Finnország – USA 2:3 (1:2 szétlövés után) | Svájc – Svédország 1:5 (vége)
Svájc
1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
Svédország
vasárnap 19.05.2013, 20:30A csoportos Világbajnokság

Végül az utolsó harmadra elfáradó Svájcot Svédország kiütötte, visszavágtak a háromkoronások a csoportmeccsek során elszenvedett vereségért és összességében megérdemelten szerezték meg kilencedik vb címüket! A helvétek előtt is le a kalappal, remekül játszottak az egész világbajnokságon, de a döntőben elszenvedett egyetlen vereségük miatt meg kellett elégedniük az ezüstéremmel!
    A svéd szurkolók természetesen ünneplik kedveceikat a Globe Arénában!
    Világbajnok tehát – hazai jégen – Svédország, 2. Svájc, 3. Amerikai Egyesült Államok
    A világbajnokság All-Star csapata: Enroth(svéd) – Josi(svájci), Vauclair(svájci) – H.Sedin(svéd), Stastny(amerikai), Kontiola(finn)
    Köszönjük szépen kedves olvasóinknak az egész világbajnokságon tanúsított megtisztelő figyelmet! A VISZONTLÁTÁSRA! (22:51:04)

60:00

59:40
    Még egy kiállítás a végére, a svájciaktól, de ennek már semmi jelentősége nincs!

58:52
    Axelsson korongját hárította még Gerber, aki a mai meccsen talán nem volt csúcsformában!

58:30
    Kiegészültek a svédek!

56:39
    Svédország gólt szerzett!
    Gólszerző H.SEDIN. Háromgólos hátrányban és emberelőnyben megpróbálkoztak a svájciak a kapuslehozatallal, de HENRIK SEDIN megszerezte a korongot és az üres kapuba lőtte! Emberhátrányos és egyben üres kapus góllal már 5-1 Svédország javára. Világbajnokok lesznek a hazaiak!

56:30
    Suri hagyott ki nagy helyzetet, amikor egy késleltett kiállítás miatt 6 az 5 ellen támadhattak a svájciak!

55:39
    Gólszerző L.ERICSSON. Assziszt: H.Sedin. Megadták a gólt a játékvezetők, végül LOUI ERICSSON lett a gólszerző, Henrik Sedin a gólpasszos! Minden eldőlt – 4-1 Svédország javára.

55:39
    Henrik Sedin a kapuba lőtt, de még nem 4-1 a svédek javára, mert lehet, hogy lábbal juttatta be a kapuba a korongot! Videózás következik!

55:10
    Beszorulnak a svédek, de egyelőre nincs svájci lövés.

53:39
    Kronwall lövését blokkolták a svájciak.

52:50
    Ambuhl nagy lövését védte Enroth.

52:30
    A túloldalon Gerbernek kellett védenie egyet.

51:20
    Most főleg a svédek harmadában zajlik a játék, de komoly lehetőségük most nincs a svájciaknak!

50:00
    már csak 10 perc a végéig, vajon tudnak -e két gólt lőni a svájciak? Nagyon igyekeznek.

49:26
    Moser lövése ment mellé.

49:10
    Thornberg akaszkodott össze Surival. Nincs kiállítás belőle.

47:41
    Walker nem tudott gyorsan szépíteni!

47:13
    Gólszerző HJALMARSSON Már kettővel vezetnek a döntőben a svédek! Landeskog egy nagy svájci védelmi hiba után lőhetett kapura, Gerberről lejött a korong és SIMON HJALMARSSON a kapuba lőtte! 3-1 a svédek javára!

46:22
    Gardner tiszta helyzetből lőtt mellé.

45:37
    2 az 1 ellen vihették kapura a korongot a svédek, Lundqvist lőtt végül mellé.

44:58
    Trachsler korongja Enroth lepkés kesztyűjéről pörgött alig mellé!

44:26

44:20
    Moser hagyott ki egy gólszerzési lehetőséget fórban.

43:30
    Blindenbacher lövését is védeni tudta a svéd kapus.

43:10
    Gardner korongját védte Enroth.

42:26
    Fransonn akadályozásért kiáll 2 percre, emberelőnyben Svájc!

42:00
    Nagyon nagy most az iram.

41:11
    Seger volt nagyon kemény Lindbergh ellen, de nem volt túlzott keménység.

40:20
    A Sedin ikrek akcióztak, rögtön a harmad elején.

40:01

A két harmad utáni kapuralövési statisztika nagyon kiegyenlített adatokat mutat – egyelőre 17:17 az arány! Mindjárt kezdődik a III. harmad, tartsanak továbbra is velünk!

