Egri Fc – Győr 2:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége) | MTK Budapest FC – Debreceni VSC 3:1 (vége)
Fehérvár – Pécsi MFC 1:2 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:1 (1:1)
Budapest Honvéd FC
szombat 01.06.2013, 16:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Remek első félidő után, visszafogottabb másodikat játszottak a csapatok, amelyen igazságos döntetlen született.
    A Honvéd ezzel a döntetlennel megőrizte a harmadik helyet, ezzel jogot nyert az Európa Ligában való indulásra. (17:53:03)

92
    Még egy szöglet a Haladásnak, Radó adja be a labdát, Kemenes ismét megfogja.

91
    Diarra kap sárgát egy lerántásért.

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90
    Szöglet a Haladásnak, Radó adja be a szögletet, amit Kemenes lehúz a levegőből.

89
    Schimmer jobb oldali beadását Lovric fejelte ki oldalra.

88
    A Haladás járatja ismét a labdát a középpályán.

87
    A Honvéd ahol csak tudja, húzza az időt, most is csigalassúsággal végez el egy szabadrúgást Lovric.

85
    Martinez beadását Zivanovic fejelte a kapu fölé.

84
    Szabadrúgáshoz jut a Honvéd a jobb szélen, 35 méterre a kaputól.

83
    Andorka felé egy indítás, de ez is hosszú lett, kirúgás a Honvédnak.

82
    Halmosi hosszú bedobását kifejelték a Honvéd védők, a mezőny felé.

80
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél: lemegy Diaby, bejön King.

79
    Martinez lökte el Gurjánt, szabadrúgás a Haladásnak. Gyurján beadása hosszú lesz, nem tudja kapura fejelni senki.

78
    Halmosinak lett hosszú egy indítás, bedobással jöhet a térfele közepétől a Honvéd.

77
    Gyurján üt bele kézzel a labdába, hogy el tudja vinni Alcibiade mellett, szabadrúgás a Honvédnak.

76
    Andorka kapott sárgát egy rosszul sikerült becsúszás után.

75
    Martinez lökte el Schimmert, szabadrúgás a Haladásnak kifelé, 10 méterről.

74
    Még negyed óra, reméljük lesznek izgalmak a végére!

73
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Iszlai, bejön Andorka.

71
    Ahogy már említettük a harmadik helyér még megy egy másik mérkőzésen is a csata, az MTK ott 3-0-ra vezet a Debrecen ellen.

69
    Nagyon döntetlen szagú a mérkőzés, nem hajt egyik csapat sem, csak passzolgatnak a középpályán.

67
    Szöglet már a másik oldalon a Honvédnak, a beadást kifejeli Jagodics, Majd Diarra lökte el Halmosit, szabadrúgás a Haladásnak.

66
    Szabadrúgás a Haladásnak a vendégtérfél bal feléről, de Halmosi beadását fogta Kemenes kapus.

65
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Vécsei, bejön Diarra.

64
    Halmosi vette át jól Schimmer beadását a tizenhatoson belül, de túl sokat vacakolt, így mentettek előle a védők.

63
    Radó jól vitte fel a labdát a középpályán, betört a tizenhatosra és ahogy szokta el is esett, de nem bántották, nincs tizenegyes.

61
    A Haladás a tavaszi szezonban mindig jól hajrázott, meglátjuk ma összejön-e nekik.

60
    Csere a Szombathelyi Haladásnál: lemegy Szakály, bejön Halmosi.
    Csere a Szombathelyi Haladásnál: lemegy Ugrai, bejön Kalász.

59
    A Haladás adogatja körbe a labdát a középpályán, a Honvéd csak őrzi az eredményt.

58
    Kevés helyzet volt eddig a második félidőben, pontatlanabbul játszanak a csapatok.

57
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél: lemegy Vernes, bejön Nagy.

