
    Cuéllarról ment ki a labda, vendég szöglet jöhet.

76
    A Southampton gólt szerzett!

Újabb gyönyörű gól, ezúttal vendég részről, ráadásul a két csere, Ward-Prowse, és Puncheon hozta össze!
    Ward-Prowse a bal szélen robbant be a tizenhatosra, szép összjáték után az alapvonal mellől beemelte a kapu elé a labdát, JASON PUNCHEON pedig először kapura fejelte – ezt még Mignolet valahogy védeni tudta – a kipattanót viszont már nem, amit Puncheon a földön fekve vert be a kapuba. 1:1!

75
    Vaughan váltja Larssont a hazaiaknál.

75
    Nem volt veszélytelen a szabadrúgás, de végül senki sem tudott jól érkezni a büntetőpontra emelt labdára.

74
    Ápolás miatt most áll a játék.

74
    N'Diaye ütközött egy védővel a vendég tizenhatos előtt, innen jár a szabadrúgás a Sunderlandnak.

73
    Lallana helyén Puncheon fejezi be.

73
    Corkot váltja Ward-Prowse a vendégeknél.

73
    Rodriguez sárgul be.

73
    Shaw is besárgul.

72
    Több lövést is blokkolt a vendég védelem, végül Bardsley eresztette el az utolsó hazai lövést, de az Boruc elé pattant, aki így védeni tudott.

71
    Nagyon nyom a Sunderland.

71
    A vendég térfélen jutnak szabadrúgáshoz a hazaiak.

70
    Kicsit felpörgette a feleket ez a gól, kezdenek egy kicsit az indulatok is elszabadulni.

68
    A Sunderland gólt szerzett!

MICSODA GÓL!!!! PHIL BARDSLEY olyan lövést eresztett el a tizenhatos jobb széléről, hogy szegény Boruc kapusnak esélye sem volt védeni!!

67
    Percek óta próbál már helyzetbe kerülni a Sunderland, most teljesen átvették az irányítást.

64
    Sokáig járatták a labdát a hazai tizenhatos előtt a vendégek, de végül a Sunderland jutott szabadrúgáshoz. Davis volt lesen.

62
    Bardsley akciózótt a jobb szélen, de végül nem tudta jól középre tenni a labdát a hazai védő.

61
    Rose próbálta beadni a labdát, de lecsúszott a lábáról, kirúgás jöhet.

61
    Tisztáznak a védők, már a Sunderland támad. Nagyon gyors a játék.

61
    Rodriguez viszi fel a labdát a bal szélen.

60
    Boruc magabiztosan lehúzza, indulnak a vendégek.

60
    Támad a Sunderland is, Clyneről ment ki a labda, így most a hazaiak végezhetnek el szögletet.

59
    Kirúgás az akció vége.

59
    Ismét támadásban a Southampton.

58
    Ez a szöglet most veszélytelen a félpályáig kivágják a hazaiak.

58
    Davis szöglete kipattant a tizenhatoson kivülre, onnan pedig Cork próbálkozott egy lövéssel ráfordulásból, de blokkolták a kísérletét. Újabb szöglet jöhet.

57
    Rodriguez elől tisztázott szögletre az egyik hazai védő.

56
    Teljesen nyílt a játék az utóbbi percekben, bármelyik csapat megszerezhetné a vezetést.

55
    Felszabadul a hazai kapu, de továbbra is a Southamptonnál a labda.

54
    Davis szabadrúgását Rose vágja ki, bedobás lett a szabadrúgásból.

54
    Jó helyen jutnak szabadrúgáshoz a vendégek.

53
    Lambert eresztett el egy lövést a tizenhatos széléről, de jóval a kapu mellett szállt el a labda.

52
    Veszélyes akcióval válaszolnak a vendéglátók is! Rose robbant be a tizenhatosra a bal szélen remek összjáték után, majd Graham felé passzolt, de pontatlanul! Óriási ziccerben volt a hazai támadó, ha eljut hozzá a labda nagy valószínűséggel már vezetne a Sunderland.

