1:2 (0:0)
Chelsea Football Club
szerda 15.05.2013, 20:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Elérkeztünk a 2012/13-as Európa Liga kiírás fináléjához, amit Amszterdamban rendeznek meg, az Ajax otthonául szolgáló Amszterdam Arena-ban. A döntőbe a portugál Benfica, és az angol Chelsea csapatai verekedték be magukat.

A Benfica a török Fenerbache testén keresztül jutott a döntőbe 3:2-es összesítéssel. A lisszaboniak a hétvégén nagyon fontos meccsen véreztek el az ősi rivális Portoval szemben, amit sokan bajnoki döntőnek kiáltottak ki, vagyis a piros-fehérek eléggé csalódottan készülhetnek a londoniak ellen!

A Chelsea remek formában van, a kékek a hétvégén bebiztosították a jövő évi BL-tagságukat, tehát jó lelki állapotban várhatják a Benfica elleni összecsapást. Igaz, az Aston Villa ellen Rafa Benitez több emberét is elvesztette, kérdés, szerda estére ki fogja tudni vállalni a játékot. Az angolok egyébként a svájci Basel gárdáját búcsúztatták kettős győzelemmel, ezzel kivívva a jogot, hogy megküzdjenek a trófeáért!

A játékosállományt és a formát tekintve az angolok tűnnek esélyesebbnek, de egy döntőben bármi – és annak az ellenkezője is – megtörténhet. Egy biztos, nem fogunk unatkozni a mérkőzés ideje alatt!

Benfica: Artur Moraes – André Almeida, Luisao, Garay, Melgarejo – Matic, Pérez, Rodrigo – Gaitan, Cardozo, Salvio

Chelsea Football Club: Cech – Azpilicueta, Ivanovic, Cahill, Cole – Lampard, Luiz – Ramires, Mata, Oscar – Torres

Játékvezetők: Björn Kuipers – van Roekel, Zeinstra (NED).

1

1
    Mindkét csapat a szokásos szerelésében lép pályára

2
    Cardozo fejese száll fölé egy jobb oldali beadást követően

4
    Cahillre pattan a labda, a piros mezesek kezezést reklamálnak!

5
    Fernando Torres húzza a lábát, lehet, hogy cserélni fognak a kékek: fájó, hogy Demba Ba nincs a kispadon

6
    Járatja a labdát a Benfica, a portugálok támadnak eddig többet

7
    Matic kaszálja el Ramirest, a Benfica játékosa most megúszta a sárgát, pedig ezért a megmozdulásért járt volna a lap

8
    Cole mellett nem tudnak elmenni a piros mezesek, bedobással jöhet a Chelsea a saját térfeléről

9
    Oscar nem tudja átvenni a hosszú indítást, pedig a londoniak játékosa nem volt lesen és ziccerben léphetett volna ki

9
    Torres (Chelsea) van lesen

10
    Ismét a portugálok járatják a labdát, most azonban már a kékek térfelén teszik mindezt

11
    Két lövést is blokkolnak az angolok a saját tizenhatosukon belül, előbb Cardozo, majd Salvio próbálkozhatott!

12
    Tili-toli a Chelsea kapuja előtt, végül Pérez lő nagyon fölé

12
    Sokkal jobban kezdik a portugálok a mérkőzést, a Chelsea nagyon nem találja önmagát

15
    Szabadrúgás kombinációt követően nagy kavarodás alakul ki a londoniak kapuja előtt, nem sikerül lőni, de nem sokon múlott!

17
    Szabadrúgással jöhetnek a portugálok, ezúttal a félpályától

18
    Cardozo kap elérhetetlen indítást, a labda Cech kezébe kerül

18
    Gaitan ível át a hosszú oldalra, de onnan már csak visszakanalazni tudják a labdát a portugálok, végül felszabadítanak a kék mezesek

22
    David Luiz esik el a felező vonaltól nem messze, szabadrúgást kap az angol együttes

23
    Oscar ellen szabálytalankodnak, Chelsea beívelés várható, a védők már előre mentek fejelni

27
    Oscar 19 méterről elengedett lövését Artur fogja másodszorra!

28
    Kezd éledezni az angol csapat, most már kiegyenlített játékot láthatunk az Amsterdam ArenA gyepén

28
    Gaitan kapáslövés helyett középre passzol, így azonban oda a portugál lehetőség

29
    Almeida lapos beadását kivágják a kék mezes védők

30
    Cech dobja játékba az angolokat, akik eddig azért nem sok mindent mutattak meg a tudásukból

31
    Nagyon jó helyről jöhet szabadrúgással a Benfica, bal lábas játékosnak kiváló a szög, a távolság 27 méter lehet

32
    Cardozo lő a sorfalba, a kipattanót eltakarítják a kék mezesek

33
    Passzok száma: 128:66, óriási különbség!

36
    Ivanovic csúsztat ki egy jobbról jövő beadást, a játék az angolok térfelén zajlik

36
    Torrest szerelik egészen könnyedén a piros mezesek, körül belül eddig volt a labda a Chelseanél

37
    Picit kijön a szorításbók a kék mezes együttes

38
    Oscar beadása nagyon rossz Torres számára

38
    Lampard kerül lövőhelyzetbe, 18 méteres lövése becsapja a Benfica kapusát, de Artur óriási bravúrral még visszaér, szöglet lesz!