56
    Balról, 29 méterről jön a szabadrúgás, a beadást Lovric a feje búbjával megcsúsztatta, de Mursits fogta a labdát.

54
    Ugrai csúszott el ignjatoviccal, szabadrúgás mégis a Honvédnak.

52
    Ugrai próbált kényszerítőzni Radóval, de hosszan kapta vissza a labdát, a Honvéd védőké lett a labda.

51
    DiabyDiaby lőtt volna kapura 16 méterről, de elakadt a labda Guzmicsban.

50
    Schimmer passza hosszú lett Radó felé, bedobás a honvédnak a félpályánál.

49
    Szabadrúgás a honvédnak a félpályáról, az előreívelést kifejeli Jagodics bedobásra.

48
    Hasonlóan kezdi ezt a félidőt is a Honvéd, egész pályán letámadják a Haladás játékosokat.

47
    Vernesnek let hosszú egy indítás, de Mursits fogta a labdát.

46
    Szöglet a Honvédnak, Martinez adja be a labdát, Tóth Péter fejelte ki a beadást.

46
    A Szombathelyi Haladás indította útjára a labdát a második félidőben.

46

Nagyon jól kezdett a Honvéd, hamar megszerezték a vezetést, de fokozatosan magára talált a Haladás, majd egyenlítenie is sikerült.
    A második félidőben ha továbbra is így játszik a Haladás, akkor a Honvédra meleg percek várnak még.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

44
    Diaby csúsztatta előre a labdát a félpályánál, de a saját helyére, nem volt ott társa.

43
    Szabadrúgás a Honvédnak Szakály szabálytalansága után, a félpályájuk felétől.

42
    Szakály adott be a bal szélről, de túl mély lett a labda, kirúgás a Honvédnak.

40
    Vernes jól szöktette Martinezt, de Ő éles szögből ellőtte a kapu előtt keresztbe a labdát.

39
    Simon lökte el Vernest, szabadrúgás a tizenhatos magasságából kifelé a Honvédnak.

37
    Ápolás miatt áll a játék, Ignjatovic szorul egy kis fagyasztóra.

36
    A harmadik helyér folyó verseny másik mérkőzésén az MTK jelenleg 1-0-ra vezet a Debrecen ellen.

35
    Schimmer tette jól Radó elé a labdát, de a támadót jól szerelte Lovric.

34
    Magára talált a Haladás a félidő második felére, a Honvédnak nincs könnyű dolga.

33
    Gyurján remekül ment el a bal szélen, de a beadása kicsit Radó mögé érkezett, így csak belepöckölni tudott a labdába, ami mellé ment.

32
    Szöglet a Honvédnak, Martinez beadását Mursits akarta kiütni, de nem jól találta el, majd Jagodics szabadított fel.

31
    Schimmer előreívelését Diaby fejelte ki a kapuja elől.

30
    Nagyon szép góllal egyenlített a Haladás, a Honvéd védők hibáztak nagyot a gólnál.

29
    A Haladás gólt szerzett!
    SIMON 16 méterről lőtt a kapuba, remekül érkezett az Ignjatovic által rosszul kifejelt labdára.

28
    Kiegyenlített csata folyik az utóbbi percekben, a Honvéd jól őrzi az előnyét.

27
    Martinez beadása Gyurjánban elakad, majd Musits szedi fel a labdát.

26
    Uszkai sodorja el Vernest, szabadrúgás most a Honvédnak a félpályától.

25
    Alcibiade lökte el Tóthot, szabadrúgás a Haladásnak, a félpályája közepéről.

24
    A Honvéd a gól után kicsit visszahúzódott, most a Haladás birtokolja többet a labdát.

23
    Zivanovic kapott sárgát egy durva belépőért.

22
    Vernes lökte el Tóthot, szabadrúgás a hazaiaknak, a tizenhatosukról kifelé.

21
    Diaby felé egy indítás, de rosszul veszi le a labdát, kirúgás a Halinak.

20
    Martinez felé az előreívelés, de csak a kapu felé tudja csúsztatni a labdát, amit Mursits fogott.

19
    Simon löki el Martinezt, szabadrúgás a Honvédnak, a félpályától.

18
    Ignjatovicot kell ápolni mert a szögletnél rosszul lépett.

17
    Jöhet az első Haladás szöglet, de Tóth Péter beadását Baráth kifejelte a kapu elől.

16
    Radó érkezett remekül egy beadásra, de fejesét védte Kemenes.

14
    A Honvéd gólt szerzett!
    VERNES betört a labdával Diaby indításából, Tóth Péter elcsúszott mellette, Jagodics elkésett, így a támadó könnyedén lőtt a bal alsóba.

