Szombathelyi Haladás – Lombard Pápa FC 2:1 (vége) | Paks – Debreceni VSC 1:2 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
2:1 (0:1)
Lombard Pápa FC
péntek 17.05.2013, 17:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

A Haladás az első félidőben nem találta a Pápa elleni ellenszert, a vendégek megérdemelten vezettek a fordulás előtt.
    A második félidőben egy teljesen más hazai csapat jött ki felfogásban a pályára és megérdemelten fordították meg a mérkőzést.
    A Pápa még ezzel nem biztos a benn maradásban, figyelniük kell a Siófokot is. (20:56:56)

93
    Radó remekül cselezett, de kirúgták előle szögletre a labdát.

92
    Tíz emberrel is küzd a Pápa, de Présinger előreívelése most hosszú lesz, kirúgás a hazaiaknak.

91
    A Haladás behúzódott a saját térfelére, Quintero pedig egy távoli lövéssel próbálkozott, de jócskán mellé ment.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

88
    Van még pár perce a Pápának, hogy csodát tegyen!

87
    A Haladás gólt szerzett!
    RADÓ higgadtan értékesítette a bal felé vetődő Szűcs mellett a kapu jobb oldalába a labdát.

86
    Dlusztust állította ki a játékvezető a tizenhatoson beüli szabálytalanságáért.

85
    Szöglet a Haladásnak, Radó ismét a beadással : kifejelik a védők, Nagy kapura lövi, de elakad a labda, majd Dlusztus üt bele kézzel. Tizenegyes a hazaiaknak!

84
    Schimmer próbált előrelopakodni a jobb szélen, de Rodenbücher szerelte.

83
    Guzmics indította volna Andorkát, de kiment a labda, bedobás a Pápának.

82
    Szabó lövése kerülte el jócskán a hazai kaput.

81
    Szöglet a Haladásnak : Radó beadása elmegy a társak feje felett, a Pápáé a labda.

80
    Csere a Lombard Pápa FC-nél: lemegy Maric, bejön Lagator.

79
    Szöglet a Pápának, de kifejelik a hazaiak ismét.

78
    Csere a Szombathelyi Haladásnál: lemegy Gyurján, bejön Andorka.

77
    Simon kapott sárgát egy lerántásért.

75
    A Haladás több ziccert is kihagyott már, csak ez nehogy megbosszulja magát.

74
    A nézőknek nem tetszenek a játékvezető ítéletei, nagyon megy a fütyülés.

73
    Radó kapott sárgát a tizenhatoson belüli műeséséért

72
    A vendég tizenhatos előtt pattogott a labda, de Radó és Nagy lövése is kipattan a védőkről.

71
    Szöglet a vendégeknek, de Szabó beadását kiüti Gőcze a kapu elől.

70
    Szabadrúgás a vendégeknek, a félpályától 10 méterre, a hazai térfélen, de az előreívelést kifejelik a hazai védők.

69
    Tóth Péter lökte el Quinterot, sárgát kapott érte.

68
    Quintero kapott sárgát Simon lökéséért.

67
    Radó remek indítást kapott a bal szélen, de nem adta be középre, hanem kapura lőtt 14 méterről, de Szűcs remekül védett, a kipattanót pedig Rodenbücher rúgta ki.

66
    Szabadrúgás a vendégeknek a félpályától, Tóth Péter volt szabálytalan.

64
    Maróti marad a földön egy Guzmiccsal való ütközés után, szabadrúgás a vendégeknek.

63
    Csere a Szombathelyi Haladásnál: lemegy Kalász, bejön Iszlai.

62
    Szabadrúgás Guzmics kemény belépője után a vendégeknek.

61
    A Haladás egy sebességgel feljebb játszik az első félidőhöz képest, a pápa a két cserével próbált frissíteni.

59
    Csere a Lombard Pápa FC-nél: lemegy Arsic, bejön Maróti.

58
    Óriási helyzetben Dlustusban elakadt Kalász lövése 5 méterről, a vezetés is meglehetne már a Haladásnak.

57
    Csere a Lombard Pápa FC-nél: lemegy Griffiths, bejön Király.

56
    Gyurján lövése nagyon elkerülte Szűcs kapuját.

55
    Quintero rosszul adott középre a bal szélről,ebből indult meg Radó, de Kalásztól már rosszul kapja a labdát a tizenhatoson beül és így Szűcs kapusé lesz.