Ebben a játékrészben nem született gól, egyelőre Svédország továbbra is 2-1-re vezet a vb döntőben! Várjuk Önöket szűk negyedóra múlva ismét!

40:00

39:10
    Ez a svéd fór kimaradt – Svájc kiegészült!

38:48
    Hjalmarsson korongja ment el a svájci kapu előtt!

38:10
    Most jól vedekezik a svájci csapat hátrányban.

37:10
    Kiállítás a svájciaktól, Hollenstein bottal lökésért, 2 perc– talán túl szigorúan!

36:50
    Bodenmann szólózott, de nem jutott lövéshez.

35:12
    Megint Gerbernek kellett közbeavatkoznia.

35:00
    Öt perc van hátra a középső játékrészből, egygólos előnyben és mezőnyfölényben Svédország. Legalábbis egyelőre!

33:57
    Daniel Sedin lőtte rá kapura a korongot, Gerber ismét hárított.

33:34
    Gerber védett most nagyon szépen.

32:35
    Bieber lőtt mellé nagy helyzetben.

32:01
    Letelt a svájci emberelőny, a svédek kiegészültek.

31:32
    Tüzijáték a svéd kapu előtt, de egyelőre nincs svájci egyenlítő gól!

31:10
    Josi viszont most veszélyeztetett, de nincs gól belőle.

31:00
    Eddig még fel sem álltak a svájciak fórban.

30:01
    Kiállítás ezúttal a svédektől, Daniel Sedin megy ki 2 percre gáncsolásért.

29:31
    Niederreiter korongját fogta Enroth.

28:10
    Hollenstein ütöjét szedték fel a svédek, nagy helyzetben.

27:23
    Eddig 5:2 a kapuralövések aránya a svédek javára a II.harmad eddig eltelt részében.

26:58
    Loui Ericsson veszélyeztetett – ezúttal eredménytelenül.

26:02
    Kronwall korongját védte a svájci kapus.

25:31
    Gerber mentett a bárdjával. Közben egy ütést kapott L.Ericssonn, nincs kiállítás.

25:23
    Jarnkrok lőtte a svájci kapu fölé a korongot.

24:51
    Trachsler is lesre korizott.

23:54
    Cunti akciója most lesen akadt el.

22:09
    Furrer remekül meglőtt korongja okozott némi gondot Enrothnak!

21:35
    Hjalmarsson fordulásból leadott, remek lövését védte Gerber!

21:05
    Landeskog nagy lövése ment mellé.

20:02
    Trachsleré a második harmad első bulija.

20:01

Jönnek a csapatok a folytatásra!

Egygólos svéd vezetésről folytatódik a meccs hamarosan a második harmaddal. Tartsanak velünk a szünet után is!

20:00

19:59
    Tallinder odament a svájci kispadhoz egy kicsit kötözködni – kiállítás nincs érte.

19:59
    Kakaskodás a svájci kapu előtt a harmad végén; Diaz és Danielsson.

19:02
    Tallinder korongjára tenyerelt rá Gerber.

18:32
    Walker lövése után Enroth mamutjában halt el a korong.

17:30
    Most a svájciak megpróbálnak irányítani és egyenlíteni!

15:44
    Kiegészültek a svájciak, ez a svéd előny most kimaradt!

15:11
    Persson lövését védte Gerber.

14:45
    Egy percet kihúztak a svájciak a hátrányból, de egyelőre nincs is olyan svéd fölény mint az előző kihasznált fór során.

13:44
    Emberfórban a svédek!

13:05
    Hollenstein Cunti átadását vágta kapura, Enroth védett!

12:40
    Jól blokkoltak a svéd védők egy svájci akciót!

11:38
    Gólszerző H.SEDIN. Már a svédek vezetnek! HENRIK SEDIN lövi be Loui Ericsson átadásából a korongot Gerber kapujába, kihasználva az emberelőnyt! 2-1 Svédország javára!

10:25
    A Sedin ikrek veszélyeztettek, Gerber menteni tudott, de a szituációból kiállítás a svájciaktól, Ambuhl fejre támadásért 2 perc + még 10 perc fegyelmi is!

8:42
    Gólszerző GUSTAFSSON. Egyenlítettek a svédek, Danielsson csinált helyet GUSTAFSSONNAK aki biztosan lőtt a kapuba! 1-1.

8:05
    Végre egy svéd helyzet is van a meccse; Loui Ericsson korongját védte Gerber.,

7:02
    Megint Svájcnak volt helyzete, alig ment mellé Hollenstein korongja.

