Lettország – Franciaország 3:1 (vége) | Dánia – Fehéroroszország 3:2 (vége) | Ausztria – Oroszország 4:8 (vége)
Kanada – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
Lettország
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Franciaország
hétfő 13.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

Franciaország a szépítő találat után nagyon belelendült, és bizony közel járt az egyenlítéshez, de egy védelmi hibát kihasználva Darzins az 57. percben eldöntötte a három pont sorsát. Még minden kérdés nyílt a záró forduló előtt ebben a csoportban, de a letteknek így már a saját kezükben van a sorsuk!

57:10
    A lendületben lévő Franciaország nagyon közel volt az egyenlítéshez, de ez a védelmi hiba nagy valószínűséggel megpecsételi a sorsukat

56:24
    Lettország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Növeli előnyét Lettország! Remek koronglopás után Sprukts játszik a középen érkező LAURIS DARZINS elé, aki két méterről, Huet fölött a hálóba emel! 3:1!

51:31
    Fleury kapáslövését spárgázza ki a mamuttal Gudlevskis!

51:25
    Gudlevskis Bellemare lövése után háttal fekszik rá a korongra, ritkán látható jelenet! Nyomnak a franciák!

51:13
    Gudlevskis tenyerel rá a pakkra, a buli a lett kapu előteréből következhet

51:01
    Megszakítás nélkül zajlik a játék

49:54
    Jekimovs csúszik el a francia harmadban, a gallok játékában most sokkal inkább benne van a gól

48:47
    Fleury kapáslövése pattan a mamutról oldalra!

47:50
    Kicsit tartja a korongot a lett alakulat, próbálják megtörni a franciák lendületét

46:34
    Kiegészül Lettország válogatottja, a fehér mezesek ezt most szó szerint megúszták!

46:18
    Átmenetileg felszabadítanak a lettek

45:41
    Bellemare előtt adódik óriási lehetőség, nagyon nyomnak a franciák! A kapuvasról kifelé pattan a korong!

45:26
    Fleury lövését fogja másodszorra Gudlevskis!

44:34
    Sotnieks (LAT) áll ki 2+10 percre, fejbe ütötte ellenfelét! Egyenlítési lehetőség!

44:15
    Ismét teljes létszámban a csapatok a jégen, újra nyílt a találkozó. A franciák mellett az osztrákok szurkolnak még nagyon a gall válogatottnak

43:27
    Franciaország gólt szerzet!
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét Franciaország és visszajön a mérkőzésbe! JULIEN DESROISERS közeli kapáslövése éppen áthalad a gólvonalon! 2:1!
    Gólpassz: Yorick Treille és Kevin Hecquefeuille

43:27
    A játékvezető hosszas tépelődés után nem adja meg a gall találatot, most viszont újra megtekinti a felvételeket!

43:27
    Videóbírózás zajlik! Franciaország gólját vizsgálják!

43:05
    Gudlevskis hatalmas bravúrral tartja a fehér mezeseket! Teljesen beszorul Lettország!

42:41
    Visszajöhet egy ember a lettekhez, 5 a 4-ben a franciák a jégen

41:59
    Kettős emberelőnyben a franciák! Kulda (LAT) áll ki 2 percre gáncsolásért

41:59
    Gudlevskis véd, de kettős emberhátrányban lesznek a lettek!

Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 90.00

Jó úton halad Lettország, hogy megnyerje a mérkőzést, és ezzel együtt növelje esélyeit a bent maradásra az utolsó forduló előtt. A végső körben Oroszország-Ausztria és Finnország-Lettország összecsapásokat rendeznek, ahol ha bejön a papírforma, sem az osztrákok, sem a lettek nem szereznek majd pontot. Így marad a 6. kör utáni állás, ami a letteknek kedvez, amennyiben ma nyernek – rendes játékidőben!
    Ne feledjük, a fehér mezesek még 1:04 percig emberelőnyben játszanak majd!

40:00

39:30
    Felállnak a lettek a francia harmadban

39:04
    Auvitu (FRA) ül le 2 percre fogásért, emberelőnyben a lettek, akik eddig egyből egy előnyt beütöttek ma!