54
    Nagyon elszántan jött ki a Hali a második félidőre és hamar meglett az egyenlítés.

53
    KALÁSZ remek keresztlabdát kapott és kapásból a hosszú saroknál ellőtte és Dlusztusról a kapuba vágódott, Szűcs pedig így nem tudott védeni.

51
    Gyurján két jó csel után a tizenhatos jobb sarkától ellőtte a labdát, de Szűcs ezt is védte.

50
    Szöglet ismét a Haladásnak, megint Radó tekeri középre, de kifejelik a vendégek ismét a kapu elől.

49
    Szűcs fogta magabiztosan Radó jobb oldali beadását.

48
    Két gyors támadással indított a Haladás a második félidőben, kis szerencsével egyenlíthettek volna.

47
    Szöglet a Haladásnak : Radó beívelését kifejeli Griffith a kapu elől.

46
    Ugrai remekül lépett ki egy labdával a leshatáron, de keresztbe lőtte 15 méterről a kapu előtt, a hosszú saroknál sem érte el Radó.

46
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Szakály, bejön Ugrai.

46

Remek első félidőt láthattunk, amelyben a pápa támadó szellemben játszott és megérdemelten vezet.
    A Haladás kicsit pontatlanul játszik, ennél sokkal többre lesz szükségük a második félidőben, ha pontot, pontokat akarnak ma szerezni!

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44
    Griffith folyamatos szabálytalanságait megunta a játékvezető és Tóth Péter buktatása után sárgát kapott.

43
    Szögelt a hazaiaknak, Radó adja be a labdát, Griffith fejeli ki a labdát Guzmics elől.

42
    A Haladás most beszorítja a Pápát a saját térfelére.

41
    Tóth Péter átlövése nagyon pontatlan volt, méterekkel elkerülte a kaput.

40
    Griffiths lökte el hátulról Schimmert, szabadrúgás a Haladásnak a félpálya közeléből.

39
    Gyurján kapott sárgát műesésért.

38
    A vendégek már a félpályától jöhetnek szabadrúgással, de szabó előreívelését fogta Gőcze.

37
    Radó ismét lesen volt, szabadrúgás a Pápának.

36
    Radó szögletét Tóth Péter fejelte mellé 8 méterről.

35
    Rodenbücher mentett Radó elől, szöglet a Haladásnak.

34
    Arsic felé egy indítás, de hosszú lett a labda, Gőcze fogta könnyen.

33
    Kalász lökte már Szabó, a Haladásé az újabb szabadrúgás a félpályánál.

32
    Szabadrúgás a vendégeknek,Tóth Péter lökte el Griffithet.

31
    A Pápa letámad, a Haladás a saját félpályájáról is nehezen tud kijönni.

29
    Szöglet a Haladásnak, Radó beadását Rodenbücher fejeli ki a kapu elől.

28
    Arsci távoli lövése méterekkel mellé ment, Gőczének nem volt dolga.

27
    Nagy Gábornak volt hosszú egy indítás a jobb szélen, bedobással jöhet a Pápa.

26
    Radó lesen kapta a labdát, így már hiába fordult volna a kapu felé.

25
    Szabadrúgás a Haladásnak a félpályától, Gyurjánt buktatták.

24
    A Haladás még nem ébredt fel a gól óta, a Pápa pedig továbbra is támadni akar.

23
    Szöglet a Pápának, Szbaó adja be a labdát, Dlusztus fejese kevéssel ment el a bal kapufa mellett.

22
    Szabadrúgás a vendégeknek a félpályánál, Maric buktatásáért.

21
    Nem érdemtelenül vezet a Pápa, eddig végig támadólag léptek fel az első perctől kezdve.

20
    A Pápa gólt szerzett!
    QUINTERo nagyon szép gólt lőtt a tizenhatos bal sarkától, jobb külsővel tekerte a kapu bal felső sarkába! A hazai védők lemaradtak, arra számítottak talán hogy Quintero beadja.

19
    Szöglet a vendégeknek : Szabó adta be a labdát, Griffith és Gőcze ütközött, de a támadó fejese nem ment a kapu felé, Guzmics kifejelte.