6:32
    Gardner lőtt Enroth védett!

5:59
    Támadásban maradtak a svájciak a gól után is, most Bodenmann lövését kellett védenie Enrothnak.

5:15
    Svájc gólt szerzett!
    Gólszerző JOSI. Ez már nagyon érett! ROMAN JOSI egyedül vitte be a korongot, senki nem tudta szerelni és a hosszú sarokba lőtt! Egyéni akciós gól! 1-0-ra vezet teljesen megérdemelten Svájc!

4:32
    Ezúttal Ambuhl veszélyeztette a svéd kaput, de Enroth most is a helyén volt.

3:52
    Hollenstein remek korongját is a svéd kapusnak kellett hatástalanítania!

3:05
    Moser lövését védte megint Enroth.

1:30
    Bodenmann kevergetett a svéd kapu előtt, eddig inkább svájci fölény van a döntőn, de még nagyon az elején vagyunk.

0:51
    Walker korongját is védenie kellett a svéd hálóőrnek.

0:30
    Plüss-é a döntő első lövése, Enroth hárított.

0:10
    Henrik Sedin vitte be először a korongot a svájci harmadba.

00:01

Pirosban fog játszani Svájc, a szokásos sárga mezében Svédország!

Hamarosan a kezdődik a jégkorong vb döntője, nagy csata lesz élvezzék a meccset itt nálunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 – kor kezdődik.
    A világbajnokság döntője következik Stockholmban! A kétszeres olimpiai bajnok, nyolcszoros világbajnok, hazai jégen szereplő Svédország ellenfele az a Svájc lesz, amely története során először játszhat közvetlenül a vb aranyért! A helvéteknek egy ezüst- és nyolc bronzérmük van a korábbi világbajnokságokról, de ezeket még mind a hőskorban szerezték, 60 év után tudnak idén ismét dobogóra kerülni! Miközben a társházigazda svédeknek már két vereségük van a mostani vb-n – a nyitónapon éppen a svájciaktól, de a csoportküzdelmek során egyszer még Kanadától is kikaptak – addig Svájc a mezőny egyetlen veretlen csapata és a veretlenség megőrzése egyben a világbajnoki címet is jelentené számukra! Az előjelek alapján idén nem várható sokgólos finálé, tekintettel arra, hogy eddig a döntő mindkét résztvevőjének védelme remekel, a svédek 13, míg a svájciak csupán 11 gólt engedélyeztek aktuális ellenfeleiknek, az eddig lejátszott 9-9 mérkőzés során. Eddig a svájci kapus Gerber és a svédek első számú hálóőre Enroth is remekelt, de a szombati elődöntőben, az amerikaiak ellen Berra is bebizonyította, hogy nagyszerű teljesítményre képes a helvét háló előtt! Tulajdonképpen az egész svájci csapat nagyon jó az idén, de az első támadótrió, a Niederreiter, Plüss, Moser sor egyszerűen félelmetes, míg a svédeknél a Sedin-ikrek érkezése volt igazi nyereség! Sean Simpson és Par Marts együttesének meccse tehát hatalmas csatát, igazi hokicsemegét ígér vasárnap este, szinte megjósolhatatlan, hogy a végén melyik válogatott tagjainak nyakába akasztják az aranyérmeket! Kövessék figyelemmel tehát a finálét velünk itt az onlajnok.com-on! Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Josi – 9. Gustafsson, 12. H.Sedin (L.Ericsson, D.Sedin), 48. Hjalmarsson (Landeskog), 56. L.Ericsson (H.Sedin), 57. H.Sedin

Svájc: Gerber (Berra) – Vauclair, Seger, Niederreiter, Pluss, Moser – Blum, von Gunten, Ambuhl, Suri, Gardner – Diaz, Josi, Cunti, Bodenmann, Hollestein – Blindenbacher, Furrer,Trachsler, Bieber, Walker. Szövetségi kapitány: Sean Simpson
    Svédország: Enroth (Markström) – Kronwall, Tallinder, Lundqvist, Axelsson, Thornberg – Granberg, Fransson, Hjalmarsson, Pettersson, Persson – Gustafsson, Falth, L.Ericsson, D.Sedin, H.Sedin – Lindberg, Jarnkrok, J.Ericsson, Danielsson, Landeskog. Szövetségi kapitány: Par Marts

Játékvezetők: Jerabek(cseh), Olenyin(orosz) (vezetőbírók) Degyiulija(fehérorosz), Wilmot(kanadai) (vonalbírók)

Nézőszám: 14000