Oroszország – USA 3:8 (vége) | Svájc – Csehország 2:1 (vége) | Finnország – Szlovákia 4:3 (vége)
Kanada – Svédország 2:3 (0:1 szétlövés után)
Finnország
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Szlovákia
csütörtök 16.05.2013, 17:30A csoportos Világbajnokság

Drámai csatában kerekedtek felül a szlovákokon a finnek, akiknek ma egy nagy adag szerencséjük is volt. Fortuna ma az északiak oldalán állt. A szlovákok háromszor is megkongatták a kapuvasat, amiről nem be, hanem kifelé pattant a korong. Ettől függetlenül megdolgoztak a sikerért a finnek. A szlovákok maguknak köszönhetik a kudarcot, mivel 0:3-ról zárkóztak fel, nem kellett volna átaludni az első harmadot.

Köszönöm a figyelmüket! (19:42:43)

60:00

59:45
    A szlovákok a finnek kapuja előtt tartják a korongot, de nem jutnak el lövésig.

59:23
    Tilos felszabadítás a finnek oldalán.

59:00
    Megkezdődik a harmadik harmad utolsó perce is.

58:30
    Jól védekeznek a finnek.

58:00
    Két perc van hátra a harmadik harmadból.

57:31
    Kapus nélkül a szlovákok!

57:31
    Időkérés a szlovákok oldalán.

57:00
    Beszorulnak a finnek, fokozzák a tempót a szlovákok.

56:10
    Miklík szánta rá magát egy lövésre, de célt tévesztett.

55:16
    Hagman kétszer is próbálkozhatott, de nem tudott túljárni Staňa kapus eszén.

55:00
    Öt perc van hátra a harmadik harmadból.

54:15
    Jól tartják a finnek az előnyüket.

53:45
    Nagy harc a jégen, hatalmas a tét: elődöntő.

52:30
    Egyre többet kockáztatnak a szlovákok.

52:00
    Újra veszélyesebbek hokiznak északi szomszédaink.

51:45
    Sekera-Surový összjátékot követően majdnem örülhettek a szlovákok, nem sok hiányzott a gólhoz.

51:36
    Kiegészültek a szlovákok.

50:18
    Šatan-Ölvecký támadás veszélyeztette a finnek kapuját, de gól nem született az akcióból.

50:00
    Tíz perc van hátra a harmadik harmadból.

49:36
    Kopecký (SVK) bottal akasztás miatt lekorcsolyázik két percre.

49:00
    Nem adták fel a szlovákok, jönnek előre.

48:13
    Finnország gólt szerzett!

JUHAMATTI AALTONEN találatával újra a hazaiaknál az előny! A finnek sakk-matt kijátszották a szlovákok védelmét.

Gólpassz: Petri Kontiola és Janne Pesonen

47:48
    Teljes létszámban a finn csapat.

47:03
    Miklík lövését hárítja Raanta kapus.

45:48
    Kontiola (FIN) akadályozás miatt lekorcsolyázik két percre.

45:45
    Miklík lövése után a kapuvas csatatant! Már a harmadik ezen a mérkőzésen!

45:00
    Izgalmas, fordulatokban gazdag találkozót követhetünk nyomon.

44:48
    Hytönen lövését hárította a szlovákok kapusa.

44:05
    Philström riogatta a szlovák védelmet.

43:25
    Ezúttal a finnek oldalán volt túlütés.

42:28
    Tilos felszabadítás a szlovákok oldalán.

41:30
    A lélektani előny kétség kívül a szlovák együttesnél van.

40:30
    Szlovákia gólt szerzett!

TOMÁŠ SUROVÝ góljával kiegyenlítenek a szlovákok! 0:3-ról egalizálnak 3:3-ra! Micsoda fordulat!

Gólpassz: Branko Radivojevič és Branislav Mezei

40:01

A második harmad a szlovákoké volt. Egy kis szerencsével akár már vezethetnének is. Egyelőre azonban még az egyenlítés sincs meg. 0:3-hoz képest a 2:3 viszont a szlovákok számára már igen jó kiindulópont az utolsó harmadra. A szerencsével is hadilábon állanak északi szomszédaink, két kapuvasat is ütöttek. Bizonyára rengeteg izgalmakat rejt majd a harmadik harmad.