51
    MICSODA VÉDÉS! A szöglet után Rodriguez emelkedett ki a tömegből, és fejelt teljesen tisztán a jobb alsó felé, de Mignolet odaért, és védett!

51
    Lambert tette le Rodrigueznek a labdát, de blokkolták a lövést, így szöglet jöhet.

50
    Nagyot küzdenek most a felek a kezdőkörnél a labdáért.

48
    Graham kerülhetne két percen belül másodszor óriási helyzetbe, de ezúttal szabálytalanul szerzett labdát.

47
    Shaw iramodott meg, a középpályáról a hazai tizenhatosig vitte a labdát, de a beadását lehúzta Mignolet.

46
    Egy agresszív hazai labdaszerzés után Graham kerülhetett volna óriási helyzetbe, de lesen volt.

46
    Cseréltek a hazaiak a szünetben, McClean helyén Wickham.

46

Jobbak voltak a vendégek az első félidőben, de igazi veszélyt csak nagyon ritkán tudtak teremteni, teljesen reális félidei eredmény ez a 0:0. A Sunderlandnak volt ugyan pár jó perce, de a meccs nagy részében a Southampton irányított, kérdés hogy a második játékrészben tudják e növelni a mezőnyfölényüket a Szentek , mert ha ilyen marad a játék képe a második félidőben is, akkor jó eséllyel ez eredmény sem fog változni.

46
    Nagyon szerencsétlenül jöttek ki a dolgok a Southampton számára most, még csak normális lövőhelyzetbe sem tudtak kerülni.

46
    Egy perc a ráadás.

45
    Blokkoltak egy lövést a tizenhatos szélénél, ebből indul a vendég kontra.

45
    Nagy erőkkel támadnak a vendéglátók.

42
    Lambert kapott egy remek kiugratást Davistől, de nem találta el jól a labdát, így Mignolet védeni tudott! Óriási helyzetet puskázott el a Southampton gólzsákja!

41
    Nem sokon múlott most egy jó hazai akció, csak éppen pontatlanok voltak a kapu előtt.

40
    Ezt a szögletet most Larsson végezte el, tőle pedig Johnsonhoz került a labda, de Boruc védte a lövését.

39
    Johnson belőtte a kapu elé, visszapattant hozzá, újra beadta, ezt pedig kifejelte egy vendég játékos. Második szögletét végezheti el a Sunderland.

39
    Colback és Cork csatázott a jobb szélen, hazai szöglet a vége.

38
    Lambertet kereste most egy előrevágott labda, de hosszú volt.

36
    Egy felívelés után kifejelte egy hazai játékos a labdát, éppen Lallanahoz, aki jó 20-ról elvállalta, de nagyjából 1 méterrel mellé lőtt.

34
    Lallana ívelése mindenkinek hosszú, kirúgás jöhet.

34

33
    Ez a szöglet már nem okoz gondot a hazaiaknak, kicsorog a labda a tizenhatosról

32
    Visszafejelte Rodriguez a labdát, majd az visszapattant éppen hozzá, így a büntetőpontról tüzelhetett, de Mignolet védeni tudta a takarásból érkező lövést! Óriási védés, újabb szöglet jöhet!

31
    Rodriguez hoz össze egy szögletet a vendégeknek.

28
    Lambert vette célba jó 25 méterről a bal alsót, de Mignolet odaért! Nagyon pontos lövés volt, befért volna!

27
    Elvesztették támadás közben a labdát a vendégek, N'Diaye pedig gyakorlatilag egyszemélyes kontrát indított, két emberen átment, de a harmadik megállította.

26
    Kezdi elkapni a fonalat a Sunderland az utóbbi percekben.

25
    Letelt az első félidő fele már, veszélyes helyzetet eddig egyik csapatnak sem sikerült kialakítania.

24
    Clyne blokkolt bele a beadásba, dobhat a Sunderland.

24
    A bal van kibontakozóban egy hazai akció.

23
    Johnson a kapu elé próbálta lőni a labdát, de elvétette, így már Boruc végezhet el kirúgást.

22
    Corkot előzték meg, majd szabálytalankodott. A kezdőkör mellől jöhetnek szabadrúgással a hazaiak.

22
    Lallana vesztette el a labdát, de gyorsan visszaszerezték a társak.

21
    Clyne adott Davisnek egy remek labdát a jobb szélről, de Davis lövését blokkolták. Továbbra is támadnak a vendégek.

