Telekom Veszprém
33:23 (16:15)
OTP Bank - PICK Szeged
szombat 18.05.2013, 12:30 • Veszprém Aréna • Férfi kézilabda NB1

Vége a találkozónak! Az első játékrész szorosra sikeredett, a második félidőben azonban jobb játékának köszönhetően a papírformának megfelelően felülkerekedett az MKB. Ha kedden Szegeden az első harmincperces formájukat produkálják a Tisza-partiak, akkor lehet esélyük a győzelemre. Köszönjük a figyelmüket és elnézést kérünk még egyszer a félidei kellemetlenségekért! Kedden este hétkor tehát folytatás! (14:03:01)

60
    Mérkőzés vége. (33:23)

60
    JONAS LARHOLM kötényt lő Borbélynak. (33:23) (33:23)

60
    Tatai is bravúrt mutat be. (33:22) (33:22)

60
    JONAS LARHOLM a jobb alsóba lő. (33:22) (33:22)

59
    Borbély hatalmas ziccert fogott meg. (33:21) (33:21)

58
    Blazevic lő a blokk mellett, de Borbély véd. (33:21) (33:21)

57
    Iváncsik Tamás mehetett volna ziccerben, de kimarad a nagy lehetőség. (33:21) (33:21)

56
    Zubai kiállítása. (33:21) (33:21)

56
    Borbély védéssel mutatkozik be. (33:21) (33:21)

56
    Most összejött a testvéri passz. IVÁNCSIK GERGŐ értékesíti öccse labdáját. (33:21) (33:21)

55
    CSÁSZÁR GÁBOR középről szerez gólt, egy kisebb gólcsend után. (32:21) (32:21)

54
    Fazekason nehezen tudnak kifogni a vendégek, a Veszprém mégis kapust cserél. Borbély Ádám a kapuban. (31:21) (31:21)

53
    A két Iváncsik összjátékából most nem született gól. (31:21) (31:21)

52
    JONAS LARHOLM büntetőből lő a jobb felsőbe. (31:21) (31:21)

51
    IMAN JAMALI betör és a jobb alsóba lő. (31:20) (31:20)

51
    Budayt kell ápolni. (30:20) (30:20)

50
    LALUSKA BALÁZS átlövésből újra tízre növeli a hazai előnyt. (30:20) (30:20)

49
    Fazekas Nándor hárít ziccert a hazaiaknál! (29:20) (29:20)

48
    BALOGH ZSOLT a rövid alsóba lő. (29:20) (29:20)

Két perces kiállítás a hazaiaknál. (29:19) (29:19)

47
    Rögtön itt a 101. is. CRISTIAN UGALDE most ziccerből. (29:19) (29:19)

46
    CRISTIAN UGALDE századik gólját szerzi az MKB Veszprém csapatában! Nem is akárhogyan. Kínai figurát követően! (28:19) (28:19)

46
    Tatai hatalmas ziccert tol ki oldalra! (27:19) (27:19)

45
    A kis szünet után eladja a labdát a Szeged. (27:19) (27:19)

Addig ejtünk pár szót a félidő elejéről. Szegedi góllal indítottunk, majd utána négy veszprémi találat volt a válasz. Itt kapcsolódtunk újra be 20:16-nál. (27:19) (27:19)