Maradjanak velünk!

40:00

39:34
    Teljes létszámban a finnek.

39:25
    Vydarený passza után Jurčina lőtt, Raanta védett.

39:00
    Az utolsó percen belül ebben a harmadban.

38:18
    Sekera tüzelt a kék vonalról.

38:00
    Két perc van hátra a második harmadból.

37:34
    Pesonen (FIN) durvaság miatt lekorcsolyázik két percre.

37:35
    Záborský, majd Miklík lövését is védi Raanta! Nagyon jól véd a finn kapus.

36:32

36:09
    Vydarený a második kapuvasat lövi a szlovákoknak!

35:07
    Lesre korcsolyáztak a szlovákok.

34:00
    Dinamikus, jó iramú mérkőzést látunk.

33:30
    Tovább próbálkoznak a szlovákok, egyenlíteni szeretnének.

32:17

ANDREJ SEKERA találatával egy gólra jönnek fel a szlovákok! A szlovák kiválóság a kék vonalról veszi be Raanta kapuját.

Gólpassz: Branislav Mezei és Libor Hudáček

31:30
    Fokozzák a tempót északi szomszédaink.

31:05
    Kontiola próbálkozott, azonban ezúttal pontatlan volt.

30:49
    Mihálik lőtt a kék vonalról, de célt tévesztett.

30:30
    4 a 4 ellen a jégen.

30:00
    A második harmad felénél járunk.

29:16
    Páros kiállítás: Anttila (FIN) és Jurčina (SVK) durvaság korcsolyázott le két percre.

28:25
    Philström lövését hárítja a szlovák kapus.

27:19
    Radivojevič korcsolyázott lesre.

26:00
    Visszajöttek a mérkőzésbe a szlovákok, vajon erőt ad nekik ez a találat?

25:03

MICHEL MIKLÍK góljával szépítenek a szlovákok! A szlovák gólszerző a kék vonalról próbálkozott, majd vette be Raanta kapuját.

Gólpassz: Branislav Mezei és Roman Kukumberg

24:15
    A finnek óvatosan jégkorongoznak, sehová sem sietnek.

23:25
    Kontiola veszélyeztette Staňa kapust.

21:30
    Egyelőre a szlovákok képtelenek újítani.

20:43
    A túloldalon Surový tette próbára Raanta kapust.

20:29
    Melart kínálta meg Staňa kapust egy lövéssel.

20:01

Magabiztos előnyhöz jutottak a finnek. A szlovákok nagyon gyenge első harmadot produkáltak, csoda kellene a továbbjutásukhoz. Kíváncsian várjuk a folytatást.

20:00

19:30
    Surový lőtte telibe a kapuvasat!

19:00
    Egy perc van hátra az első harmadból.

18:50
    Páros kiállítás: Lepistö (FIN) és Radivojevič (SVK) durvaság miatt korcsolyázik le két percre.

18:50
    Lepistö és Radivojevič verekedik össze, nyilván lesz következménye.

18:46

18:15
    Tilos felszabadítás a szlovákok részéről.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:09

16:49
    Švarný lőtt a kék vonalról, de Raanta a helyén volt.

16:30
    Záborský lövését védte Raanta.

15:44

PETRI KONTIOLA tekintélyes előnyt harcol ki a finneknek! Surový vesztette el a korongot, amivel a finn gólvágó indult meg és lőtt, azt követően a hibázó Staňa kapuson átjutott a korong.

Gólpassz: Juhamatti Aaltonen

15:30
    Eddig a finnek szája íze szerint alakul a találkozó.

14:01
    Teljes létszámban a szlovák válogatott.

13:01
    A kiállítás fele már letelt, finn szemszögből eredménytelenül.

12:01
    Bliznak (SVK) bottal akasztás miatt áll ki két percre.

11:25
    Savinainen veszélyeztette Staňa kapuját.

10:35
    A szlovákok nem jutnak el helyzetig sem, így nehéz lesz.

10:00
    Az első harmad felénél járunk.

