Chelsea F.C. – Everton FC 2:1 (vége) | Liverpool F.C. – Queens Park Rangers 1:0 (vége) | Manchester City – Norwich 2:3 (vége)
Newcastle United – Arsenal FC 0:1 (vége) | Swansea City – Fulham FC 0:3 (vége) | Tottenham Hotspur – Sunderland AFC 1:0 (vége)
West Bromwich Albion – Manchester United 5:5 (vége) | West Ham United – Reading FC 4:2 (vége) | Wigan Athletic – Aston Villa FC 2:2 (vége)
West Ham United
4:2 (2:0)
Reading FC
vasárnap 19.05.2013, 17:00 • Upton Park, London • Barclays Premier League

A hazai gárda kezdte sokkal jobban a meccset és az első félidő után kétgólos West Ham előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok. A félidőben a Reading kettőt is cserélt, ez pedig felébresztette a vendégeket, és nagyon hamar ledolgozták kétgólos hátrányukat és kiegyenlítették a mérkőzést. Nem tudott azonban erőt meríteni a Reading ahhoz, hogy a vezetést is megszerezze, a West Ham viszont magához tért az első sokkból, újra elkezdett úgy játszani, ahogy az első játékrészben és végül 4-2-re megnyerte a találkozót, melynek hőse a mesterhármast szerző Kevin Nolan volt.
    Köszönjük a figyelmüket! (18:52:47)

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

89
    Egy jobb oldali beadást rúgtak szögletre a vendég védők.

87
    A West Ham gólt szerzett!
    KEVIN NOLAN egy jobb oldali beadás után fejjel megszerezte saját maga harmadik, csapata negyedik gólját a mérkőzésen. Az állás 4-2, valószínűleg eldőlt a meccs.

86
    Kihasználja utolsó cserelehetőségét a hazai együttes: O'Brien helyén Taylor.

85
    Collison kapott sárgalapot.

85
    Noble lőtt távolról, gyengén, a kapu közepébe. McCarthy könnyen fogta.

84
    A két gólt szerző Kevin Nolan ezúttal sárgát kap egy szabálytalanság után.

83
    A szabadrúgás is veszélytelenre sikerült.

83
    A sarokrúgásnál tisztáztak a védők, de jó helyről kap szabadrúgást a vendég csapat.

82
    A jobb oldalról végezhet el szögletet a Reading.

81
    A West Ham második cseréje: Vaz Te le, Maiga fel.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    Noble parádésan ugratta ki a leshatáron kilépő KEVIN NOLANt, aki egy az egyben nem hibázott és kilőtte a bal alsó sarkot.

78
    Remek iramú a mérkőzés, az elmúlt percekben pedig rendkívül kiegyenlített a játék, helyzetek vannak mindkét oldalon.

77
    Blackman felé szállt egy jobb oldali beadás, de a támadó nem tudott kapura fejelni, a védők tisztáztak.

76
    McCleary lőtt gyengén kapu mellé a tizenhatos vonaláról.

74
    Végrehajtja első cseréjét a hazai gárda: Joe Cole helyén Collison a folytatásban.

74
    Carroll lőtt fordulásból kapu fölé.

73
    A sarokrúgás veszélytelen volt.

73
    Joe Cole lőtt 16 méterről, középről, kísérlete azonban megpattant egy blokkoló lábon, így szöglet következhet.

72
    Noble szabadrúgását Carroll nem tudta kapura fejelni.

71
    A jobb oldali szögletzászlóhoz közel kapott szabadrúgást a hazai gárda.

70
    Carroll kapott remek labdát a bal oldalon, középen Vaz Te érkezett, a beadás azonban nem jutott el hozzá, mert az egyik védő szögletre fejelte azt.

68
    Három a kettő ellen támadhatott a Reading, de a vendég játékosok elrontották a helyzetet, így végül lövés sem lett az akcióból.