12
    Zivanovic esett el a tizenhatoson belül, de nem bántotta senki, nincs is büntető.

11
    Radó jól vitte be a labdát a tizehatoson belülre a bal szélről, de beadása nem talált senkit a társai közül.

10
    Szöglet a Honvédnak, Hidi beadását Musits húzza le a levegőből.

9
    Martinez jól ment el a bal szélen, középre adását Diaby rúgta kapura, de Jagodicsról mellé pattant.

8
    Szöglet a Honvédnak, a beadás elakadt a lábak között, majd Jagodics rúgta ki a kapu elől.

7
    Radó volt lesen, szabadrúgás a Honvédnak.

6
    Hidi bal oldali beadása felperdült Gyurjánon, majd Mursits kapus fogta a labdát.

5
    A Haladás adogat a térfelén, majd egy hosszú indítás Radó felé, de Ignjatovic ismét szépen szerelte.

4
    Martineznek váratlan a hideg nyár, Ő kesztyűt is húzott, annyira fázik.

3
    Ignjatovic szerelte Radót szépen a vendég tizenhatos előtt.

2
    Radó lökte el Baráthot, szabadrúgás a Honvédnak a kezdőkör vonalától.

2
    A Honvéd ma kemény, rámenős játékkal lepheti meg itthon a Haladást, de sok szabálytalanság is várható ezért.

1
    Simont lökte el Martinez, szabadrúgás a Haladásnak a félpályától.

1
    A Budapest Honvéd FC kezdte az első félidőt.

1

Szombathelyi Haladás: Mursits – Szakály, Ugrai, Guzmics, Gyurján – Tóth P, Schimmer, Jagodics, Radó – Simon, Iszlai

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ignjatovic, Baráth Lovric, Vécsei – , Martinez, Hidi, Diaby, Alcibiade – Vernes, Zivanovic

Játékvezetők: Fábián Mihály – Albert István, Berettyán Péter Tj.: Radványi Ádám.

A labdarúgó NB I. utolsó fordulójában a 8. helyen álló Szombathelyi Haladás fogadja a 3. helyen levő Budapest Honvéd FC gárdáját.
    A Honvédnak a harmadik hely megőrzésére csupán egy pont is elég és azzal már az Európa Ligában való indulás jogát is megszereznék. A hét közben felröppentek olyan hírek, hogy a Honvéd játékosa, D. Lanzafame is érintett az olasz bundabotrányban, így szankciókkal is sújthatják a Honvédot, de eddig csak híresztelésnek bizonyultak ezek a cikkek.
    A Haladás kényelmes helyzetben van a középmezőnyben, különösebb tétje nincs számukra a mai mérkőzésnek, csak a szép búcsú a hazai közönségtől.
    Reméljük gól gazdag mérkőzést és felszabadultan játszó csapatokat láthatunk ma!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 29. Simon – 14. Vernes

Lapok:   76. Andorka (HAL) – 23. Zivanovic (HON), 91. Diarra (HON)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Mursits – Szakály(60.Halmosi), Ugrai(60.Kalász), Guzmics, Gyurján – Tóth P, Schimmer, Jagodics, Radó – Simon, Iszlai(73.Andorka)
    Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ignjatovic, Baráth Lovric, Vécsei(65.Diarra) – , Martinez, Hidi, Diaby(80.King), Alcibiade – Vernes(57.Nagy), Zivanovic

Játékvezetők: Fábián Mihály – Albert István, Berettyán Péter Tj.: Radványi Ádám