44
    Pályakarbantartás miatt áll a játék. (27:19) (27:19)

44
    CRISTIAN UGALDE nyolcra növeli a veszprémi előnyt. (27:19) (27:19)

44
    Schuch is leül pihenni. (26:19) (26:19)

43
    Jonas Larholm a kiállított. (26:19) (26:19)

43
    Nagy László bejátszását CRISTIAN UGALDE lövi be. (26:19) (26:19)

42
    GULYÁS PÉTER elkapta a fonalat. Labdát lopott, majd a ziccert értékesíti. (25:19) (25:19)

41
    GULYÁS PÉTER most jobbátlövőből lő ismét gólt. (24:19) (24:19)

41
    BALOGH ZSOLT lentről lövi el, és a labda utat talál a hálóba. (23:19) (23:19)

40
    GULYÁS PÉTER hátrányból lő. (23:18) (23:18)

40
    FRANTISEK SULC gyorsan használja ki az emberelőnyt átlövésből. (22:18) (22:18)

39
    Schuch kiállítása. (22:17) (22:17)

39
    NAGY LÁSZLÓ lövésébe beleér Mikler, de bepattan a szegedi hálóőrről a labda. (22:17) (22:17)

39
    BALOGH ZSOLT szépít a Szegednek. (21:17) (21:17)

38
    Mikler védte a szélről jövő labdát hatalmas bravúrral! (21:16) (21:16)

37
    RENATO SULIC növeli ötre a veszprémi előnyt. (21:16) (21:16)

Nagy László pár másodperccel az első félidő vége előtt lőtt góljával egyébként a hazaiak fordulhattak előnnyel. (20:16) (20:16)

31
    Sajnos a szünet nekünk is szünetet hozott, de az internetkapcsolat helyreállásával a második félidő hetedik percében ismét felvesszük az események fonalát. Elnézést kérünk a kellemetlenségekért! (16:15) (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

30
    MARINKO KEKEZOVIC gyors válasza. (15:15) (15:15)

30
    CSÁSZÁR GÁBOR talpról hosszú időn újabb gólt szerez a hazaiaknak. (15:14) (15:14)

29
    MARKO LASICA ismét szélről lő és egyenlít a Szeged! (14:14) (14:14)

29
    Fenn a bírók keze, és elveszik a hazaiaktól a labdát. (14:13) (14:13)

28
    Támad a Veszprém, de nem sikerül gólt szereznie. Ismét törlés. (14:13) (14:13)

27
    Szegedi labdalopás, majd MARKO LASICÁT indítják, aki bevágja. (14:13) (14:13)

27
    JONAS LARHOLM talpról felugorva lő óriási gólt. (14:12) (14:12)

26
    Törlés miatt áll a játék. (14:11) (14:11)

25
    IMAN JAMALI gyorsan válaszol. (14:11) (14:11)

24
    MARKO LASICA indításból zárkóztatja fel a Szegedet. (13:11) (13:11)

23
    ANTONIO PRIBANIC ismét estéből, de lefordulva védőjéről szerez beállóból gólt. (13:10) (13:10)

23
    Megérte a taktikai utasítás, hiszen hátrányból lő átlövésgólt IMAN JAMALI. (13:9) (13:9)

22
    Hazai időkérés. (12:9) (12:9)

22
    Császárt a gól előtti szabálytalanságáért küldik ki két percre. (12:9) (12:9)

22
    ANTONIO PRIBANIC estéből szépít, már kiegészülve. (12:9) (12:9)

21
    A bal szélre lejátszott labdát CHRISTIAN UGALDE vágja Mikler mellett a hálóba. (12:8) (12:8)

20
    IVÁNCSIK TAMÁS lövi a jobb alsóba a hetest. (11:8) (11:8)

20
    Czina Józsefet küldik ki. (10:8) (10:8)

19
    JONAS LARHOLM tör be, és két találatra zárkóznak a vendégek. (10:8) (10:8)

19
    RENATO SULIC beállóból köszön be Miklernek. (10:7) (10:7)

Újabb Fazekas bravúr, de az eladott labda után MARINKO KEKEZOVIC belövi a ziccert. (9:7) (9:7)

17
    MIRSAD TERZIC megállíthatatlannak tűnik. Elhajlásból lő gólt. (9:6) (9:6)

17
    ZUBAI SZABOLCS szélről eredményes. (8:6) (8:6)

16
    A két kapus a főszereplő. Fazekas és Mikler bravúr. (8:5) (8:5)

15
    MIRSAD TERZIC második gólja után szegedi időkérés. (8:5) (8:5)

15
    A két kiállított Sulic és Zubai. (8:5) (8:5)

14
    Kettős kiállítás mindkét csapatnál. TERZIC gól. (7:5) (7:5)

13
    ANCSIN GÁBOR hatalmas átlövés gólt lő a bal felsőbe. (6:5) (6:5)

13
    (6:4)

