Olaszország – Brazília 2:4 (vége) | Japán – Mexikó 1:2 (vége)
Japán
1:2 (0:0)
Mexikó
szombat 22.06.2013, 21:00 • Governador Magalhaes Pinto (Belo Horizonte, Minas Gerais) • Konföderációs Kupa

Japán 0 ponttal a negyedik, Mexikó 3 egységgel a harmadik helyen zárja az "A" csoport küzdelmeit, így egyik válogatott sem jut be az elődöntőbe! (22:55:38)

A második félidőre már felpörögtek a csapatok: Chicharito az 54. és a 66. percben két ötösön belüli fejessel előnyhöz juttatta Mexikót, majd a 86. percben Okazaki révén szépíteni tudtak a japánok. Ezt követően a Manchester United sztárja kihagyott egy tizenegyest a ráadásban, de ekkor már túl kevés volt hátra, és a kék mezesek nem tudtak egyenlíteni!

90+2
    Micsoda védés: Kawashima kivédi a büntetőt, majd a kipattanót Chicharito a felső lécre bombázza! Nincs mesterhármas!

90+1
    11-es Mexikó javára! Uchida borítja fel Chicharitot!

90+1
    5 perc lesz a ráadás

90
    Utolsó mexikói változtatás: Jimenez le, Aquino be

90
    Honda ellen ítél a játékvezető, szabadrúgás kifelé

89
    A mexikóiak már nagyon késleltetik a játékot, meglátjuk, megbosszulja-e magát a dolog

87
    Még izgalmas lehet a végjáték!

86
    Japán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek az ázsiaiak! Honda remekül ível át a hosszúra, Endo kapásból passzol középre, érkezik SHINJI OKAZAKI, és kihasználja a ziccert, három méterről nem volt nehéz dolga! 1:2!

84
    Kényelmesen passzolgatnak a fehér mezesek, innen már nem fogják elveszíteni a harmadik helyüket

83
    Ochoa vágja a mezőnybe a labdát

82
    Okazaki centikkel marad le a szögletről, talán ujjheggyel hozzá is tudott érni a labdához!