Lettország – Franciaország 3:1 (vége) | Dánia – Fehéroroszország 3:2 (vége) | Ausztria – Oroszország 4:8 (vége)
Kanada – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
Lettország
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Franciaország
hétfő 13.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

56:24
    Lettország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Növeli előnyét Lettország! Remek koronglopás után Sprukts játszik a középen érkező LAURIS DARZINS elé, aki két méterről, Huet fölött a hálóba emel! 3:1!
    Gólpassz: Janis Sprukts

53:44
    Fleury (FRA) megy ki 2 percre bottal akasztásért

51:31
    Fleury kapáslövését spárgázza ki a mamuttal Gudlevskis!

51:25
    Gudlevskis Bellemare lövése után háttal fekszik rá a korongra, ritkán látható jelenet! Nyomnak a franciák!

48:47
    Fleury kapáslövése pattan a mamutról oldalra!

45:41
    Bellemare előtt adódik óriási lehetőség, nagyon nyomnak a franciák! A kapuvasról kifelé pattan a korong!

45:26
    Fleury lövését fogja másodszorra Gudlevskis!

44:34
    Sotnieks (LAT) áll ki 2+10 percre, fejbe ütötte ellenfelét! Egyenlítési lehetőség!

43:27
    Franciaország gólt szerzet!
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét Franciaország és visszajön a mérkőzésbe! JULIEN DESROISERS közeli kapáslövése éppen áthalad a gólvonalon! 2:1!
    Gólpassz: Yorick Treille és Kevin Hecquefeuille

43:27
    A játékvezető hosszas tépelődés után nem adja meg a gall találatot, most viszont újra megtekinti a felvételeket!

43:27
    Videóbírózás zajlik! Franciaország gólját vizsgálják!

43:05
    Gudlevskis hatalmas bravúrral tartja a fehér mezeseket! Teljesen beszorul Lettország!

41:59
    Kettős emberelőnyben a franciák! Kulda (LAT) áll ki 2 percre gáncsolásért

41:59
    Gudlevskis véd, de kettős emberhátrányban lesznek a lettek!

40:41
    Kenins (LAT) áll ki 2 percre testre ütésért, 4 a 4 ellen a csapatok a jégen

39:04
    Auvitu (FRA) ül le 2 percre fogásért, emberelőnyben a lettek, akik eddig egyből egy előnyt beütöttek ma!

37:36
    Jekimovs közeli lövése kijön a gall hálóőrről, majd odapiszkál még, ekkor azonban eltakarítják a bekkek!

37:10
    Dzerins a saját harmadából indulva megkerüli a francia kaput, majd rögtön behúzná a pakkot a ketrecbe, Huet résen volt!

35:21
    Helyzet a gallok kapuja előtt! Girgensons túl nagy lendülettel érkezik meg Huet elé, a felpattanó korongot nem tudja már irányítani!

32:51
    Túl sok ember a jégen, kiállítás a lettektől! Darzins (LAT) megy a büntető padra

31:22
    Saviels kerül tiszta lövőhelyzetbe, távoli próbálkozása azonban elkerüli a franciák ketrecét!

25:07
    GÓÓÓL! Tovább növeli előnyét a fehér mezes válogatott! JANIS SPRUKTS ugrik ki ziccerben, és Huet fölött a kapuva vágja a korongot! 2:0!
    Gólpassz: Martins Cipulis

19:13
    Meunier kerül tiszta lövő helyzetbe, de a franciák játékosa nem fér a koronghoz!

16:11
    Egyenlítési lehetőség a franciák előtt: S. Treille próbálja meg kétszer is begyötörni a korongot a lettek kapujába, de nem jár sikerrel!

14:52
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét, és megszerzi a vezetést a fehér mezes csapat! Egy élesen kapu elé belőtt korong megpattan egy lett játékoson, majd a kapus mamutjáról MARTINS CIPULIS elé kerül, aki nem tétovázik, és egészen közelről besegíti a pakkot! 1:0!
    Gólpassz: Janis Sprukts és Ralfs Freibergs

14:30
    Manavian (FRA) megy ki 2 percre gáncsolásért, emberelőnyben Lettország, a mérkőzés folyamán először

13:26
    Jekimovs lő egészen közelről egy lecsorgó korongot, Huet ezt is védi!

11:39
    Lett ziccer emberhátrányba, Huet óriási bravúrral hárít! Sprukts próbálkozhatott!

09:49
    Kenins (LAT) megy ki 2 percre a játék késleltetéséért
    Gólok és gólpasszok: 15. Cipulis (Sprukts, Freibergs), 26. Sprukts (Cipulis), 57. Darzins (Sprukts) – 44. Desroisers (Y. Treille, Hecquefeuille)

Lettország: Gudlevskis – Redlihs, Sotnieks, Freibergs, Kulda, Saviels, Andersons, Jass – Sprukts, Darzins, Cipulis – Kenins, Girgensons, Indrasis – Dzerins, Meija, Jekimovs – Berzins, Pavlovs, Stals
    Franciaország: Huet – Manavian, Auvitu, Bachet, Hecquefeuille, Janil, Besch, Moisand – Y. Treille, Meunier, Desroisers – Fleury, Bellemare, S. Treille – Henderson, Roussel, Da Costa – Ritz, Raux, Guttig

Játékvezetők: Vladimir Baluska (SVK), Lars Brueggemann (GER) – Johannes Kack (SWE) , Jonathan Morrison (USA)