39
    Teljesen veszélytelen a Chelsea első sarokrúgása

40
    Almeida veszíti el a labdát, indulhatnak a kékek

41

42
    Pérez beadását Cardozo fejeli fölé, a játékvezető szögletet jelez, Cahill még hozzá érhetett

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

45+1
    Garay (Benfica) rántja le Oscart, jogos a lap, a kékek komoly helyzetbe kerülhettek volna

45+1
    Lampard lövi kapura a szabadrúgást, az angol csapat kapitánya jócskán fölé lő

Nem láthattunk gólt az első 45 perc alatt, aminek inkább a Chelsea örülhet, hiszen a portugálok sokkal többet jutottak el Cech kapujáig, mint tették azt az angolok. Lampardék eddig nem nagyon találják saját játékukat, meglátjuk, a szünet után hogyan változik a játék képe!

46

46
    A második félidő is Benfica támadással kezdődik, eddig nem sok változás fedezhető fel az első félideihez képest

50
    Azpilicueta ment az utolsó utáni pillanatban szögletre!

51
    Gaitan gyenge szögletét kivágják a kékek a rövidről

51
    Rögtön vissza kerül a labda a Chelsea kapuja elé, amiből megszerzi a vezetést a Benfica, de a játékvezető les miatt érvényteleníti Cardozo találatát!

59
    Salvio kap remek labdát a hosszú, középre fejelt volna, de Cech védett!

59
    Chelsea gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Vezet az angol csapat! FERNANDO TORRES Cech kidobása után kicselezi Luisaot, majd a Benfica kapusát is, és éles szögből megszerzi a döntő első gólját! 0:1!

61
    Szabadrúgással jöhet a Chelsea nagyon jó helyzetből, Lusisao rúgja fel Matat, jogos a lap

67
    11-es a Benfica javára! Azpilicueta kezezett a tizenhatoson belül!

68
    A Benfica gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a portugálok! ÓSCAR CARDOZO áll a büntetőponthoz, és magabiztosan helyez a kapuba! 1:1! Majd megsérül!

69
    Cardozot ápolják a pálya mellett

70

72
    Cardozo időközben ismét a pályán, ne feledjük, a portugáloknak már csak egy cseréjük maradt

73
    Az egyenlítést követően mindkét csapat kicsit óvatosabban játszik

74
    Artur szedi össze a labdát Mata elől

75
    Torres esik el a portugál tizenhatoson belül, nincs büntető, de lent marad Garay a földön

76
    Garay fekszik továbbra is a füvön, valószínűleg le kell majd cserélni, nagyon szerencsétlenül ütközött Torresszel

81
    Cardozo lövését védi bravúrral Cech, a kapus góltól menti meg csapatát!

82
    Cole vágja ki a labdát a szögletet követően

82
    Salvio beadása Coleról pattan szögletre, beszorul a Chelsea!

83
    Salvio sarokrúgását jócskán fölé fejelik a portugálok

84
    Az egyenlítő gól óta a piros mezesek állnak közelebb a trófea elhódításához

85
    Ramirest becsúszva blokkolja Luisao! Szöglet jön!

85
    Veszélytelen az angolok harmadik sarokrúgása

86
    Szabadrúgással jöhetnek a kékek, közel a felező vonalhoz

87
    Cole beadását Luisao csúsztatja ki, majd Azpilicueta lövését fogja magabiztosa Artur

88
    Gaitan előrevágott labdáját Matic fejeli Cech kezébe

88
    Mi marad ki! Lampard lövése a kapufán csattan! A Chelsea csapatkapitányának nem ez volt az első veszélyes lövése!

89
    Almeida lapos beadásával Cardozo nem tud befordulni

90
    Cech dobja támadásba a kékeket, túl sokat azért már senki sem kockáztat

90
    3 perc lesz a ráadás

90+1
    Mindenki a 2x15 perces hosszabbítást várja

90+2
    Ramires harcol ki szögletet az angoloknak

90+3
    GÓÓÓL! Mata sarokrúgására BRANISLAV IVANOVIC érkezik a hosszún, és ívelt fejese szépen behullik a kapuba! Artur mozdulni sem tudott! 1:2!

90+4
    Mi marad ki! Egy felívelt labdánál Cardozo zavar, Ivanovic elesik, a portugál csatár luftot rúg!

Elképesztő izgalmakat hozott a második félidő, Torres a semmiből szerzett vezetést az angoloknak, utána Cardozo egyenlített egy jogos büntetőből, a 93. percig pedig mindenki a 2x15 perc hosszabbítást várta. Ekkor jött Ivanovic, és befejelte Mata szögletét!
    Ezzel a Chelsea BL címvédőként megnyerte az Európa Ligát, erre még egyetlen csapat sem volt képes! (22:41:49)