Oroszország – USA 3:8 (vége) | Svájc – Csehország 2:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 4:3 (vége)
Kanada – Svédország 2:3 (0:1 szétlövés után)
szétlövés vége (0:1)
Kanada
2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Svédország
csütörtök 16.05.2013, 20:15 • Stockholm, Globe Arena • A csoportos Világbajnokság

Hatalmas csatában, 10 perces hosszabbítást majd büntetőket követően végül Svédország jutott ez elődöntőbe, melynek párosítása; Svájc-Egyesült Államok és Finnország-Svédország. Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét! (22:55:12)

Eberle büntetője kimaradt Svédország a 4 között!

Pettersson irgalmatlanul bevágta!

Daniel Sedin lövését is kivédte Smith, marad egyelőre a döntetlen.

Duchene a kapusba lőtt.

Henrik Sedin kihagyta.

Eberle belővi 1-1

Loui Ericsson bevágta, előny a svédeknél.

Giroux kihagyta az első büntetőt.

Szétlövés kezdete.

Jönnek a büntetők, most már minden a lutriban dől majd el.

70:00
    A hosszabbítás befejeződött.

68:40
    Loui Ericsson majdnem bevette Smith kapuját, de csak majdnem...

67:15
    Közben Enroth, a svédek első számú kapusa visszaállt, védett is egy nagyot.

66:30
    A Sedin-ikrek veszélyeztettek, de igazi gólveszély nélkül.

65:00
    Eltelt a ráadás fele, egyelőre kiegyenlített a játék képe.

63:39
    Időt kér Lindy Ruff kanadai kapitány.

63:00
    Kapura emelték a korongot a svédek, de gól egyelőre nincs.

61:18
    Kapust cserélnek a svédek! Markström véd tovább a remeklő Enroth helyett.

61:18
    Landeskog korongjánál Smith hatalmasat védett!

60:15
    10 perc lesz a hosszabbítás 4 a 4 elleni a játék, de gól esetén természetesen minden rögtön eldől!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Vége a rendes játékidőnek, de döntés nincs, jöhet a hosszabbítás! Maradjanak továbbra is velünk!

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

58:40
    Eberle lőtt az oldalhálóba.

58:00
    Kettő perc van hátra a rendes játékidőből, vajon lesz -e döntés vagy jöhet a hosszabbítás, ami ezúttal 10 perc lehet majd?

56:50
    Giroux és Ladd keverte meg a svédek védelmét, de igazi gólveszély nélkül.

55:17
    Henrik Sedin gyönyörű lövéséből sem lett végül gól.

55:03
    A túloldalon Smith védte Gustafsson próbálkozását.

54:20
    Stamkos és Girouy szép akciójából nem született ezúttal gól.

52:35
    Giroux reklamálása miatt állt a játék.

50:50
    Kanada gólt szerzett!
    Gólszerző GIROUX. Újra egyenlő! A svéd védelem eladta saját harmadában a korongot és Ladd pedig CLAUDE GIROUX elé tette a korongot, aki még korcsolyával igazított is egyet rajta és a kapuba lőtte. 2-2

49:35
    Svédország gólt szerzett!
    Gólszerző DANIELSSON. Megint kihasználták az emberelőnyt a svédek és megint DANIELSSON talált be fórban, Henrik Sedintől kapta a korongot. 1-2

49:05
    Kanadai kapuvasat követően kiállítás tőlük.

48:06
    Enroth védte Read korongját.

48:00
    Simmonds csúszott be lesre.

47:37
    Láthatóan vérszemet kaptak az egyenlítéstől a svédek, most nagyon támadnak, megint Smithnek kellett védenie egyet.

45:41
    Gólszerző DANIELSSON. Kihasználta a fórt a svéd csapat, Daniel Sedin passzát NICKLAS DANIELSSON védhetetlenül lőtte a hálóba. 1-1.

44:56
    Hamhuis kiütötte, kiemelte a korongot a palánkon túlra, ezért 2 perc járt, emberelőnyben a svédek.

44:41
    Sorozatos svéd támadások után végül Smith menteni tudott.

44:30
    Landeskog korongja ment mellé.

43:04
    Hull korongja a védőhálóban.

42:30
    Stamkos került a jégre, de nincs kiállítás a svédektől.

41:10
    Jordan Staal veszélyeztetett.

40:50
    Duchene parádés lövését védte a svéd portás.

40:15
    Svéd támadásokkal kezdődik a harmadik játékrész.