09:49

Aaaltonen passza után PETRI KONTIOLA kétgólosra növeli a finnek előnyét! A finn gólvágó túljárt Staňa kapus eszén, fonákkal az üres kapuba juttatta a korongot.

Gólpassz: Janne Pesonen és Juhamatti Aaltonen

08:30
    Egyelőre jobban játszanak a finnek, irányítják a találkozót.

08:00
    Gyors, változatos, élvezetes jégkorongot követhetünk szemmel.

07:07
    Kiegészült a szlovák válogatott.

06:45
    Hatalmas nyomás alatt a szlovák kapu.

06:29
    Salminen ajtó-ablak helyzetben hibázott, micsoda lehetőség volt!

06:05
    Sem Hietanen, sem Pesonen nem tudja a kapuba juttatni a korongot.

05:07
    Daňo (SVK) könyökhasználat miatt kénytelen két percre lekorcsolyázni.

05:00
    Eddig északi szomszédain nem sokat mutattak, ettől többre lesz szükségük.

04:15
    Nagy harc a jégen, minden korongért megküzdenek a felek.

03:00
    Egyelőre nem tért még magához a bekapott gól után a szlovák csapat.

02:11
    Kavarodás a szlovák kapu előtt, de megúszták a szlovákok.

02:00
    Továbbra is támadásban az északiak.

01:31

OSSI VÄÄNÄNEN villámgyorsan vezetéshez juttatja a finn válogatottat! A finn játékos a kék vonalról vette be Staňa kapus kapuját.

Assziszt nélküli találat.

01:25
    Philström kereste társát Salminen-t, de a szlovák kapus odaszúrt a botjával, oda az akció.

01:05
    Miklík lőtte ki szó szerint Raanta kapust! Ápolni kell a finn kapust, de úgy látszik, hogy folytatni tudja a játékot.

00:45
    Aktívabban kezdtek északi szomszédaink, de helyzetig még nem jutottak el.

00:03
    A szlovákok nyerték a mérkőzés első buliját.

00:01

Finnország: Raanta (Ortio) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Savinainen, Pihlström, Granlund – Hagman, Anttila, Hytönen

Szlovákia: Staňa (Hudáček) – Mezei, Sekera, Vydarený, Jurčina, Sersen, Mihálik, Švarný – Surový, Kopecký, Radivojevič – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan (C), Hudáček, Ölvecký – Daňo, Bližňák, Haščák – Barte

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Morrison (USA), Blümel (CZE).

Kedves Szurkolók!

A házigazda finnek a szlovákokkal találkoznak az idei Világbajnokság negyeddöntőjében. Egyszer már találkozott a két csapat, akkor az északiak nyertek 2:0-ra, azonban a szlovákok helyzetkihasználása azon a meccsen katasztrofális volt. Most is igen szoros találkozóra számítunk. A finnek társrendezői a Világbajnokságnak, ennek ellenére nem meggyőző a teljesítményük. A szlovákok eddigi szereplése enyhén szólva csalódás. Utolsó pillanatban, a már tét nélkül játszó amerikaiak ellen harcolták ki a továbbjutást. Északi szomszédunk a csoportmeccsek során kikapott a lettektől és az osztrákoktól is, az erősebb ellenfelek közül pedig csak az USA-t sikerült megverniük. Ennek ellenére bármire képesek lehetnek a szlovákok, azonban ennek a meccsnek az esélyesei a hazai jégen korcsolyázó finnek. Persze egy szlovák győzelem sem számítana világszenzációnak. Talán ez az a negyeddöntő párosítás, ahol többé kevésbe mindkét csapat "örül" a másiknak, mivel a jelenlegi formájukat tekintve előzetesen "verhető ellenfélnek" bizonyulnak.

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Vaananen, 10. Kontiola (Pesonen, Juhamatti), 16. Kontiola (Aaltonen), 49. Aaltonen (Kontiola, Pesonen) – 26. Miklík (Mezei, Kukumberg), 33. Sekera (Mezei, Hudáček), 41. Surový (Radivojevič, Mezei)

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Morrison (USA), Blümel (CZE)