66
    A vendég támadások nagyobb veszélyt rejtenek.

65
    Karacan jobb oldali lapos beadása mindenki előtt elsuhant. Le Fondre volt a legközelebb ahhoz, hogy megszerezze csapatának a vezető gólt.

63
    McAnuff kapott sárgát egy csúnya talpalásért.

62
    Carroll fejesét fogta McCarthy.

62
    A két gyors vendég gól után most egy kicsit leült a játék.

61
    Jaaskelainen gyűjtött be egy felívelt labdát.

59
    Guthrie elől tisztáztak a hazai védők.

59
    Carroll lőtt távolról, kísérlete a kapu közepére tartott, amit McCarthy védeni tudott.

57
    A félidei cserék felpörgették a Reading játékát, így a vendégek nagyon hamar ledolgozták kétgólos hátrányukat. Parádés folytatásra van kilátás.

55
    A Reading gólt szerzett!
    Hamar itt az egyenlítés is! Blackman kapott egy felívelt labdát a bal oldalon, amit belőtt középre, az érkező ADAM LE FONDRE pedig nem hibázott és bevágta a labdát a kapu bal oldalába, mielőtt Jaaskelainen odaérhetett volna.

53
    McAnuff passzát GARATH MCCLEARY lőtte be a kapuba. Szépített a vendég gárda.

53
    Nolan tisztázott a sarokrúgást követően.

53
    Blackman lövését Collins blokkolta. Szögletet végezhet el a Reading.

52
    McAnuff eresztett meg egy lövést, amit Jaaskelainen simán fogott.

50
    Egy bal oldali West Ham beadás lett túl mély, így a védők könnyen kikísérték.

49
    Karacan lőtt körülbelül 20 méterről kapu fölé.

48
    Lesen akadt el a hazai támadás.

46
    A szünetben kettőt is cserélt a Reading: Pogrebnyak és Robson-Kanu hagyta el a pályát, Le Fondre és Blackman ékezett.

46

Egyértelműen jobban játszott az első félidőben a West Ham és kétgólos előnyre tette szert a Reading csapatával szemben. Andy Carrollt külön ki kell emelni, mert jól játszik és gólt ugyan nem lőtt, de két gólpassz már bekerült a neve mellé.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

45
    Diame lövését McCarthy nem tudta megfogni, de a kipattanó ellenére nem lett nagy baj a Reading kapuja előtt.

44
    Joe Colet szerelik az utolsó pillanatban, éppen mielőtt lőtt volna.

43
    Egyértelműen jobban játszik a West Ham a két góltól függetlenül is.

41
    Vaz Te vitte a labdát a tizenhatos jobb oldalánál az alapvonal felé, majd lőtt hatalmas felső kapufát, ezután pedig Carroll tette le a labdát Diame elé, aki távolról fölé lőtt. Nagy helyzetek maradtak ki.

40
    Nolan volt szabálytalan, majd sípszó után elbikázta a labdát. A lap elmaradt, ez még talán a játékvezető tűréshatárán belül volt.

39
    Lesen akad el a hazaiak akciója.

38
    A szabadrúgással Carrollt keresték, aki hiába vette át a labdát és fordult kapu felé, lövése gyenge lett és blokkolták.

38
    Guthrie rúgta föl Carrollt a vendég térfél közepén.

36
    48-52 a labdabirtoklás aránya.

34
    Carrollt keresték ezúttal is a felíveléssel, aki remekül adta vissza a labdát az érkező RICARDO VAZ TE-nek, aki állítás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot.

33
    Joe Cole lőtt távolról kapu mellé.

32
    Az ápolás után elvégezhette a szabadrúgást a Reading, de a védők tisztázni tudtak.

30
    Reid szabálytalankodott McAnuffal szemben. Mindkét játékos fájdalmas arccal maradt lent a földön, csúnya ütközés volt.

28
    Carroll felé szállt egy felívelt labda, aki középre fejelte azt, éppen Nolanhez, aki nagy helyzetben fejelt kapura, de McCarthy ezúttal hatalmasat védett és a felső kapufára ütötte a labdát.