40:01

Eddig a kapuralövési arány meglehetős kanadai főlényt mutat, 32:17 a javukra. Vajon lesz -e svéd feltámadás? Megtudhatják, ha velünk tartanak a III. harmadban is. Mindjárt folytatódik a mérkőzés és ne feledjük a győztes az elődöntőben itt, a Globe Arénában Finnországgal játszik szombat délután, míg az aznap esti másik elődöntő párosítása; Svájc-Egyesült Államok.

Nincs gól, döntött a játékvezető, marad egyelőre az egygólos kanadai előny. Hamarosan folytatjuk.

A dudaszó pillanatában lőtt gólt Kanada, vajon még időben esett -e? Vagy bent volt egyáltalán?Videózás következik.

40:00

39:29
    Kronvall lövését hárította a kanadai kapus.

39:10
    Az egyik kanadai botot fogott, de nincs érte kiállítás.

38:34
    A túloldalon Thornberg lőtt, Smith védett.

38:29
    Jordan Staal korongját védte nagyon szépen Enroth.

37:35
    Kiegészültek a svédek.

37:29
    Eberle próbálkozását is hárította a svédek kapusa.

37:24
    Subban lövését védte Enroth, majd Simmonds kakaskodott egy kicsit a svédekkel.

36:35
    Beszorultak emberhátrányban a svédek, de egyelőre nincs meg a második kanadai gól.

35:35
    Most lép életbe a kanadai emberelőny, Landeskog megy ki 2 percre bottal akasztásért.

35:10
    Kiállítás lesz a svédeknél.

Marketing- illetve reklámszünet miatt áll a játék.

35:01
    Enroth tenyerelt rá a korongra.

33:21
    Továbbra is nagy az iram, kevés a játékmegszakítás, de viszonylag kevés a helyzet a kapuk előtt.

31:40
    Hatalmas ütközésekkel tarkított a játék, nem kímélik sem magukat, sem egymást a játékosok!

30:31
    Megint Giroux veszélyeztetett és megint egy kisebb dulakodás alakult ki ebből.

29:30
    Duchene lőtt szépen fonákkal, nagyon aktív ez a kanadai támadótrió.

28:14
    Fransson korongját védte a túloldalon Smith.

27:40
    Enroth védett a mamutjával.

26:20
    Páros kiállítás a bunyó miatt; Lundqvist és Stamkos, 4 a 4 elleni a játék.

26:20
    Giroux egy lövése után bunyó is kialakul a svéd kapunál.

25:45
    Egy remek kanadai kiugrást követően Stamkos korongját hárította Enroth.

25:20
    Kronvall veszélyeztettett kétszer is, de Smith a helyén volt.

25:00
    20:10 most a kapuralövési aránya a kanadaiak javára.

24:14
    Ezúttal Daniel Sedin lőtt kapura, Smith megint hárított.

24:05
    Persson szép lövését Smith hatástalanította.

23:11
    Eberle korongját hárította Enroth.

22:10
    Most lendületben a kanadaiak, de vajon tudnak -e újítani a hazai jégen játszó svédek?

20:45
    Gólszerző STAMKOS. Assziszt: Robidas. Gyorsan kihasználta a maradék emberelőnyt Kanada; Robidas korongjába STEVEN STAMKOS szürt bele és ezt már Enroth sem védhette. 1-0 Kanada javára!

20:32
    Emberelőnyben Kanada.

20:01

Térdsérülést szenvedő csapatkapitánya, Eric Staal nélkül folytatja a játékos Kanada, míg a svédek végleg kiállított hátvédklasszisukat Alexander Edlert nélkülözik majd a folytatásban.

Nem hozott tehát gólt csak egy sajnálatosan súlyosnak tűnő sérülést az első harmad, az iram eddig nagy, de mindkét csapat nagyon ügyel a védekezésre, mintha kissá tartanának egymástól a rangadó résztvevői. Lesz még egy fél percnyi játék a II. harmad elején 4 a 4 ellen, utána pedig még egy 20 másodperc a kanadai ötperces fórból is marad majd.
    Tartsanak továbbra is velünk, izgalamas lesz a folytatás!

20:00

18:32
    A kanadaiaktól is egy kiállítás, Ladd bottal akasztásért kettő perc. Oda az emberelőny.

17:30
    A Duchene féle sor adogatta körbe a korongot a svédek harmadában, de igazi gólveszély nélkül.

16:00
    Ez az öt perces fór mindenképpen át fog húzodni a II. harmadra, ugyanis kanadai góllal sem járna le!

