Oroszország – USA 3:8 (vége) | Svájc – Csehország 2:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 4:3 (vége)
Kanada – Svédország 2:3 (0:1 szétlövés után)
Svájc
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Csehország
csütörtök 16.05.2013, 14:45 • Globe Arena, Stockholm • A csoportos Világbajnokság

Kaput találó lövések aránya: 32:34 (16:54:06)

Nagy mérkőzés volt, a svájciak hideg fejjel húzták ki az utolsó perceket, Gerber végig nagyszerűen védett, de a svájci csapat egészében bizonyult jobbnak a a cseh válogatottnál.

60:00

59:58
    Még egy óriási helyzet Voracek előtt, de Gerber ezt is védi!

59:40
    Suri ül le két percre

59:25
    Áll a játék, a bedobás helyén vitatkoznak a bírók, Suri ütötte ki a korongot, ebből kiállítás lesz...

58:52
    Leviszik Pavelecet

58:28
    Három az egyre viszik a korongot a svájciak, Bieber nem tudja átvenni nagy helyzetben

56:20
    Vrbata viszi egyedül kapura a korongot, jó a csele Gerberrel szemben, de nem tudja megemelni a korongot, így oda az óriási helyzet

52:30
    Szép összjáték Plekanectől és Hudlertől, Gerber lép közbe ismét remekül, bravúrosan véd a svájci kapus

Csehország gólt szerzett!
    Kihasználják az előnyt a csehek, egy kapu mögül visszaadott korong csorog le a védőkről, Gerber nem tud hozzáérni, és ZDENEK KUTLAK közelről lő a hálójába! 2:1 Assziszt: Plekanec, Voracek

40:01

Ez a harmad is egyértelműen a svájciaké, eggyel növelték az előnyüket, ők legalább az egyik emberelőnyüket ki tudták használni, és power play-ben kezdik a záró harmadot is.

40:00

39:34
    Michelek áll ki fogásért két percre, előnyben a svájciak, már harmadszor ebben a harmadban

36:05
    Voracek indul a bal oldalon, szépen teszi kapura a korongot, beleér Gerber, Hertl nem tud beleérni

35:55
    Hollenstein ad középre, nem tudnak beleérni a kapu előtt a korongba a társak

34:55
    Cseh tilos

33:55
    Ismét Josi veszélyeztet, közelről teheti balról Pavelec kapujára a korongot, kijön a kapusról

Komoly bajban vannak a csehek, ez már tetemes előny a svájciaknak a játék képe alapján

33:08
    Svájc gólt szerzett!
    Emberelőnyben kap remek korongot ROMAN JOSI a jobb oldalon, a körből lő a hálóba Pavelec lábai között! 2:0 Assziszt: Gardner, Diaz

31:50
    Hubacek áll ki két percre durvaságért, ismét előnyben a svájciak

31:05
    Svájci helyzet, Josi lő egy befelé csel után, Pavelecről kijön, kiütik a védők a korongot

29:42
    Michalek lövése után Gerber kesztyűjében landol a korong

29:30
    Hollenstein lő éles szögből, kipattan az ismétlés a kék vonalról a védőkről jön le

23:12
    Pavelecet találja fejen egy távoli lövés, Trachsler nem tudja kapura tenni a kipattanót

20:01
    1 perc 42 másodpercig még előnyben a csehek

20:01

Az első harmadban nagyszerűen játszottak a svájciak, több helyzetük, több kapura lövésük volt, és mindhárom emberhátrányukat jól hozták le, egyetlen góljuknak köszönhetően megérdemelten vezetnek.

Ezzel bizonyítják, hogy nem véletlenül jutottak a negyeddöntőbe.

09:38
    Suri ahogy visszajön egyedül mehet kapura, lövőcsel után húzná kapura a korongot, de lecsúszik az ütőjéről

07:33
    Kiállítás a svájciaknál, az első komoly próbatétel most következik náluk, Suri ül le két percre durvaságért

A vébé eddigi története alapján nem meglepetés a svájciak vezetése, de jobban is játszanak a helvétek.

05:45
    Kettő a háromban mennek el a svájciak, Blindenbacher jó csel után lő közelről fonákkal, Pavelecről kipattan a korong, DENIS HOLLENSTEIN terem ott, és a hálóba vágja! 1:0 Assziszt: Blindenbacher, Suri

Elkezdődött az első harmad

Svájc: Gerber (Berra) – Vauclair, Seger, Niederreriter, Pluss, Moser – Blindenbacher, Furrer, Ambuhl, Suri, Gardner – von Gunten, Josi, Cunti, Bodenman, Hollenstein – Diaz, Monnett, Trachsler, Bieber, Walker – Szöv. kap.: Sean Simpson

Csehország: Pavelec (Francouz) – Zidlicky, Caslava, Fleischmann, Tlusty, Plekanec – Michalek, Smid, Hudler, Hertl, Voracek – Hejda, Nakladal, Vrbata, Hanzal, Koukal – Kutlak, Hubacek, Novotny, Irgl, Tenkrat – Szöv. kap.: Alois Hadamczik

Játékvezetők: OLENIN Konstantin (RUS) , VINNERBORG Marcus (SWE) DAHMEN Jimmy (SWE) , SCHRADER Andre (GER).

Svájcról és Csehországról is elmondható, hogy meglepetést okozott a tornán. Csak az előjelek mások: Svájc mind a hét meccsét megnyerte az S-csoportban, mindössze egyetlen pontot veszített, így nem is csoda, hogy csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe.

Ezzel szemben a csehek csak a negyedik helyen végeztek, az utolsó meccsen kvalifikálva magukat a legjobb nyolc közé. A Norvégia ellen elért 7-0-s győzelmük alkalmával csaknem megduplázták a tornán szerzett góljaik számát, előtte ugyanis nem igazán jeleskedtek a góllövésben Hudlerék. A csoportban Svájctól 5-2-re kapott ki a cseh együttes, amelyet egyelőre jó védekezése, és megfelelő kapusteljesítménye tart a (fagyott) víz fölött.

A 12-szeres világbajnok csehek azonban ezzel már nem törődnek, úgy vannak vele, később senki sem fogja megkérdezni, hogyan jutottak el az egyenes kieséses szakaszba, az igazán fontos meccsek most következnek. Petr Hubáček, a cseh válogatott támadója szerint Svájc ellen okosan kell játszaniuk Stockholmban, a csoportkörben elszenvedett vereségből pedig nem szabad kiindulni, mert azt a svédek elleni fárasztó párharc után játszották.

Ennek ellenére hiba lenne a csehektől, ha a hagyományokból kiindulva lebecsülnék a kiváló mutatókat produkáló Svájcot, amely 29 gólt lőtt eddig a tornán, a legjobban használja ki az emberelőnyöket, és a legjobb kapusteljesítményt mutathatja fel eddig a vb-n.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:45 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 6. Hollenstein (Blindenbacher, Suri), 34. Josi (Gardner, Diaz) – 46. Kutlak (Plekanec, Voracek)