27
    5-2 a szabálytalanságok aránya.

25
    A Readinget mintha kicsit megzavarta volna a bekapott gól, fölényben játszik most a West Ham.

23
    McCarthy a hazagurított labda után belebikázta a játékszert az előtte álló Carrollba, ami így KEVIN NOLAN elé került, aki higgadtan eltolta a kapus mellett és bepasszolta a hálóba. Hatalmas kapushiba után vezet tehát a hazai együttes.

22
    Gunter kapott remek labdát, csak éppen egy kicsit hosszú volt, így mire befutotta túlságosan kisodródott és az oldalhálóba lőtt.

21
    Letámad a hazai együttes.

19
    A West Ham akciója Joe Cole lesállása miatt akad el.

18
    Collins szabálytalankodott a szögletnél, így kifelé jár a szabadrúgás.

17
    Carroll nagyon aktív, ezúttal egy távoli lövéssel próbálkozott, amit az egyik védő blokkolt. Szöglettel folytatódik a játék.

17
    Guthire bombázott a jobb kapufa mellé egy kevéssel.

16
    Demel szerelt parádésan saját kapuja előtt.

15
    Carroll felé szállt egy bal oldali beadás, ami túl magasra sikerült, így a támadó már nem tudta kapu felé irányítani a fejest.

14
    A szögletet Carroll vágta ki, majd a West Ham kontráját Kelly egy remek becsúszással állította meg.

13
    A kicsiben elvégzett szöglet után Joe Cole blokkolta a beadást, jöhet egy újabb sarokrúgás.

13
    A Reading rúghatja a mérkőzés első szögletét.

11
    Joe Cole szerzett szemfülesen labdát, majd távolról tüzelt is, de kísérlete lecsúszott a lábáról és a kapu fölé-mellé szállt.

10
    Jó iramú a találkozó, de pontatlanul játszanak a csapatok.

8
    Jaaskelainen védett egy fejesnél.

7
    McAnuff fejelt jócskán kapu fölé egy jobb oldali beadás után.

6
    Collins állította meg a vendégek támadását szabálytalanul.

5
    A felívelt szabadrúgást a védők kivágták.

4
    Morrison szabálytalankodott Carrollal szemben a félpályánál.

2
    Carroll kapott remek felívelést, de a támadó akrobatikus mozdulattal a kapu mellé tette a labdát.

1

A West Ham United a Readinget fogadja a Premier League 2012-2013-as szezonjának utolsó fordulójában. A hazai együttes jelenleg a tabella 10. pozícióját foglalja el, előre lépésre minimális esélye van csupán, de alakulhatnak úgy az eredmények, hogy akár több helyet is visszacsúszhatnak, így mindenképpen fontos lenne számukra a három pont begyűjtése. A vendégek már biztos kiesők, de a QPR még egy győzelemmel megelőzheti őket, ha nem szereznek pontot a mai találkozón, az pedig azt jelentené, hogy a csapat a tabella legalján zárná a szezont. A West Ham tehát a 10. pozíció megtartásáért, a Reading pedig a méltó búcsúzásért küzd vasárnap 17 órától. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Gólok: 23. Nolan, 34. Vaz Te, 79. Nolan, 87. Nolan – 53. McCleary, 55. Le Fondre

Lapok:   84. Nolan (WHU), 85. Collison (WHU) – 63. McAnuff (RDG)

West Ham United: Jaaskelainen – Demel, Collins, Reid, O'Brien (Taylor, 87.) – Diame, Noble, Nolan – Vaz Te (Maiga, 81.), Carroll, Cole (Collison, 74.)
    Reading FC: McCarthy – Gunter, Morrison, Gorkss, Kelly – McCleary, Karacan, Guthrie, McAnuff – Pogrebnyak (Le Fondre, szünetben), Robson-Kanu (Blackman, szünetben)

Játékvezetők: Mike Dean