15:52
    Edler akasztotta a kanadai játékost, aki súlyosan meg is sérült emiatt, így 5 percig lesz Kanada emberelőnyben plusz a brutális szabálytalanság miatt Alexander Edler végleges kiállítást is kapott!

15:52
    Súlyosnak tűnő sérülés, Eric Staal fájdalmas arccal fekszik a jégen!

15:01
    Subban-nel gyűlt meg a bajuk a svéd hátvédeknek, de gól nem lett belőle.

14:30
    10:6 eddig a kapuralövési arány Kanada javára.

13:11
    Enroth védte nagyon szépen Duchene lövését.

12:32
    Landeskog korongját blokkolták a kanadaiak.

11:50
    Enrothnak kellett egyet védenie.

10:15
    Egy gyönyörű svéd akció után Landeskog korongját Persson lőtte mellé.

9:50
    Campbell akciója után lett egy kanadai les.

9:00
    Talán megérkeztek a szurkolók a büfékből, kezdenek megtelni a lelátók.

7:02
    Loui Eriksson korongját blokkolták a kanadai védők.

6:32
    Eberle lőtt fölé nagy helyzetben.

6:20
    Most főleg a svédek harmadában zajlik a játék.

4:20
    Egy felelőtlenül eladott korong után kétszer is védenie kellett a svéd kapusnak, előbb Eberle majd E.Staal lövésénél.

4:10
    O Reilly húzott szép lövését védte Enroth a túloldalon.

2:55
    Lindberg korongját védte szépen a kanadai kapus.

1:50
    Smith védett nagyon szépen egy távoli kísérletnél.

1:00
    Természetesen a szokásos piros mezében Kanada, sárgában Svédország.

0:10
    Egyelőre nincs telt ház a stockholmi Globe-ban, ez mindenképpen meglepő.

00:01

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 – kor kezdődik.
    Elérkeztünk az idei vb egyenes kieséses szakaszához. A legjobb 4 közé jutásért a nap utolsó találkozóját vívják a juharlevelesek és a háromkoronások. Kanada, az eddig az egész vb-n remeklő, egyedüliként veretlen Svájc mögött végzett csoportja 2. helyén, Svédország pedig – éppen a mostani riválisától elszenvedett 3-0-s vereség miatt is – a harmadikon. Most azonban már „kard ki kard” vagyis nincs számolgatás, nem számítanak a korábbiak, itt kell nyerni az NHL-es klasszisokkal teletűzdelt csapatok valamelyikének. Kanada még az utolsó pillanatokban is benevezett egy remek spílert, a St. Louis Blues 20 éves csatára, Jaden Schwartz is csatlakozott a kerethez, a svédeket pedig már erősítik a vancouveri Sedin ikrek. A mérkőzés győztese a minél fényesebb világbajnoki éremért küzdhet tovább, a vesztes pedig befejezi szereplését! A svéd szurkolók számára nyilván hatalmas csalódás lenne, ha hazai jégen kedvenceik nem jutnának be az elődöntőbe, de az eddig látottak alapján a tengerentúliak esélyesebbnek látszanak. Ám ez valóban csak a látszat, egy ilyen rangadón tényleg bármi megtörténhet, nem lenne az sem meglepő, ha hosszabbításba, szétlövésbe torkollana a csata. Természetesen a meccs minden rezdülését nyomon követhetik élő, online, szöveges közvetítésünkkel! Jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 21. Stamkos (Robidas), 51. Giroux (Ladd) – 46. Danielsson (D.Sedin), 50. Danielsson (H.Sedin), utolsó bünt. Pettersson

Kanada: Smith (Dubnyik) – Hamhuis, Robidas, Ladd, Giroux, Stamkos – Harrison, Subban, J.Staal, Simmonds, Read – Schen, Campbell, Duchene, E.Staal, Eberle – Dillon, Schultz, Hull, Skinner, O Reilly Szövetségi kapitány: Lindy Ruff
    Svédország: Enroth (Markström) – Tallinder, Gustafsson, Lundqvist, J.Ericsson, Danielsson – Granberg, Falth, Hjalmarsson, Persson, Landeskog – Kronvall, Edler, L.Ericsson, D.Sedin, H.Sedin – Fransson, Pettersson, Lindberg, Jarnkrok, Thornberg. Szövetségi kapitány: Par Marts

Játékvezetők: Bulanov(orosz), Ronn(finn) (vezetőbírók), Dehaen(francia), Woodworth(amerikai) (vonalbírók)

Nézőszám: 14 000