Kaposvári Rákóczi FC – Paks 1:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Egri Fc 3:0 (vége) | Győr – MTK Budapest FC 1:0 (vége)
ETO FC Győr
1:0 (1:0)
MTK Budapest FC
szombat 25.05.2013, 16:00 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Jó mérkőzést láthatott a bajnoki címet ünneplő közönség, sok helyzettel, elég jó irammal.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat hagyott ki nagy helyzeteket, az MTK két kapufát is lőtt, de az egyetlen gólt az ETO szerezte, akik ezzel be is gyűjtötték a három pontot. (18:01:04)

92
    Trajkovic kap jó labdát a bal szélen, befelé cselez Wolfe mellett, de 14 méterről mellé lő

91
    Bese ereszt meg egy nagy lövést 20 méterről, Kamenar bravúrral védi a jobb sarokra tartó labdát

90
    Kamenar védi Tischler lövését

90
    Nikházi lövését Pátkay blokkolja

89
    Völgyi 28 méteres szabadrúgást csavar a jobb felső sarok irányába, Groppioni számít rá, fogja a labdát

88
    Wolfe szabálytalan Trajkoviccsal, sárgát kap

86
    Kanta szögletét Kamenar húzza le könnyedén, a labdájával Svec indulhatna, de a labdája pontatlan Aleksidzének

84
    Kamber a kezdőkörből indítaná Aleksidzét, pontatlan a labdája, Vukmir gyűjti be

83
    Kanta szögletét Wolfe fejeli kapura, Kamenar vetődve véd

82
    Kamber lép ki egyedül, jó helyzetbe hozza Aleksidzét, aki egy csellel próbálkozik, szerelik

81
    Kamber 40 méterről átemelné a labdát a kint álló Groppioni felett, fölé száll a labda

79
    Az utolsó csere a Győri ETO csapatában Andric helyére Pilibaitis érkezik.

78
    Hazai akció végén Wolfe szabadít fel

77
    Zsidai lő 25 méterről, Kamenar biztosan fogja a középre tartó labdát

74
    Andric hozza helyzetbe a csereként beálló Aleksidzét, aki nem tudja jól átvenni a labdát

73
    Kanta beadását Tischler 7 méterről fejeli a bal kapufára, a védők felszabadítanak

72
    Kanta nagyszerű labdával ugratja ki Tischlert, Kamenar azonban jól jön ki a kapujából, övé a labda

72
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Dinjar, és hosszú idő után Aleksidze is megmutatja magát a hazai közönségnek.

71
    Csere az MTK-nál: lemegy Pölöskei, Nikházi a pályán.

61
    Csere az MTK csapatában Vadnai helyén Bese játszik.

60
    A szöglet veszélytelen, Groppinoié a labda

59
    Nicorec jó csel után passzol Dinjarhoz, aki 20 méterről csavar kapura, a megpattanó labdája kevéssel kerüli el a jobb felső sarkot

57
    Vass beadását Tischler szép mozdulattal, ollózva húzza kapura, Kamenar véd

A második félidő eddig az MTK-é, folyamatosan támadnak a vendégek

55
    Vass 15 méteres lövését blokkolják a védők

54
    Csere a Győri ETO-nál: lemegy Tokody, Nicorec a pályán.

47
    Pölöskai emel a kaputól 8 méterre tartózkodó Kantához, aki fordulásból lő, de Dordevicsről lepattan a labda

46

46
    A szünetben cserél Garami mester: Balajti már nem jön ki a második félidőre, Tischler váltja.

Kiváló futball-időben, tökéletes talajú pályán játszhatnak a csapatok, és nem is rossz a mérkőzés. Felváltva forognak veszélyben a kapuk, az ETO alakított ki több helyzetet, de az MTK kapufát is lőtt, és pár lehetőséget így is kihagytak.

Az ETO azonban egy szemfüles találatnak köszönhetően vezet, és ez a gól meg is nyugtatta a hazaiakat, akik azóta fölényben is játszanak.

45
    Wolfe lőhet zavartalanul 22 méterről, kevéssel a bal sarok mellé megy a labdája

43
    Andric szerez labdát a hazai térfélen, Trajkoviccsal indulnak meg, de pontatlan az összjátékuk, Vukmir szabadítana fel, de telibe találja Trajkovicot, akit ápolni is kell

40
    5 perc van hátra az első félidőből, ismét az ETO vette át a játék irányítását

25
    Wolfe szögletből fejel kapura, Kamenar üti a bal kapufára a labdát, a védők felszabadítanak

24
    Vass lő 10 méterről, egy védőről pattan szögletre a labda

23
    Trajkovic a bal szélről hozza kihagyhatatlan helyzetbe Dinjart, aki 6 méterről lő fölé

22
    Vass Patrik gyönyörűen szlalomozik át a győri védőkön, 18 méterről lő, kevéssel a jobb sarok mellé

20
    Az ETO gólt szerzett!
    Andric a bal szélről teszi vissza a labdát lövésre Völgyinek, aki rá is tűzi, a kaputól 6 méterre NIKOLA TRAJKOVIC teszi bele a lábát a labda útjába, így köt ki az az MTK kapujának bal sarkában! 1:0

19
    Tokody teszi le a labdát Pátkaynak lövésre, szerelik a védők

18
    Pátkay lőhet szabadon 25 méterről, de gyenge a kísérlete, jócskán mellé

17
    Andric menne el a bal szélen, Wolfe szereli

Az első negyedóra elején a Győr támadott, kisebb helyzeteket alakítottak ki, azonban az utóbbi percekben az MTK-nak voltak lövései, ezek már veszélyesebbbnek bizonyultak

10
    Trajkovic az MTK 16-osa előtt perdít Dinjarhoz, kicsit pontatlanul, elhozzák a védők a labdát

1

Győrött a bajnoki aranyérmek kiosztására készülődnek, az MTK pedig arra készül, hogy a múlt héten a Ferencváros ellen szintén Győrben elveszített mérkőzés után most megszerezze a dobogóhoz feltétlenül szükséges három pontot.

Ez korántsem lesz egyszerű, hiszen mégiscsak a bajnokcsapat otthonában lépnek pályára, akik ráadásul felszabadultan játszhatnak.

Igaz, hogy a Győri ETO nincs a legjobb formában utóbbi hat bajnokijukból négyet elveszítettek, hét közben még a kupadöntőben is kikaptak, így az MTK-nak lehet keresnivalója.

A vendégek is vegyes képet mutatnak, az utóbbi hét bajnokijukból négyet veszítettek el, odahaza tudtak kétszer győzni, míg az Újpest otthonában egy pontot szereztek.

Az őszi egymás elleni bajnokijukat egy nagyszerű mérkőzésen a Győr nyerte, sok döntetlent találunk az archívumban, és bizony az utolsó győri MTK.győzelemhez 2007-ig kell visszamennünk, ennek fényében is azt mondhatjuk, hogy nehéz dolga lesz a vendégeknek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 20. Trajkovic

Lapok:   88. Wolfe (MTK)

ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Dordevic, Takács, Völgyi – Tokody (54. Nicorec), Pátkay, Kamber, Dinjar (72. Aleksidze) – Trajkovic, Andric (79. Pilibaitis) – Vezető edző: Pintér Attila
    MTK Budapest FC: Groppioni – Wolfe, Vukmir, Kálnoki Kis, Hidvégi – Zsidai, Vass, Kanta, Pölöskei (71. Nikházi) – Balajti (46. Tischler), Vadnai (61. Bese) – Vezető edző: Garami József

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Bozó Zoltán, Farkas Balázs