39:01
    Az második harmad utolsó perce kezdődik

38:38
    Tilos felszabadítás (LAT), Redlihs indítása nem ért el egyetlen csapattárshoz sem

37:36
    Jekimovs közeli lövése kijön a gall hálóőrről, majd odapiszkál még, ekkor azonban eltakarítják a bekkek!

37:10
    Dzerins a saját harmadából indulva megkerüli a francia kaput, majd rögtön behúzná a pakkot a ketrecbe, Huet résen volt!

36:30
    Lettország tartja a korongot a francia harmadban, nagyon taktikusan játszanak a fehér mezesek

35:21
    Helyzet a gallok kapuja előtt! Girgensons túl nagy lendülettel érkezik meg Huet elé, a felpattanó korongot nem tudja már irányítani!

32:51
    Túl sok ember a jégen, kiállítás a lettektől! Darzins (LAT) megy a büntető padra

32:40
    Beszorulnak a kék mezesek

31:49

31:22
    Saviels kerül tiszta lövőhelyzetbe, távoli próbálkozása azonban elkerüli a franciák ketrecét!

30:47
    Andersons passza nem pontos, oda a lettek akciója

29:45
    Tartja a korongot Lettország, a franciák eddig ma nem sokat mutatnak

28:56
    Roussel várja a kipattanót a lettek kapuja előtt, de Gudlevskisről nem csorog ki a pakk

26:58
    A bedobás a semleges harmadból lesz. A lettek amennyiben ma nyernek a rendes játékidőben, nagy valószínűség szerint bent maradnak az A csoportban, és az osztrákok búcsúzhatnak

25:07
    GÓÓÓL! Tovább növeli előnyét a fehér mezes válogatott! JANIS SPRUKTS ugrik ki ziccerben, és Huet fölött a kapuva vágja a korongot! 2:0!

21:55
    Roussel lő a lett blokkba, a korong oldalra csorog, amit a fehér mezesek gyűjtenek be

20:31
    Darzins üti fonákkal keresztbe a korongot a francia kapu előtt, de az akció egyáltalán nem volt veszélyes

20:01

Nézzük meg az első harmad statisztikáját:
    Lövések: 13 illetve 10 lövés
    Emberelőny: 1/1 illetve 1/0
    Kiállítások: 2 illetve 2 perc
    Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 92.31

A többet támadó, és kapura lövő Lettország megérdemelten vezet 1:0 arányban Franciaország ellen egy harmadnyi játékot követően. A két csapat között minimum az emberelőnyös helyzetkihasználás is dönt, hiszen míg a franciák a két percük alatt lövésig sem jutottak, addig a fehér mezesek 22 másodperc alatt gólra váltották a létszámfölényüket! Folytatás hamarosan!

20:00

19:13
    Meunier kerül tiszta lövő helyzetbe, de a franciák játékosa nem fér a koronghoz!

16:11
    Egyenlítési lehetőség a franciák előtt: S. Treille próbálja meg kétszer is begyötörni a korongot a lettek kapujába, de nem jár sikerrel!

14:52
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét, és megszerzi a vezetést a fehér mezes csapat! Egy élesen kapu elé belőtt korong megpattan egy lett játékoson, majd a kapus mamutjáról MARTINS CIPULIS elé kerül, aki nem tétovázik, és egészen közelről besegíti a pakkot! 1:0!
    Gólpassz: Janis Sprukts és Ralfs Freibergs

14:30
    Manavian (FRA) megy ki 2 percre gáncsolásért, emberelőnyben Lettország, a mérkőzés folyamán először

14:19
    Les (FRA), a buli a lettek harmadán kívül lesz

13:26
    Jekimovs lő egészen közelről egy lecsorgó korongot, Huet ezt is védi!

12:10

11:49
    Kiegészül Lettország válogatottja, lövésig sem jutottak a franciák a két perc alatt, sőt, majdnem gólt kaptak

11:39
    Lett ziccer emberhátrányba, Huet óriási bravúrral hárít! Sprukts próbálkozhatott!