18
    Szabadrúgás a hazaiaknak, a beadást kifejelik a védők, majd Radó lövését Szűcs fogta könnyedén.

17
    Présinger csúszott oda durván Gyurjánnak, sárga lapot kapott érte.

16
    Ismét szabadrúgás a Halinak a vendégtérfél közepén, de oldalra gurítják csak, Gyurjánnak.

15
    Szabadrúgás a hazaiaknak, balról, 30 méterről, de a beívelést Szűcs kapus fogja.

14
    Tóth Gábor kapott sárgát egy fejes közbeni könyöklésért.

13
    Keményen odalépnek a játékosok egymásnak, nem kímélik a lábaikat.

12
    Tóth Péter maradt a gyepen egy ütközés után, ápolni kell.

11
    Maric indítását rúgta el Griffith elől Guzmics, majd Szabótól ismét Griffithez krül, de a lövése elakadt a hazai védőkben.

10
    A középpályán harcolnak a csapatok, a hazaiknak sikerült feljebb jönniük.

9
    Gyurján lövése 18 méterről jócskán a pápai kapu mellett landolt.

8
    Présinger beadása balról Gőzcének csak csemege volt.

7
    A felázott talajon érdemes lesz a játékosoknak távoli lövésekkel próbálkozniuk, mindkét kapusnak kellemetlenek lehetnek ezek a labdák.

6
    Maric lőtt 26 méterről, de Gőcze szépen védett, oldalra ütötte a labdát.

5
    Nagy és Rodenbücher ütközött a vendég tizenhatos előtt, de nem történt szabálytalanság.

4
    Radó volt lesen, szabadrúgás a vendégeknek.

3
    A hazai térfélen folyik a játék, a Hali hátul adogat, támadólag lépett fel a kezdéstől a Pápa.

2
    A Pápa egy egy szögelttel felérő bedobást végzett el, de Huzmicsnak sikerült kifejelnie a labdát.

1
    a mérkőzés kezdetére rákezdett az eső is, így nem a legjobb a játékra az időjárás.

1
    A Lombard Pápa kezdet az első félidőt.

1

Szombathelyi Haladás: Gőcze – Szakály, Nagy, Devecseri, Guzmics – Gyurján, Tóth, Schimmer, Radó – Kalász, Simon

Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth, Dlusztus,Rodenbücher, Présinger -Quintero, Tajthy, Arsic , Szabó O., Griffiths – Maric

Játékvezetők: Iványi –Albert, Medovarszky, tj.:Berke.

An NB I 28. fordulójában a 8. helyezett Szombathelyi Haladás fogadja a 14. Lombard Pápa csapatát.
    A két csapat nincs a legjobb viszonyban egymással, pláne a Hali szurkolók a Lombarddal, így komoly csata lesz a mai mérkőzés.
    A Pápa még menekül a kiesés elől, a Haladás a középmezőnyben pedig kényelmes helyen van. A hazaiaknál Rózsa, Fehér és Rajos mellett Halmosi is hiányzik, de a múlt héten a Hali fiatal játékosai remekül pótolták őket, idegenben nyertek a Pécs otthonában.
    A Pápa az előző fordulóban széthullott Eger gárdáját győzte le 6-1-re, így önbizalommal érkeznek Szombathelyre!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 53. Kalász, 87. Radó (bünt.) – 20. Quintero

Lapok:   39. Gyurján (HAL), 69. Tóth_Péter (HAL), 73. Radó (HAL), 77. Simon (HAL) – 14. Tóth_Gábor (PAP), 17. Présinger (PAP), 44. Griffith (PAP), 68. Quintero (PAP)   86. Dlusztus (PAP)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Gőcze – Szakály(46.Ugrai), Nagy, Devecseri, Guzmics – Gyurján(78.Andorka), Tóth Péter, Schimmer, Radó – Kalász(63.Iszlai), Simon
    Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth Gábor, Dlusztus,Rodenbücher, Présinger -Quintero, Tajthy, Arsic(59.Maróti) , Szabó O., Griffiths(57.Király) – Maric(80.Lagator)

Játékvezetők: Iványi –Albert, Medovarszky, tj.:Berke