12
    NAGY LÁSZLÓ belövi a ziccert. (6:4) (6:4)

11
    A Veszprém védekezett jól, támadhatnak. (5:4) (5:4)

10
    Mikler védi Sulic ziccerét! (5:4) (5:4)

9
    RENATO SULIC szépen tör be, és második találatát szerzi. (5:4) (5:4)

KEKEZOVIC MARINKO szélről egyenlít. (4:4) (4:4)

8
    RENATO SULIC beállóból eredményes. (4:3) (4:3)

7
    ANCSIN Gábor eredményes (3:3) (3:3)

Császár Gábor tör be és újra vezet az MKB. (3:2) (3:2)

6
    FRANTISEK SULC átlövésből lő gólt. (2:2) (2:2)

5
    (2:1)

Chema Rodriguezt kellett kicsit ápolni. (2:1) (2:1)

4
    NAGY LÁSZLÓ újabb gólja. (2:1) (2:1)

4
    ANCSIN GÁBOR gyorsan válaszol. (1:1) (1:1)

1
    Elkezdődött a mérkőzés. Pirosban a Veszprém, kékben a Szeged. (0:0) (0:0)

1

Negyed óra és kezdünk! Az Arénába folyamatosan érkeznek a szurkolók. Egyelőre nem jósolnánk telt házat, de azért a hangulatra valószínűleg így sem lehet majd panasz.

Bár a statisztikák alapján könnyed Veszprém győzelmet jósolhatnánk, azért mivel egy bajnoki döntőről van szó mégsem lehetünk ilyen magabiztosak. A Szeged már többször is bizonyította, hogy képes bravúrra. Bízzunk benne, hogy izgalmas, jó hangulatú összecsapást láthatunk! Jó szurkolást kívánunk Mindenkinek!

Mindkét együttesben lesz egy-egy fontos hiányzó. A hazaiaknál Mirko Alilovic, míg a vendégeknél Vadkerti Attila kényszerül pihenőre kisebb sérülés miatt. Azonban a keddi visszavágón előreláthatólag már mindketten ott lehetnek.

Ebben a szezonban háromszor találkozott egymással a két ősi rivális. Ősszel, a Szeged hazai környezetben 31-24-re nyert, míg a tavaszi szezonban a Veszprém diadalmaskodott 30-22-vel. A legutóbbi mérkőzésük a Magyar Kupa döntőben áprilisban, 36-30-as bakonyi győzelmet hozott.

A legnagyobb gólarányú győzelem Veszprémben, szintén a 2006-2007-es szezonhoz fűződik, ekkor 39-26-ra nyert az MKB. A legtöbb dobott góllal ugyancsak a bakonyiak büszkélkedhetnek. A 2009-2010-es fináléban 41-31-re nyertek otthon.

Tavaly óta két nyert mérkőzésen dől el a bajnoki cím sorsa. A finálék eddigi 26 mérkőzéséből 18-at a Veszprém, 8-at pedig a Szeged nyert meg. A Veszprém Arénában 16-szor találkoztak a felek, ebből egyszer tudtak nyerni a vendégek a 2006-2007-es szezonban, amikor bajnokok is lettek. Ekkor 31-30 volt a Tisza-partiaknak.

A 2005–2006-os szezonban rendeztek először bajnoki döntőt a férfi kézilabda NB I-ben. Azóta, mindig ez a két együttes került a fináléba. Ebből a Veszprém hatszor, míg a Szeged csupán egyszer, a 2006-2007-es szezonban diadalmaskodott.

Elérkeztünk a londoni olimpia óta tartó hosszú kézilabdás szezon záró felvonásához! Az MKB Veszprém – Pick Szeged összecsapással, kezdetét veszi a 2012-2013-as szezon férfi bajnoki döntője! A mérkőzés előtt szemezgessük egy kicsit a statisztikákat!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

Tibor Hortobágyi

Telekom Veszprém: Fazekas (Borbély) – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Iváncsik. T., Laluska, Nagy L., Jamali, Ugalde, Rodriguez, Oneto, Terzic, Sulic, Pesic
    OTP Bank - PICK Szeged: Mikler (Tatai) – Buday, Kekezovic, Nagy N., Larholm, Pribanic, Zubai, Balogh, Blazevic, Czina, Prodanovic, Sulc, Ancsin

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál