Oroszország – USA 3:8 (vége) | Svájc – Csehország 2:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 4:3 (vége)
Kanada – Svédország 2:3 (0:1 szétlövés után)
Svájc
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Csehország
csütörtök 16.05.2013, 14:45 • Globe Arena, Stockholm • A csoportos Világbajnokság

Kaput találó lövések aránya: 32:34 (16:54:06)

Nagy mérkőzés volt, a svájciak hideg fejjel húzták ki az utolsó perceket, Gerber végig nagyszerűen védett, de a svájci csapat egészében bizonyult jobbnak a a cseh válogatottnál.

60:00

59:58
    Még egy óriási helyzet Voracek előtt, de Gerber ezt is védi!

59:40
    Suri ül le két percre

59:25
    Áll a játék, a bedobás helyén vitatkoznak a bírók, Suri ütötte ki a korongot, ebből kiállítás lesz...

58:52
    Leviszik Pavelecet

58:28
    Három az egyre viszik a korongot a svájciak, Bieber nem tudja átvenni nagy helyzetben

56:20
    Vrbata viszi egyedül kapura a korongot, jó a csele Gerberrel szemben, de nem tudja megemelni a korongot, így oda az óriási helyzet

52:30
    Szép összjáték Plekanectől és Hudlertől, Gerber lép közbe ismét remekül, bravúrosan véd a svájci kapus