21
    Nem tudtak eddig helyzetig jutni a vendégek, talán majd most.

19
    Clyne szerelte Roset gyönyörűen, ismét a vendégeknél a labda.

18
    Kipattan a labda a tizenhatosról, aztán Boruc kapusig viszakerül a labda.

17
    Rodriguezt buktatja Cuellar a jobb szélen, a szögletzászló mellől végezhetnek el szabadrúgást a vendégek.

17
    34% – 66% a labdabirtoklás negyed óra után.

16
    Cork beívelése nagyon rossz volt, oda a lehetőség, dobhat a Sunderland.

15
    Nagy erőkkel keresik a rést a hazai védelmen a vendégek.

14
    Pontatlan a vendégek újabb akciója is, de megtartják a labdát.

13
    Tizenhatosra belőtt labdával próbálkoztak a hazaiak a bal szélről, de gyorsan tisztáztak a vendégek.

13
    Kicsit most kijönnek a szorításból a vendéglátók.

12
    Jelenleg is a vendégek akcióznak, de egyelőre hiába támadtak többet a Sunderlandnél, igazi veszélyt nem tudtak teremteni.

11
    Kijött a szöglet a tizenhatosról, aztán a támadás második hullámában pontatlanság miatt elrontották az akciót a vendégek. Kirúgás jöhet.

10
    Lallana elől Rose Mignolethez passzolt, aki inkább kirúgta szögletre minthogy veszélyes helyzetbe hozza csapatát. Nem értették meg teljesen most egymást hátul a hazaiak.

8
    Egyelőre jobbnak tűnik a Southampton középpályája.

7
    A hosszún kereste Lambertet a labda, de pontatlan volt. Kirúgás jöhet.

7
    Nagy nehezen átpasszírozták a labdát, ráadásul egy szabadrúgást is összehoztak beadásra kiváló helyen.

6
    Támadásban a Southampton, de egyelőre nem tudnak áttörni a hazai középpályán.

6
    Nem volt különösebben veszélyes a támadás, kirúgás a vége.

5
    A bal szélen próbálkoznak most egy támadással a vendéglátók.

5
    Magabiztosan húzta le a kapu elé érkező labdát a Mignolet, a Sunderland hálóőre.

4
    Szöglet a vége, McCleanről ment ki.

3
    Támadnak a vendégek, de egyelőre csak egy bedobásig jutottak

2
    Nem esnek egymásnak a felek, gyakorlatilag az első két perc a középpályán telt.

1

Sunderland AFC: Mignolet – Bardsley, Rose, Cuellar, O'Shea – N'Diaye, Larsson, Colback, McClean – Johnson – Graham.

Southampton FC: Boruc – Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw – Cork, Schneiderlin – S Davis, Rodriguez, Lallana – Lambert.

Az Angol Premier League 37. fordulójában a Sunderland látja vendégül a Southampton együttesét.

Mindkét csapatnak jól jönne a 3 pont, hiszen egyre jobb formába kezd lendülni a Wigan, de egyik felet sem fenyegeti jelenleg a kiesés, a Sunderland 3, a Southampton pedig 4 pontra van a Wigantól, és mindkét csapatnak jobb a gólkülönbsége.

Hazai oldalon sérülés miatt nem fog ma biztosan pályára lépni Cattermole és Fletcher; Sessegnon és Gardner el van tiltva; Wickham és Bramble játéka pedig egyelőre kérdéses.
    A vendégek jobban állnak ebből a szempontból, Nálunk csak 3 hiányzó lesz, Schneiderlin sérülés, Ramírez és Fox pedig eltiltás miatt nem játszhat ma.

A két csapat öt legutóbbi összecsapásán kétszer nyert a Sunderland, kétszer a Southampton, és egy döntetlen született. Eléggé kiegyenlített a felek mérlege, és jelenlegi formája is, így egy nagyon szoros, izgalmas összecsapásra van ma kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.