Benfica
1:2 (0:0)
Chelsea Football Club
szerda 15.05.2013, 20:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) • Európa liga

Elképesztő izgalmakat hozott a második félidő, Torres a semmiből szerzett vezetést az angoloknak, utána Cardozo egyenlített egy jogos büntetőből, a 93. percig pedig mindenki a 2x15 perc hosszabbítást várta. Ekkor jött Ivanovic, és befejelte Mata szögletét!
    Ezzel a Chelsea BL címvédőként megnyerte az Európa Ligát, erre még egyetlen csapat sem volt képes! (22:41:49)

90+4
    Mi marad ki! Egy felívelt labdánál Cardozo zavar, Ivanovic elesik, a portugál csatár luftot rúg!

90+3
    Chelsea gólt szerzett!!
    GÓÓÓL! Mata sarokrúgására BRANISLAV IVANOVIC érkezik a hosszún, és ívelt fejese szépen behullik a kapuba! Artur mozdulni sem tudott! 1:2!

90+2
    Ramires harcol ki szögletet az angoloknak

90+1
    Mindenki a 2x15 perces hosszabbítást várja

90
    3 perc lesz a ráadás

90
    Cech dobja támadásba a kékeket, túl sokat azért már senki sem kockáztat

89
    Almeida lapos beadásával Cardozo nem tud befordulni

88
    Mi marad ki! Lampard lövése a kapufán csattan! A Chelsea csapatkapitányának nem ez volt az első veszélyes lövése!

88
    Gaitan előrevágott labdáját Matic fejeli Cech kezébe

87
    Cole beadását Luisao csúsztatja ki, majd Azpilicueta lövését fogja magabiztosa Artur